Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yavaş Tencerede Bir Sığır Eti Kızartma Pişirebilir misiniz?

Etkinlik ve Tehlikeler

 1. Hayvanın ön bölgesindeki ilk aşamadan kesilen sığır eti kızartma, uzun, nemli sıcak pişirme işleminden yararlanır. Yavaş pişirme, iyi işlenmiş protein liflerini yıkar ve sığır eti kızartmasında gristle. Profesyonel mutfak testçisi, tarif yaratıcısı ve "Simply Recipes" site sahibi Elise Bauer'a göre, düşük ısıda bir rosto kızartma yapmak daha uzun sürüyor ancak en hassas sonucu veriyor.

Güvenli Pişirme

 1. Yavaş tencerenin çoğu, ocak üreticisi ve distribütörü Jarden Corporation'a göre 3 ila 4 kilo sığır eti rostosu yapacak. USDA Gıda Güvenliği ve Muayene Servisi, 2 - 4 kiloluk dana rostoyu 145 Fahrenheit iç sıcaklığa ulaşana kadar pişirmeyi önerir. Betty Crocker.com'un önerdiği gibi, "Low" ayarında 3 kilo sığır eti kızartma yapmak 9 saat sürüyor. Jarden Corporation'a göre yavaş pişiricinizi "Yüksek" seviyesine getirin ve pişirme süresini sadece 5 saate düşürün.

Eti Yırtma

 1. Zeytin, badem, susam veya ceviz yağı gibi yağlar, kızartma yüzeyinde bir bariyer oluşturarak lezzet katmanları ekler. Etin yavaş tencereye koyulmasından hemen önce parçalanması, yalnızca yavaş tencerenin sağlayabileceğinden daha zengin bir renk ve kabuk üretir ve iyi pişmiş bir rostoda yağların parçalanmasına yardımcı olur. Etleri yavaş tencereye eklemeden önce sararmak için yüksek ateşte bir tava koyun. 1 çorba kaşığı yağ ilave edin ve yaklaşık 5 dakika ısıtın. Etin içindeki doğal şekerleri karamelize etmek ve her iki tarafı da bir kez çevirerek rostoyu ekleyip yüzey tabakasını eşit şekilde kızartın.

Kavurma Sıvıları

 1. Etin kızartılması - esas olarak sıvıya batırılması ve belirli bir süre içerisinde pişirilmesi - etin sert kesimlerini tenderleştirmenin sırrı, yazar Anne Gardiner ve Sue Wilson'a göre " Meraklı Aşçı. " Kolajen, sıcak sıvıda yumuşar ve sert kas liflerinin açılmasını sağlar ve bu da nemli ve hassas bir sonuç verir. Kızartma rostolarınızı kızartmak için sade su kullanabilirsiniz, ancak bunun yerine şarap, alkollü içkiler veya meyve suyu kullandığınızdan daha az lezzetli sonuç alınacaktır. Kırmızı şarap, alkollü içkiler veya meyve suyu gibi asitli sıvılar yağların parçalanmasına ve etin tadına nüfuz etmesine yardımcı olur. Yalnızca kendi içeceğiniz şarap ve alkollü içkileri kullanın ve nitrat içeren tuzları ve pişirme tuzlarını kullanmaktan kaçının.

Yan Ürünler

 1. Çoğu rosto tarifinde domates, baharatlar ile birlikte havuç, soğan, patates ve kereviz gibi çeşitli sebzeler bulunur. Kızartma kabının altındaki sebzeleri, üzerine kızartma suyunun üzerine damlaması için yerleştirin. Yavaş ocakların çoğu 3 ila 4 pound kızartma ile birlikte 5 su bardağı sebze alacaktır. Kızartmanız çok büyükse, ikiye bölün ve sadece o öğün için ihtiyacınız olanı kullanın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407