Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İyi Peynirler Vs. Kötü Peynirler

Daha İyi Bir Büyük Kahvaltı

 1. Peynir bazen yüksek yağlı yiyecek olarak kötü bir üne sahip. Genel İlgi Alanındaki Bilim Merkezi, peynir bakımından yüksek bir diyetin kısmen Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kardiyovasküler hastalıkların nedeni olduğunu belirtir. Peynir aynı zamanda birçok kalsiyum ve protein kaynağı olduğu için pek çok besinsel faydaya sahiptir. Doğru peynir türünü seçmek, toplam yağ tüketiminizi sınırlamanıza yardımcı olabilir.

Yağ İçeriğini İzle

 1. Tam yağlı peynirler doymuş yağlarda genellikle yüksektir, bu da onları günlük diyetlere sağlıksız bir şekilde dahil etmelerini sağlar. Ancak düzenli olarak az yağlı peynir tüketmek ve özel durumlar için daha yüksek miktarda peynir tüketmek daha sağlıklı bir seçenek olabilir. Örneğin, hafif krem ​​peynir veya süzme peynir doğal olarak yağda daha düşüktür. Bunları mavi peynir veya Parmesan gibi daha yağlı çeşitlerden daha sık tüketmek, doymuş yağ tüketiminizi sınırlandıracağınız ve kalp hastalığı riskinizi azaltacağınız anlamına gelir.

Kalsiyum Zengin Seçenekleri

 1. Bütün peynirler temel bir mineral olan kalsiyum kaynaklarıdır. Kalsiyum kemiklerinizi ve dişlerinizi sağlıklı tutarken, vücudunuzun sinirlerinin sinyal göndermesine yardımcı olur. Doğru peynir türünü seçmek, çok miktarda peynir yemek zorunda kalmadan günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olabilir. 50 gram Brie peyniri porsiyonunda sadece 92 miligram kalsiyum bulunurken, aynı ebatta İsviçre peyniri porsiyonunda 480 miligram bulunur. Bazı durumlarda, düşük yağlı alternatifler, tam yağlı meslektaşlarından daha fazla kalsiyum içerir. Kısmen yağsız ricotta'nın 1/4 fincan porsiyonunda 136 miligram kalsiyum bulunurken, aynı ebatta tam yağlı ricotta porsiyonunda sadece 103 miligram bulunur.

Lezzet Seçimi

 1. Lezzetli bir peynir, yemek pişirirken daha az peynir kullanabileceğiniz ve aynı miktarda tada sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Lezzetini yüksek peynirler sayesinde, küçük bir parça bir yemeğe zenginlik ve lezzet sağlamak için uzun bir yol kat edebilir. Parmesan ve Asiago gibi peynirler yahni, makarna sosları ve çorbalar gibi yemekler için küçük miktarlarda kullanılabilir, burada lezzet bakımından küçük bir porsiyon boyutunda önemli bir katkı sağlarlar.

Ham Vs. Pastörize

 1. Pastörize edilmemiş sütten yapılmış olup, çiğ süt peynirleri, en az 60 gün yaşlılarsa, bazı eyaletlerde yasal olarak satılmaktadır. Ancak, Gıda ve İlaç İdaresi hamile kadınlar, çocuklar veya bağışıklık sistemi zayıf olanlar için çiğ süt peyniri önermez. Macalester College'a göre çiğ süt peynirinin savunucuları, peynirlerin daha küçük ölçekte üretildiği için yiyeceğin birçok şeyden daha güvenli olduğunu savunuyorlar. Macalester, çiğ süt peynirlerinin, pastörizasyon işlemi sırasında başka şekilde öldürülen potansiyel olarak yararlı patojenler içerdiğini belirtmektedir. Çiğ süt peynirleri genel olarak daha derin ve daha karmaşık bir tada sahiptir, bu nedenle daha az peynir yemenin ilave faydalarından yararlanarak daha düşük yağ ve kalori alımına yol açabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407