Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İyileştirilmemiş Bacon ile Tedavi Edildi

 1. Bacon. Restoran menüsünde sizi çağırıyor ya da ocakta cızırtılı oluyor ya da süpermarketin her geçen gün genişleyen pastırma bölümünden tüm yağ iyiliği ile sizi cezbediyor.

 2. Peki bu bölüm neden sürekli genişliyor? Çünkü pastırma üreticileri, pastırma sesini daha iyi hale getirmenin yeni yollarını bulmaya devam ediyor, Applewood, orta kesim ve İrlanda pastırması. [! 5052 => 1140 = 1!

Pastırma temelleri

 1. Domuz pastırması sodyumda yüksek, toplam yağda ve doymuş yağda yüksek ve porsiyon boyutları çok düşük, besin değeri çok düşük. Ve eğer küçük porsiyonlar yemiyorsanız, daha fazla sodyum ve yağ elde edersiniz.

 2. Yüksek sodyum, yüksek tansiyon için bir risk faktörüdür. Ayrıca, yüksek oranda işlenmiş doymuş yağ, kilo almanıza neden olmanın yanı sıra, atardamarlarınızı tıkayabilir ve kalp sorunlarına neden olabilir. Peki, tedavi edilmemiş ve tedavi edilmemiş domuz pastırması sağlığınız için nasıl bir fark yaratır?

Sertleşme nedir?

 1. Kürleme, yiyeceği korumak için kullanılan bir işlemdir. Aynı zamanda lezzet katıyor. Yiyecekleri dumanla veya tuzla kaplayarak tedavi edebilirsiniz. Tuz, şeker ve diğer tatların bir arada olması tadı daha iyi.

 2. Sert domuz pastırması teknik olarak her türlü korunmuş domuz pastırması anlamına gelir. Ve tüm pastırmalar ya dumanla ya da tuzla korunduğundan, iyileştirilmemiş pastırma diye bir şey yoktur. Ancak bu gerçek, pazarlamacıların iyileştirilmiş ve iyileştirilmemiş terimleri ele geçirmelerini engellemedi.

 3. Peki, bu terimler ne anlama geliyor?

Sertleşti ve sertleşmemiş

 1. Kurutulmuş domuz pastırması ticari bir tuz ve sodyum nitrit terkibi ile korunur. Nitritler pastırmaya pembemsi rengini vermekle yükümlü diğer katkı maddeleridir.

 2. İki kürleme yöntemi vardır: pompalama ve kuru kürleme. Gıda Güvenliği ve Denetimi Servisi'ne (FSIS) göre nitritlerin konsantrasyonu kuru işlenmiş domuz pastırmasında milyonda 200 kısım (ppm) ve pompalanmış domuz pastırmasında 120 ppm'yi aşamaz.

 3. Sertleşmemiş domuz pastırması, sodyum nitritlerle sertleştirilmemiş domuz pastırmasıdır. Genellikle, doğal nitritler, sade eski deniz tuzu ve maydanoz ve pancar özleri gibi diğer lezzetleri içeren bir kereviz ile tedavi edilir.

 4. Sertleşmemiş domuz pastırması etiketlenmelidir, "Sertleşmemiş domuz pastırması. Nitrat veya nitrit eklenmedi." Ancak, bu hala nitrit olmadığı anlamına gelmez.

Nitritler sizin için kötü mü?

 1. Pastırmayı ve diğer etleri tedavi etmek için kullanılan nitritlerin bazı kanserlerin görülme sıklığı ile ilişkili olduğunu duymuş olabilirsiniz. Veya, bu nitritler sıçan zehirinde. Öyleyse, neden nitritler yiyeceğe ilk olarak ekleniyor?

 2. Pastırma pembesi yapmanın yanı sıra, nitritler pastırma lezzetini korur, kokuları önler ve botulizme neden olan bakterilerin büyümesini geciktirir.

 3. Nitritler birçok sebze de dahil olmak üzere birçok gıdada doğal olarak bulunur. Bununla birlikte, bir sebze diyetinin kolon veya pankreas kanseri için risk altında kalması çok fazla pastırma ve sosisli sandviç içeren bir diyetten daha düşüktür.

 4. Bunun sebebi, sebzelerin de çok fazla C vitamini içerme eğiliminde olmalarıdır. Midenizin yüksek asitli ortamında, nitritler, ölümcül bir kanserojen olan nitrozaminlere dönüştürülebilir. Bununla birlikte, C vitamini bu dönüşümü engelliyor görünmektedir.

 5. Nitrit içeren sebzeler de yüksek seviyede C vitamini içerdiğinden, onları yemek, C vitamini içermeyen birçok yüksek nitritli yiyecek yemenin risklerini ortadan kaldırıyor.

Paket servis

 1. Öyleyse, kürlenmemiş domuz pastırması, nitrit ile işlenmiş domuz pastırmasından daha mı iyidir? Çok değil. Kerevizde bulunan doğal nitritlerin kurutulmuş pastırmaya eklenenlerden daha az zararlı olup olmadığı hala bilinmemektedir. Ve domuz pastırması hala tuz ve yağ içeriği yüksek ve beslenme az. [! 5052 => 1140 = 6!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407