Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İşyerinde nasıl aktif kalabilirsiniz

İşyerinde nasıl aktif kalabilirsiniz

 1. Araştırmalar uzun süre oturmanın obezite, tip 2 diyabet ve kalp hastalığı ve kanserden kaynaklanan ölüm riskinin artması ile bağlantılı olduğunu göstermiştir.

 2. Aşırı oturma, vücudun kan basıncını ve kan şekeri ve ayrıca vücut yağını azaltma yeteneğini etkileyen bir etkisi olan metabolizmayı yavaşlatabilir.

 3. Çalışma gününüze fiziksel aktivite yapmak, hareketsiz kalarak artan sağlık risklerinden bazılarını azaltabilir.

 4. Bir çalışma, haftanın 5 günü sadece 30 dakikalık bir aktivite yapmanın - spor salonuna, bisiklete binmeye ya da öğle yemeği yürüyüşüne çıkmanın - Dünyada 12 ölüm.

 5. Fiziksel olarak formda olmak işyerinde stresin bazı zararlarına karşı da koruma sağlayabilir. Stres, zihinsel refah, depresif belirtiler ve yüksek tansiyona neden olabilir - bunların hepsi işten atılmaya yol açabilir.

 6. Günde 7-10 saat masa başında çalışırken, aktif olmak için fırsatlar bulmak zor olabilir.

 7. Tıbbi Haberler Bugün çalışma gününüzde aktif kalmanıza yardımcı olacak beş ipucu topladı.

1. Çalışmak için bisiklete binin veya yürüyün

 1. İşinizin konumuna ve evden ne kadar uzakta çalıştığınıza bağlı olarak, işe nasıl girip gideceğinizi değiştirmeyi deneyin. Aracı evde bırakın ve bisiklet sürün veya yürüyün.

 2. Araba veya toplu taşıma ile işe gidip gelmekle karşılaştırıldığında, işe dönüşme tüm nedenlerden kaynaklanan ölüm riskini azaltma ve kanser riskini düşürme ile ilişkilendirildi.

 3. Hem bisiklete binip hem de işe yürüyerek gitmek daha düşük kardiyovasküler hastalık riski ile ilişkilendirildi.

 4. Dahası, çalışmak için yürüyüş yapan veya bisiklete binenlerin vücut kitle indeksi (BKİ) ve orta yaştaki vücut yağ yüzdesi araba kullananlarınkinden daha düşük.

 5. Çalışmaya, yaya olarak ya da bisikletle aktif bir şekilde işe gidip gelenler, aynı zamanda, iyileştirilmiş refahtan ve araba ile seyahat edenlere göre daha az zorlanma ve konsantre olma yeteneğine sahip olduklarını bildirmektedir.

 6. Son bulgular, çoğu insanın yürüyüş veya bisiklet sürecek ek süre konusunda endişeler nedeniyle aktif olarak işe gitmek yerine arabalarına atladıklarını gösteriyor. Ancak, ortak bir yere yürümek veya bisiklet sürmenin ne kadar süreceğini tahmin etmek istendiğinde, katılımcıların çoğu yanlış ve fazla tahmin edildi.

 7. Eğer fazla kilolu ve inaktifseniz, çalışmak için bisiklete binmek Danimarka'daki Kopenhag Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre bir spor salonuna katılmak kadar yağ kütlesini kaybetmenize yardımcı olmak kadar etkilidir.

 8. İşe gitmek için bir sabah yolculuğu, kilo vermek istiyorsanız ancak düzenli olarak bir spor salonunu ziyaret etmek için zamanınız veya eğiminiz yoksa, aradığınız tonik olabilir.

2. Düzenli olarak ayağa kalk

 1. Şimdi ve sonra işteyken ayakta durmak kadar basit bir şey, uzun süre oturmakla ilişkili sağlık risklerini azaltmaya yardımcı olabilir.

 2. Yerleşik davranışları ve işte otururken harcanan zamanı azaltmak için, 2015 yılında İngiliz Spor Hekimliği Dergisi'nde uzmanlar tarafından rehberlik yayınlandı.

 3. Ekip, ofis çalışanlarının çalışma günlerinde en az 2 saat boyunca ayağa kalkması gerektiği sonucuna vardı ve bu hedef uzun süre oturmaktan sonra 4 saate ulaştı ve

 4. Tavsiye edilen iş temelli ayakta davranışlar şunları içerir:

 5. Giderek daha fazla kanıt faydaları ortaya çıktıkça, daha fazla işletme oturma masası kullanımını benimsiyor.

 6. Iowa City’deki Iowa Üniversitesi, oturma sıralarına sahip çalışanların günde 60 dakika daha fazla durduğunu ve oturma arkadaşlarına kıyasla 87 daha fazla kalori yaktığını keşfetti. Bu miktar, obezite salgını ile mücadelede önemli olduğunu kanıtlayabilir, araştırmacıları not edin.

 7. Başka bir çalışmada, günün 6 saati oturma masası yerine daimi bir masa kullanmanın, bireylerin zamanla kilo vermelerine yardımcı olabileceği bildirildi.

 8. Bulgular ayakta durmanın dakika başına 0,15 kaloriyi oturduğundan daha fazla yaktığını gösterdi - ki bu uzun vadede 1 yıl ve 22 kilo olarak 5,5 kilo kaybeden 143,3 kiloluk bir yetişkine eşittir. 4 yılda yiyecek alımını artırmadıklarını söyleyerek

3. Daha fazla taşı

 1. Daha fazla hareket etmek, daha az hareketsiz olmaya çalışırken atılacak bariz bir eylem gibi görünebilir, ancak, bir vergi projesinin derinliklerinde olduğunda, saatlerce herhangi bir iz bırakmadan uçmak kolaydır. hareketi.

 2. Araştırmalar, 5 saatten fazla her oturma saatinde bel ölçüsünün 2 santimetre arttığını ve kardiyovasküler hastalık riskinin% 0,2 oranında arttığını tespit etti.

 3. Düşük yoğunluklu lipoprotein veya "kötü" kolesterol artar ve yüksek yoğunluklu lipoprotein veya "iyi" kolesterol azalır.

 4. Gerçek ve arzu edilen oturma seviyeleri hakkında soru sorulduğunda, bir çalışmada masa başı çalışanların çalışma günlerinde daha az zaman geçirmeyi ve fiziksel aktivite yaparken daha fazla zaman geçirmeyi istediklerini bildirdi.

 5. Otururken bile, mutlaka oturmak zorunda değilsin; koltuğunuzda kıpırdatmak tüm fark yaratabilir.

 6. İngiltere'deki Leeds Üniversitesi öncülüğünde yapılan bir araştırma, kıpırdatmaya katılanlar gibi küçük hareketlerin uzun süreli oturmaların bazı olumsuz etkilerini engelleyebileceğini öne sürdü.

 7. Araştırmalar, masa başında oturarak 6 saat geçirdikten sonra damar fonksiyonunun bozulmadığını göstermiştir. Bununla birlikte, uzun bir oturma süresinden sonra 10 dakika boyunca ofiste dolaşmak vasküler sağlığı geri getirebilir.

 8. Birkaç basit değişiklik yaparak iş gününüzde harekete geçin.

4. Çalışma ortamını yeniden tasarla

 1. Çalışma gününüze fiziksel aktivite dahil etmenin çok sayıda sağlık yararı var, iş yokluğunu azaltır ve bilişsel yetenekleri, ruh halini ve üretkenliği artırır. Daha az hareketsiz olmanın tüm olumlu sonuçları göz önüne alındığında, patronunuz hareket için daha fazla seçenek sunmak üzere çalışma ortamını değiştirmeye açık olabilir.

 2. Bazı firmalar işten önce esneme dersleri, mesai saatleri sırasında yoga molaları ve işçilerin refahlarını korumalarına ve iş verimliliğini artırmalarına yardımcı olmak için öğle yemeği çalışan gruplara zaten teklif veriyor.

 3. Ofis ortamını yeniden düzenlemek için birçok adım atılabilir. Bunlar şunları içerebilir:

 4. Yeniden yapılandırılmış bir çalışma ortamının etkisini inceleyen bir araştırma, kilo ve vücut yağını kaybetmiş işçilere ek olarak, şirketin gelirinin ilk birkaç ayında yaklaşık yüzde 10 arttığını buldu. ders çalışma.

 5. Hareket müdahalesi olan masaları kullanmanın sakıncası yok. Aslında, Güney Carolina'daki Clemson Üniversitesi'nden bir profesör, bir FitDesk kullanmanın motivasyon ve moral düzeyini arttırdığını ve problem çözme, karar verme ve yaratıcılığın arttığını ortaya koydu.

 6. İngiliz Spor Hekimliği Dergisi’nde yayınlanan küçük bir çalışmaya göre, taşınabilir pedallı bir makine gibi küçük bir cihaz bile hareketsiz çalışmanın bazı zararlı etkilerine karşı koyabilir.

5. Aktif bir öğle yemeği molası verin

 1. Akıllı telefonunuzu kontrol ederken ve e-postalarınızı yanıtlarken öğle yemeğinizi bilgisayarınızda yemek yerine, bir mola verin ve fiziksel olarak aktif bir şeyler yapın. Günün geri kalanı için tazelenmiş, canlanmış ve konsantre olmak için çalışmaya geri döneceksiniz.

 2. Hızlı yürüyüşe çıkma, bisiklete binme, yüzme ya da spor salonuna bir saatliğine gidip gelmemeniz, her türlü egzersizi yapmak, gününüzü ayırmanıza ve kalan saatleriniz için sizi motive etmeye yardımcı olur. ofis.

 3. Günde en az bir saat boyunca fiziksel olarak aktif olmanın, günde 8 saat oturmayla ilgili artmış ölüm riskini ortadan kaldırabildiği ortaya çıkan 1 milyondan fazla insanın yaptığı bir çalışma.

 4. Günde 8 saat oturmuş, ancak fiziksel olarak aktif olan kişilerin erken ölüm riski altında olma ihtimali daha azdı, ancak daha az saat oturanlar için etkin değildi.

 5. Fiziksel aktiviteye katılmak için zaman ayıran işçilerin ayrıca, depresyon ve tükenmişlik semptomları gibi zihinsel sağlık bozulmaları geliştirme olasılığı, egzersiz yapmayanlara göre daha düşük olduğu bildiriliyor.

 6. Haftada 4 saat boyunca fiziksel olarak aktif olan kişilerin, zihinsel sağlıklarıyla ilgili sorunları fiziksel olarak etkin olmayan bireylerden yarısı kadar yaşama olasılığı vardı.

 7. Çalışma gününüz boyunca ne kadar aktif olursanız olun, herhangi bir hareketin, sadece 10 dakika boyunca hareketsiz kalmaktan ve hareket etmekten daha iyi olduğunu unutmamak önemlidir.

 8. Her gün 10 dakikalık tempolu yürüyüşle küçük başlayın ve haftanın 5 günü, 10 dakikalık üç tempolu yürüyüş veya 30 dakikalık ılımlı fiziksel aktivite hedefleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407