Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yeşil Fasulye Besleme

Adım 4

 1. Çalı fasulyesi veya kuru fasulye olarak da bilinen bu parlak yeşil gevrek sebze mevsimde ve yaz mevsiminde en taze, ancak yıl boyunca dondurulmuş olarak kullanılabilir. Herhangi bir yemek tabağına renkli bir ekleme, yeşil fasulye sadece güzel değil - aynı zamanda güçlü bir beslenme punch paketi.

Açıklama

 1. Yeşil fasulye uzunluğu yaklaşık 4 inç, zümrüt yeşili renkte ve sonunda hafifçe belirtilmiş. Taze yeşil fasulye çiğ olduğunda doyurucu bir krize sahiptir. Pinto, siyah ve barbunya fasulyesi gibi kabuklu fasulye ile aynı aile içindedirler, ancak bu fasulyelerin aksine, bakla ve tohum dahil tüm yeşil fasulyeyi yiyebilirsiniz.

Temel bilgiler

 1. Pişmiş, 125 gram veya 1 fincan taze fasulye servis edilir, 44 kalori, 2.5 gram protein, 10 gram karbonhidrat, sıfır gram yağ, 4 gram diyet lifi ve 1.25 miligram sodyum. Bu sebze, NutritionValue web sitesine göre, C ve K vitaminleri, folat, potasyum ve manganez gibi birçok vitamin ve mineral bakımından zengindir. Ayrıca, meyvelerde ve sebzelerde bulunan ve antioksidanlar olarak işlev gören A vitamini formundaki çeşitli karotenoidlerin besin kaynağıdırlar. Yeşil fasulye içindeki karotenoidler beta-karoten, lutein ve zeaksantini içerir.

Vitamin ve Mineral Önemli Noktaları

 1. Bir fincan pişmiş yeşil fasulye veya 125 gram, 875 IU A vitamini veya önerilen günlük değerin yüzde 17'sini sağlar; 12.1 miligram C vitamini veya DV'nin yüzde 20'si; 41.3 mikrogram folat veya DV'nin yüzde 10'u; ve 373 miligram potasyum veya DV'nin% 10'u. ABD Tarım Bakanlığı, Amerikalı yetişkinlerin yeterli miktarda A vitamini, C vitamini, potasyum veya diyet lifi tüketmediğini; çocuklar ve ergenler diyet lifi ve potasyum konusunda yetersiz kalmaktadır; ve yaşlı yetişkinler yeteri kadar folat bakımından zengin yiyecekleri tüketmez - yeşil fasulyeleri mükemmel bir seçim yapar.

Antikanser Avantajları

 1. C vitamini, karotenoidlerle birlikte, bağışıklık sistemini desteklemeye ve serbest radikallerin neden olduğu hücresel hasarı önlemeye yardımcı olur. Serbest radikaller, oksijene maruz kaldıklarında DNA'ya zarar veren moleküllerdir. Folat, DNA hasarını ve hücresel mutasyonu önlemeye yardımcı olabilir. Ulusal Kanser Enstitüsüne göre, meyve ve sebzeler açısından zengin diyetler tüketen popülasyonlar, karotenoid, A ve C vitaminlerinin yüksek olması nedeniyle, kısmen daha düşük bir kanser riski taşımaktadır. Bu koruyucu yarar özellikle akciğer kanseri, gastrointestinal sistem, meme, ağız boşluğu, pankreas, uterin serviks ve yumurtalık için belirgindir. Yeşil fasulye, bu koruyucu besinlerin tümü bakımından zengindir.

Servis Önerileri

 1. 1 su bardağı taze fasulye yemek, günlük sebze ihtiyacınızın neredeyse yarısını karşılar. Bu düşük kalorili sebzenin çiğ veya pişmiş, sıcak veya soğuk olarak tadını çıkarın. Soğuk bir Salata Nicoise için anahtar bir maddedir. Bu salata aynı zamanda diğer iki sağlıklı yiyecek olan ton balığı ve patates içermektedir. Lezzetli bir garnitür için yeşil fasulyeleri zeytinyağında shiitake mantarı ile sote edin. Tatil yemeğiniz için klasik yemyeşil fasulye bademi hazırlayın veya kırmızı biber, sarımsak, zeytinyağı ve taze otlar ile kızartın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407