Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yeşil Biber'in Yararları

Sağlıklı Fast Food Seçenekleri

 1. Yeşil biber, Hint ve Güney Amerika diyetlerinin temelini oluşturuyor. Biber, çiçekli bitkilerin Capsicum annuum ve C. frutescens'in meyvesidir. Yeşil biber, bazı ilaçlarda yer almasına rağmen, çoğunlukla gıdalarda baharat olarak kullanılır. Viskoz, keskin ve keskin bir yağ verir ve ayrıca baharat olarak da kullanılabilir. Biber benzer amaçlar için kullanmak üzere bir toz haline getirilebilir.

Vitamin A

  C vitamini

  1. C vitamini veya askorbik asit, yeşil biberde en bol bulunan ikinci besindir. Medline Plus, hem antioksidan hem de vitamin görevi görüyor. Kollajen, skar dokusu, bağlar, kan damarları ve tendonların oluşumu için esastır. Ayrıca vücudun yaraları, kemikleri, dişleri ve kıkırdakları korumasına ve onarmasına yardımcı olur. Bir antioksidan olarak, genel sağlığı güçlendirir ve vücudun enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olur.

  Diyet Lif

  1. Yeşil biber çok miktarda diyet lifi içerir - 2 çay kaşığı kurutulmuş biber tozu, Gıda ve İlaç İdaresi tarafından önerilen lif için Günlük Değerin yüzde 10'unu içerir. Diyet lifi sindirilemez ve atıkları dışarı iterek sindirim sisteminden geçer. Ayrıca tokluğa da büyük katkı sağlar. Lif, kabızlığı önleyebilir ve sağlıklı bir kilonun korunmasına yardımcı olabilir, ayrıca özellikle bağırsaklarda sindirim sağlığını destekleyebilir.

  Kapsaisin

  1. Kapsaisin, acı biberlerde doğal olarak bulunan ve baharatlı lezzetlerini veren bir maddedir. Biber ne kadar sıcaksa, o kadar fazla kapsaisin içerir. Kapsaisin, iltihaplanmaya neden olan nöropeptidleri etkili bir şekilde inhibe eder, böylece alındığında iltihabı azaltır. Kapsaisinin, sürekli ağrı, sedef hastalığı ve nöropati gibi sinirle ilgili hastalıkları da tedavi edebileceğine dair klinik kanıtlar vardır. Dahası, kapsaisin osteoartrit gibi durumların tedavisinde yardımcı olacak kadar güçlü olan doğal bir ağrı kesici görevi görür.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407