Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yemek Yerine Protein Yulaf

Doymuş ve Trans Yağlar

 1. Yemek yerine verilen diyetler günlük kalori alımınızı azaltarak fazla kilo vermenize yardımcı olduğunu iddia ediyor. Bazı öğün yerine diyet diyetleri kilo vermenize yardımcı olabilir, ancak hepsi eşit olarak oluşturulmaz. Aşırı kilolardan kurtulmaya çalışıyorsanız, ne kadar kalori tükettiğinizi azaltmak ve yaktığınız kaloriyi artırmak hedeflerinize ulaşmak için etkili bir yoldur. Günde bir veya iki öğününü yulaf ve proteinle değiştirmek, toplam kalori tüketimini azaltmanın bir yoludur, ancak kilo verme planınız olarak kullanmadan önce tüm bilgilere sahip olmalısınız.

Öğün Değiştirme

 1. Bir öğün yerine koyma diyeti ile normal öğünlerinizden birini veya ikisini kalorisi daha düşük olan ürünlerle değiştirirsiniz. Çoğu durumda, kahvaltının, öğle yemeğinin veya her ikisinin yerine geçersiniz ve ardından sağlıklı ve dengeli bir akşam yemeği yersiniz. Öğün yerine geçen ürünlerin çoğu sallama, bar, içecek ve kurabiye şeklindedir. Ortalama öğün yerine koyma diyet planı kalori alımınızı günlük 800 ila 1000 arasında tutar. Düzenli öğünleriniz yerine düşük kalorili ve besleyici yiyecekler kullanarak kendi öğün değiştirme planınızı tasarlayabilirsiniz, ancak sizin için güvenli olduğundan emin olmak için bu tür diyet planına başlamadan önce doktorunuzla konuşun.

Yulaf

 1. Yulaf lif bakımından yüksek, yağ ve kalorinin düşüklüğü. Harvard Halk Sağlığı Okulu'na göre, lif, sindirilemeyen bir karbonhidrat parçasıdır. Fiber, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve kabızlık riskinizi azaltarak sağlığınızı artırabilir. “Amerikan Klinik Beslenme Dergisi” nde yayınlanan 2009 araştırmasına göre, tahıl lifi alımının artması kilo kaybına yardımcı olabilir. Bir veya iki öğünün bir kase yüksek lifli yulaf ezmesi ile değiştirilmesi, lif alımınızın artmasına yardımcı olabilir ve kalori alımınızı da azaltabilir.

Protein

 1. Protein hayvansal gıdalarda - et, süt ve peynir gibi - yanı sıra fasulye ve fındık gibi bazı baklagillerde bulunur. Protein, kilo vermenize yardımcı olabilir, çünkü sindirim sisteminizden daha yavaş hareket eder, bu da daha uzun süre tam hissetmenize yardımcı olabilir. "New England Tıp Dergisi" nde yayınlanan 2009 yılında yapılan bir araştırma, artan protein alımının ilk kilo kaybına yardımcı olduğunu, ancak kilo alımının bir yıl sonra yaygın olduğunu göstermiştir. Bir veya iki öğünün belirli proteinli yiyeceklerle değiştirilmesi, kalori ve yağ tüketiminizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Fasulye ve mercimek, yağ ve kalorilerde sığır veya domuz etinden daha düşüktür. Potansiyel kilo kaybınızı en üst seviyeye çıkarmak ve normal öğünlerinizi değiştirmek için yulafınıza protein ekleyin. Fıstık veya badem ezmesini yulaf ezmenize ilave edin veya protein içeriğini artırmak için kıyılmış somunlar ile serpin.

Hususlar

 1. Doktorunuza, herhangi bir öğün yerine koymaya başlamadan önce protein ve yulaf unu yerine koyma planının sizin için güvenli olup olmadığını sorun. Çoğu öğün yerine koyma diyetleri, belirli bir kalori miktarını kısıtlayarak belirli yiyecekleri tüketmenizi sınırlar. Bu besin eksikliğine neden olabilir. “Beslenme Dergisi” nde yayınlanan 2010 tarihli bir çalışma, bazı yemek yerine koyma planlarının kilo vermek için besin açısından yoğun ve etkili bir yöntem olduğunu belirtmektedir. Bununla birlikte, kendi öğün değiştirme planınızı oluşturduğunuzda, önemli besinleri kaçırabilirsiniz. Bir veya iki öğün yemek için yalnızca yulaf ve protein yerseniz, yeterli miktarda meyve, sebze ve az yağlı süt ürünleri tüketmezsiniz, sizi C vitamini, potasyum ve kalsiyum eksikliği içinde bırakırsınız.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407