Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yengeç Bacakları Sağlıklı Bir Yiyecek mi?

Nutella yeme

 1. Yengeçler suşi, tacos, çorba, güveç ve diğer birçok yiyeceklerde kullanılan yaygın bir kabuklu deniz ürünü. Taze bir yengeç hayranı iseniz, sık sık buğulanmış, ızgara veya kaynamış bütün bulacaksınız. Bacaklar ve pençeler bu kabukluların en etli kısımları arasında sayılır. Diğer kabuklu deniz hayvanları gibi yengeçler de besleyici olarak kabul edilir, çünkü vitaminler, mineraller ve sağlıklı yağlarla doludurlar.

Nutella yeme

 1. Evet, yengeç bacakları sağlıklı. Düşük kalorili, proteinli ve çok sayıda temel vitamin ve mineral sağlarlar.

Yaygın Tüketilen Yengeçler

 1. Dünyada birçok yengeç çeşitleri yeniliyor. Bu, yengeç yemeyi sevdiğinizi söylemek, kuşları yemekten hoşlandığınızı söylemek gibi bir şey demektir. Onları karşılaştırmanın hindileri bıldırcınlarla karşılaştırmak gibi olabileceği pek çok farklı türde yengeç vardır.

 2. Vietnam sokaklarında satılan avucunuzun yarısı kadar küçük, kızarmış, yumuşak kabuklu yengeçler bulabilirsiniz. Spektrumun diğer ucunda, bir kişi kadar büyük dev, etçil örümcek yengeçleri ve hindistancevizi yengeçleri vardır. Hindistan cevizi yengeçleri en büyük eklembacaklıları olmasına rağmen, Japon örümcek yengeçlerinin uzunluğu 13 metreye kadar ulaşabilen bacaklara sahiptir.

 3. Süpermarkette yaygın olarak bulacağınız yengeçler genellikle birkaç yüz gramdan daha fazla değildir. Popüler tüketilen yengeçler şunları içerir:

 4. Et veya balık yemekten hoşlanan herkes kemiklerin çok fazla lezzet taşıdığını bilir. Yengeçlerde ve diğer kabuklu deniz hayvanlarında balık veya hayvan gibi kemikler yoktur. Bunun yerine, dış kabukları sert olan dış iskeletlere sahipler.

 5. Tipik olarak bütünüyle pişirilmiş olan yengeç bacakları, içerdikleri et miktarına kıyasla çok fazla kabuğa sahiptir. Bu da olumlu bir şey - bir yengeçin bacaklarından ve pençelerinden elde edilen et, yengeçlerin kalanından daha lezzetli olabilir.

Yengeç Bacakları Besin Değerleri

 1. Her yengeç türü biraz farklı besin değerlerine sahiptir, ancak çoğu aynı vitamin ve mineral bakımından zengindir. Ayrıca yengeçler bacaklarında tipik olarak karbonhidrat ve az kalori yoktur. Örneğin, 100 gram Alaska kralı yengeci günlük ihtiyaçlarınızı karşılamada size yardımcı olur:

 2. Yüz gram Alaska kral yengeç de günlük vitamin ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı oluyor, örneğin:

 3. Yengeçler de omega-3 yağ asitleri ve protein bakımından zengindir. Yengeç bacaklarındaki protein, yengeç türüne bağlı olarak 100 gramda DV'nin yüzde 35-39'u arasında değişebilir. Alaskan kral yengeçinin yüz gramı bu aralığın üst ucunda, yüzde 39'u protein için DV. Mavi yengeç gibi bazı yengeçler de kolin ve E vitamini gibi diğer besinleri içerir. [! 3242 => 1140 = 4!

Yengeç Yenmenin Yararları

 1. Yengeçler, tüketebileceğiniz en sağlıklı kabuklu deniz hayvanlarından biridir. Her ne kadar oldukça pahalı olsalar da, küçük porsiyonlardaki besinlerin dizilimi onları yemeye değecek kadar değerli kılar. Genellikle deniz ürünlerinde bulunan esansiyel çoklu doymamış yağlar olan Omega-3 yağ asitleri, yengeçlerin en iyi besleyici özelliklerinden biridir.

 2. Omega-3 yağ asitleri sağlığınız için çok önemlidir. Bu sağlıklı yağların çok az olması cilt sorunlarına neden olabilir. Buna karşın, tüketimleri kardiyovasküler, nörolojik, enflamatuar ve göz hastalıkları oranını azaltabilir.

 3. Somon ve uskumru gibi yağlı balıklarda genellikle bol miktarda omega-3 yağ asidi bulunur. Bununla birlikte, bu sağlıklı yağlar o kadar önemlidir ki çiftçilerin çiftlik popülasyonunun beslenmesine bile eklenirler. Bu vücuttaki bu sağlıklı yağların miktarını arttırır, sağlıklarını ve ayrıca besin değerlerini iyileştirir.

Yengeç Yengeçinin Yan Etkileri

 1. Yengeçler çeşitli vitamin ve minerallerin harika kaynaklarıdır. Ancak, çok fazla iyi bir şeye sahip olmak mümkündür. Yengeçler çok besleyici olduklarından, yengeç yemenin herhangi bir yan etkisi, bazı besin maddelerinin aşırı tüketilmesiyle ilişkili olabilir.

 2. Bakırın DV'sinin yüzde 131'i ve sadece 100 gram Alaska kral yengeçinde B12 vitamini için yüzde 479'u ile bunun nasıl olacağını görmek kolaydır. B12 Vitamini suda çözülebilen bir vitamindir - bu da büyük miktarlarda bile tüketmenin güvenli olduğu anlamına gelir. Ancak çok fazla bakır tüketmek mümkündür. Bu mineralin çok fazla olması ishal ve kusma gibi mide-bağırsak problemlerine neden olurken, vücudunuzda uzun süreli bakır birikmesi organ yetmezliğine bile neden olabilir.

 3. Elbette, tüm yengeçler aynı beslenmeye sahip değil - bu iyi, çünkü yutmakta olduğunuz besinleri değiştirirken hala yengeç tüketmenize izin veriyor. Hem Dungeness hem de kraliçe yengeçler, sırasıyla 100 gramda yüzde 75 ve 63 oranında DV ile çok daha az bakıra sahiptir. Alaskan kral yengeçleri de 100 gram başına DV'nin yüzde 69'uyla çinko bakımından oldukça zengindir. Hem Dungeness hem de mavi yengeçler bu miktarın yaklaşık yarısına sahiptir: sırasıyla DV'nin yüzde 39 ve 35'i.

 4. Yengeçleri çok sık yemezseniz, besin içerikleri büyük olasılıkla bir sorun değildir. Aslında, muhtemelen iyi bir şey! Her gün veya her hafta yengeç yiyorsanız, çok fazla miktarda besin tüketmemeye dikkat edin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407