Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yeni Araştırmalar, Karbonhidrat Diyetlerinin Neden Yanlış Yaptığını Gösteriyor

Alt satırda

 1. Görünüşe göre her hafta diyetimizin bazı bölümlerinin - sana bakarken, şarap ve çikolata araştırmacılarının sağlıklı olup olmadıklarına ağırlık veren yeni bir çalışma var gibi görünüyor.

 2. Yaşam alanlarımızı (şeker ve alkol gibi) sınırlayabilen bazı suçlular olsa da, diğerleri diyet gri alanında var gibi görünüyor.

 3. Bu kategorideki bariz bir rakip karbonhidratlar veya modern diyet sözlüklerinde belirtildiği gibi karbonhidrat.

 4. Lancet Halk Sağlığı'nda yayınlanan yeni bir çalışma, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürmeye çalışıyorsanız, karbonhidrat içermeyen bir diyetin veya yüksek karbonhidratlı bir diyetin ideal olmadığını göstermektedir.

 5. Araştırmacılar, bu bulguları 20 ülkede 432.000'den fazla insanı içeren çalışmaların meta analizinde doğruladılar. Ayrıca, düşük karbonhidratlı diyetlerin hepsinin aynı uzun vadeli sonuçları vermediğini de belirtti.

 6. Daha fazla hayvansal protein içerenler, sebze, bakliyat ve fındık gibi yiyeceklerden daha fazla bitkisel bazlı protein ve yağ tüketen insanlara kıyasla daha yüksek ölüm riskine sahipti.

 7. "Bu bulgular tartışmalı olan birkaç ipliği bir araya getiriyor. Çok fazla ve çok az karbonhidrat zararlı olabilir, ama en önemlisi yağ, protein ve karbonhidrat türüdür." Araştırmanın eşlik eden bir açıklamasında, çalışmanın ortak yazarı ve Harvard TH Chan Halk Sağlığı Okulu'ndaki epidemiyoloji ve beslenme profesörü Walter Willett, dedi. [! 3839 => 1130 = 2!

 1. Araştırmada yer almayan uzmanlar, bulgular tarafından havaya uçurulmadı ve en az biri, onunla takip eden aşırı varsayımsal başlıklara kuşkuyla bakıyordu.

 2. Myintakepro.com’un sertifikalı bir beslenme uzmanı ve kurucu ortağı olan Brian Bender, çalışmaya ilk tepkisinin bulgularının özellikle şaşırtıcı olmadığını söyledi.

 3. Bender, çok özel bireyler için, bu aşırı diyetlerin yardımcı olabileceğini söylüyor - ve gelecekteki testler bu kişiselleştirme seviyesini sağlayabilir - ancak "yönetim kurulunda ılımlı görünmektedir. "

 4. Dr. New York eyaletinde yerleşik bir kilo kaybı ve beslenme doktoru olan Tro Kalayjian, çalışmanın, gıda sıklığı anketlerine dayanan epidemiyolojik bir popülasyona dayalı beslenme çalışması olduğu ve belirli bir diyeti test etmediği için, birçok karıştırıcı etkene maruz kaldığını söyledi.

 5. Kalayjian, çalışmanın düşük karbonhidrat kolunun sigara içme, alkol kullanımı, obezite ve hareketsiz davranış oranlarının daha yüksek olduğunu belirttiğine dikkat çekiyor.

 6. "Başka bir deyişle, gruplar sadece sağlıklı bir grubu daha az sağlıklı bir grupla karşılaştırıyorlar ve diyet sadece bu farkın bir sonucudur, bunun bir nedeni değil" dedi. [! 3839 => 1140 = 2!

 7. Ancak, tıpkı tüm karbonhidratların herkes için kötü ya da iyi olduğunu özetlemek gibi, tüm karbonhidratlar eşit yaratılmamıştır. Bazıları hayati önem taşıyan vücut fonksiyonlarını güçlendirebilir, bazıları ise tamamen düpedüz işe yaramaz

En iyi ve en kötü karbonhidrat türleri

 1. Washington eyaletinde kayıtlı bir diyetisyen beslenme uzmanı olan Kristin Koskinen, tüm yiyecekleri vurgulayan müşterileri için yemek planları hazırlarken, karbonhidrat yükünün tipik olarak yüzde 50 ila 55 oranında düştüğünü söylüyor. [! 3839 => 1140 = 3!

 2. Koskinen, sağlıklı bir yemek planının, sebze, meyveler, baklagiller ve kepekli tahıllar da dahil olmak üzere, bütün bitki yiyeceklerini içeren, bol miktarda lifli, besin demeti üzerinde yoğunlaştığını söyledi. Amerikan standart diyetinde sıkça yoksun kaldı. "

 3. “Vurgulanması gereken önemli bir nokta, çok çeşitli bitki besinleri yemekten gelen liflerin, bağırsakta bulunan sağlıklı bakterileri beslemesidir” dedi. “Mikrobiyomun önemini vurgulayan araştırma kapsamlıdır ve yalnızca bağırsak sağlığında değil, obezite, nörolojik hastalık ve kalp sağlığındaki rolünü de gösterir.”

 4. New York eyaletinde yerleşik bir diyetisyen beslenme uzmanı olan Rachel Fine, bir insanın diyetindeki karbonhidratlarla ilgilenirken, bir kişinin diyetindeki karbonhidratlarla ilgilenirken, nicelikten daha kaliteli olduğunu söylüyor.

 5. Elyafı yüksek olan kompleks karbonhidratların kan şekeri kontrolü ve kilo yönetimi için anahtar olduğunu söylerken, basit karbonhidratlar aşırı tüketildiğinde çok sayıda sağlık riski oluşturuyor. O da bitki bazlı proteinler ve yağlar yemesini tavsiye ediyor, onlara “beslenme güç merkezleri” diyor!

 6. "Bunun doğru olmasının birçok nedeni var, bunlardan biri, en az miktarda işlenmiş bütün besin kaynağı olarak tüketildiğinde, bu yiyeceklerin doğal olarak oluşan sağlam lifler ve sağlığa yarar sağlayan diğer besinleri içermesidir." dedim.

Kaçınılması gereken en önemli karbonhidrat

 1. Kalayjian, karbonhidrat kesmeye başlamak için en iyi yerin makarna, ekmek ve unlu ürünler olduğunu söylüyor. Bunları et, balık, yumurta, süt ürünleri, çilek ve nişastalı olmayan sebzelerle değiştirmeyi önerir. Bu anahtarları yapmanın insanların farkettiğinden daha kolay olduğunu, ancak herhangi bir yeni beceri veya yaşam tarzı değişikliğini öğrenmek gibi, "destek ve küçük bir koçluk gerektiriyor."

 2. Kendinizi koçluk etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsanız, basit bir yol, markette, genellikle paketlenmiş yiyeceklerin çoğunun yaşadığı merkez koridorlardan kaçınmaktır. Dışarıda yağsız proteinler ve bol miktarda ürün gibi taze yiyecekler bulunur.

 3. Bender daha az paketlenmiş yiyecek yemeyi önerir, çünkü genellikle sağlıksız miktarda şeker içerirler.

 4. “Büyük şeker kaynaklarından biri hala şekerli içeceklerdir” dedi. “Sodalar ve meyve suları genellikle çok yoğundur, bu nedenle bunları diyetinizden kesmek, karbonhidrat kalitenizi de artırmanıza yardımcı olacaktır.”

 5. Bu değişim muhtemelen en basit olanı: sadece su içmek.

En alt satırda

 1. Bazı uzmanlar en son çalışmadan elde edilen bulguların doğruluğunu sorgularken, karbonhidrat tüketimine ılımlı bir yaklaşım hala en sağlıklı seçim gibi görünüyor.

 2. Ancak, sadece karbonhidrat sayma odaklanılacak en iyi alan olmayabilir.

 3. Bunun yerine uzmanlar, karbonhidrat miktarını karbonhidrat miktarına göre önceliklendirmenin diyetlerini geliştirmek için çalışan herkes için ideal olduğu konusunda hemfikirler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407