Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yeniden Yapılandıran Salata: Gutunuzu Beslemek İçin 3 Tarifler

Alt satırda

 1. Bağırsak sağlığı ve sindirim söz konusu olduğunda, sağlık dünyasında sık sık "iyi" ve "kötü" bakterilerden bahsedilir - ama bunların anlamı ne?

 2. Temel olarak vücudunuzda bulunan bakteri, archaea, virüs ve ökaryotik mikropları ifade eden bağırsak mikrobiyomu terimini duymuş olabilirsiniz.

 3. Sağlıklı yetişkinler, bağırsaklarında tipik olarak 1.000'den fazla bakteri türüne sahiptir; bu, sindirim sistemimizde 100 trilyonun üzerinde mikrobiyal hücre ve 3 ila 5 pound (evet, pound!) Anlamına gelir.

 4. Bu küçük adamların çoğu var - bu bakteri hücreleri insan hücrelerinin 10 - 1'ini geride bırakıyor. Bakteriler doğumda gastrointestinal kanalda kolonileşmeye veya büyümeye başlıyor, ve geri kalanı boyunca orada kalıyorlar hayatının.

 5. Bağırsaktaki bu trilyonlarca mikrop genel sağlığımızı doğrudan etkileyen temel işlevlerde büyük bir rol oynuyor:

 6. Uzun lafın kısası: Her gün nasıl hissettiğimizi etkilerler.

 7. Mutlu ve sağlıklı bir mikrobiyom bağırsak sağlığınızı kontrol eder, bu yüzden onu beslemek önemlidir. Bu üç lezzetli salata devreye giriyor. Her biri bağırsaklarınızı mutlu etmek için malzemelerle doludur - ve sizi sağlıklı eder.

Vegan Lahana Sezar Salatası

 1. Geleneksel Sezar pansumanları doymuş yağ ve kalorilerle yüklenir ve bazıları baz olarak buzdağı marul kullanır, bunun yanında yakın meslektaşı kadar gıda maddesi yoğunluğu yoktur - ve hala besin kadar değildir Kale olarak yoğun!

 2. Bu Sezar salatası, geleneksel Sezar sosunun istenen dokusunu ve kıvamını elde etmek için sadece sağlıklı yağlar, lif ve bitki proteini kullanılarak vegan yapılır.

 3. Yoldayken? Karıştırıcınız yoksa, tüm "ıslak" malzemeleri çatalın arkasıyla ezin ve ardından karışımı marul veya kaba lahana haline getirin.

Fesleğenli Patates Salatası

 1. Bu ortalama şarküteri patates salatası değil! Klasikteki bu taze döndürme, pesto'yu pansuman ve kenevir tohumu, beslenme mayası ve ceviz gibi bileşenler olarak vücudunuza omega-3'ler, protein, magnezyum, B vitaminleri ve potasyum artışı vermek için kullanır.

 2. Patateslerin bağırsak dostu bir yemek olduğunu öğrenince şaşırabilirsiniz - ve muhtemelen mutfağınızda stoklanmış olanlardan biri. Patates, zengin bir potasyum kaynağı olarak bilinir. Tek bir orta pişmiş patates yaklaşık 900 miligram içerir (veya günlük değerin yüzde 20'sinden biraz daha az [!DV

 3. Fesleğen pesto için:

Pancar Ananas Salatası

 1. Bu güzel salata, bu besin yoğunluğundaki sebzenin tadını çıkarmazsanız, sizi bir pancar sevgilisine dönüştürebilir. Hem pancar hem de ananas, sağlıklı bir bağırsak mikrobiyotunun korunmasından bahsetmek yerine, düzenli sindirim için hayati olduğunu bildiğimiz lif bakımından zengindir.

 2. Ananaslar, proteinlerin parçalanmasına ve sindirim sorunlarını azaltmaya yardımcı olabilecek bromelain adı verilen bir enzim içerdiklerinden sindirim için özel bir destek sağlayabilirler.

 3. Bu sulu meyve lif açısından zengin, nemlendirici ve sağlıklı bir sindirimin teşvik edilmesine yardımcı olabilir - hepsi bir araya getirmek için 5 dakika süren bir salatada.

 4. Sindirim sisteminize özen göstermek ve bağırsaklarınızı sağlıklı tutmak, doğru beslenme, uyku, stres yönetimi, hidrasyon ve egzersiz gibi birçok sağlık ayağını içeren günlük bir uygulamadır.

 5. Her şeyden önce, diyetinize daha fazla lif bakımından zengin tüm yiyecekleri dahil etmek için bilinçli bir seçim yaparsanız, daha iyi bağırsak sağlığı için harika bir başlangıç ​​yaparsınız.

 6. Daha iyisini yapmak için çalışmak istediğiniz herhangi bir sindirim sorununuz varsa, her zaman kök nedeninize ulaşmanıza yardımcı olabilecek kayıtlı bir diyetisyen veya fonksiyonel tıp doktoruna danışın.

 7. McKel Hill, MS, RDN, LDN, Beslenme Stripped'ın kurucusu, dünyanın her yerindeki kadınların refahını yemek tarifleri, beslenme önerileri, beslenme yoluyla iyileştirmeyi amaçlayan sağlıklı bir yaşam sitesi , ve dahası. "Beslenme Stripped" adlı kitabı, ulusal bir satıcıydı ve Fitness Dergisi ve Kadın Sağlığı Dergisi'nde yer aldı.

 8. Bu güzel salata, bu besin yoğunluğundaki sebzenin tadını çıkarmazsanız, sizi bir pancar sevgilisine dönüştürebilir. Hem pancar hem de ananas, sağlıklı bir bağırsak mikrobiyotunun korunmasından bahsetmek yerine, düzenli sindirim için hayati olduğunu bildiğimiz lif bakımından zengindir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407