Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yavaş Tencerelerde Beslenme

Sebzeli Sebzelerdeki Maddeler Kansere Karşı Koruyabilir

 1. Yemeklerinizi pişirmek için yavaş bir tencere ya da güveç kabı kullanmak, toplam yemek hazırlığında tasarruf etmenize yardımcı olur. Tüm malzemeleri yavaş pişiriciyle birleştirdikten sonra, işteyken veya başka faaliyetlerde bulunurken yemeğinizin pişirilmesine izin verebilirsiniz. Ek olarak, bu şekilde pişirilen yiyecekler daha uzun pişirme süresi nedeniyle daha fazla tada sahip olabilir. Eklenen içerikleri kontrol ederek yavaş bir tencerede pişirme, öğünlerinizin besin içeriğini artırabilir.

Tarih

 1. Yavaş pişiriciler ilk kez 1971 yılında Rival şirketi tarafından tanıtıldı. Aslında fasulye pişiriciler ilk yavaş pişiricinin öncülleriydi, zira diğer yiyeceklerin yavaş pişirildiğinde iyi sonuçlar verdiğini ortaya çıkardı. 1976'dan beri yavaş tencerenin içi daha kolay temizlik için çıkarılabilir.

 2. Bazı yiyeceklerin lezzetini ve dokusunu iyileştirmeye ek olarak, yavaş pişiriciler de zaman kazandırabilir. Sabahları yemekler hazırlanabilir ve iş günü boyunca yemek pişirilebilir.

Besin Değerlerini Artırma

 1. Evde kullanılan herhangi bir pişirme yönteminde olduğu gibi, yemeğinizin besin profilini kontrol edebilirsiniz. Örneğin, tarifte belirtilenden daha fazla sebze eklemek, lifleri ve sebze yığınlarından dolayı daha fazla doldurucu olan bir yemek oluştururken besinleri arttırır.

 2. Sert et kesimleri kullanıldığında, daha uzun pişirme süresi ve nemli pişirme metodu yağ veya tenderizer kullanılmadan çatal tender etleri ile sonuçlanır. Ek olarak, bu daha sert kesimler genellikle yağda daha düşüktür, bu da yemeğin genel yağ ve kalori içeriğini düşürmeye yardımcı olur.

Besin Kaybı

 1. Tüm pişirme yöntemlerinde, likopen gibi birkaç besin işleme tabi tutulmakla birlikte, besinlerde bir parçalanma olabilir. Yavaş bir pişiricinin diğer yöntemlere göre avantajı, yiyeceklerin nispeten düşük bir ısıda daha uzun bir süre pişirilmesidir. Bu düşük ısı, buğulama veya kaynatma gibi diğer yöntemler kadar fazla besin maddesini tahrip etmeyebilir. Diğer bir yarar, yavaş pişirilmiş öğünlerde, ortaya çıkan soslar veya meyve suları öğünle birlikte servis edildiğinde, besinlerin sıklıkla yeniden elde edilebilmesidir.

İşlenmiş Gıdaların Sınırlandırılması

 1. Yavaş bir tencere kullanarak, işlenmiş gıda tüketiminizi azaltabilirsiniz. İşlenmiş gıdaların tüketimini azaltmak, diyetinizdeki sodyum, yağ ve kalori alımını azaltır. Dükkanın kutulu veya dondurulmuş bölümünden satın almış olabileceğiniz yemekler, yavaş pişiricinizle evde yapılabilir. Örneğin, pişmiş tatlılar, güveçler, çorbalar ve kızartmalar için yavaş pişirici tarifler bulabilirsiniz. Sadece yaratıcılığınla sınırlısın. Bu besinlerin azaltılması, yemeğin besin yoğunluğunu veya kalorilerin besin maddelerine oranını da arttırır.

Gıda Güvenliği

 1. Yavaş pişiricinizde uygun pişirme yapılmazsa, yiyeceğinizin güvenliği sorgulanabilir. Kötü gıda kullanımı, gıdaları güvensiz hale getirir ve prosedüre bağlı olarak, havaya veya bakterilere maruz kaldıklarında besin maddelerini daha da azaltabilir. Yavaş pişiricinizde yapılan güvenli yiyeceklerin hazırlanmasını sağlamak için saygın kaynaklardan gelen tarifleri ve yavaş pişiricinizle gelen kullanım kılavuzunu takip etmek isteyeceksiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407