Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yatırımcılar Kısırlıkta Büyük Para Görüyorlar ve Sanayiyi Dönüştürüyorlar

8 Güzellik rutininizde Hindistan Cevizi Yağı Kullanmanın Mükemmel Yolları

 1. Rebecca Robbins tarafından

 2. Tıpta büyük para kazanmak için yeni bir yol arayan yatırımcılar asırlık bir soruna çarptı: kısırlık.

 3. Para sadece yıllarca gebe kalmaya çalışan yaşlı kadınları tedavi etmekte değil. Halen 20'li yaşlarındaki genç kadınları, şimdiki doğurganlık durumları hakkında endişelenmeye başlamak - ve yoldaki problemlere karşı koruma sağlamak için yumurta dondurma gibi pahalı testler ve hizmetler için ödeme yapmakta.

 4. Kârlı bir piyasayı algılayan özel sermaye şirketleri, doğurganlık kliniklerinin ulusal zincirlerini oluşturmak için para harcıyorlar. Bazıları sıçrayan reklamlara ve henüz gebe kalmaya çalışmayan genç kadınlara ulaşmak için bilinçli bir strateji harcıyor. Girişim kapitalistleri de bu işe giriyor; Sadece bu yıl, PitchBook, bir kadının doğurganlığı için kredi puanına dayalı bir değerlendirme vaat eden bir test gibi doğurganlık ürünleri geliştirmeye başlayan şirketlere 178 milyon $ 'dan fazla para yatırdı.

 5. Yeni yatırımcılar, klinik uygulamalarla ilgili kararları doktorlara bıraktıklarını söylüyor. Ancak yine de uzun süredir bağımsız kliniklerin egemen olduğu bir endüstriyi dönüştürüyorlar.

 6. Doğurganlık uzmanları hastalar için gerçek faydalar görüyorlar: Ulusal zincirlerde birleşmiş klinikler en iyi uygulamaları paylaşıyor, yeni teknolojiler sunuyor ve müşteriler için daha esnek ödeme planları sunuyorlar.

 7. Fakat bazı doktorlar da potansiyel sakıncaları görüyor. Doğurganlık tıbbını nakit inek olarak tedavi etmenin yeni değerlerinin, klinikleri hastaları gereksiz testlere ve hizmetlere doğru iten kliniklere yol açmasından endişe duyuyorlar. [! 3288 => 1140 = 1!

 8. "Birilerinin duygularını avlamaktan" kaçınmak için yürümesi gereken ince bir çizgi var, dedi birden fazla geri dönmüş Dallas Fort Worth Fertility Associates'e eşlik eden Dr. Ravi Gada özel sermaye şirketlerinden habersiz.

 9. ABD'de yaklaşık 500 doğurganlık kliniği var. Mülkiyet ve yaklaşımdaki son değişiklikler arasında:

Doğurganlığı izlemek için yeni hizmetler ortaya çıkıyor

 1. Bu arada, girişimciler doğurganlığı değerlendirmeyi amaçlayan bir dizi yeni ürünü tanıtıyorlar.

 2. Bu yıl Fertilome adlı 950 dolarlık bir genetik test başlatıldı, kadınların bir sonraki adımlarına rehberlik etmek amacıyla doğurganlık problemleriyle ilgili belirli koşullara sahip olma olasılığını bildirdi. Arkasındaki şirket, çalışan kadınlara yönelik “bugün gelecekteki aile bina hedeflerinize ulaşmak için bugün atabileceğiniz proaktif adımları” ana hatlarıyla belirtme sözü veren akşam seminerleri ile pazarlandı. [! 3288 => 1140 = 2!

 3. Ardından, kadınların kanser tedavisine başlamadan önce doğurganlıklarını korumaya çalışan öncü bir prosedür olan yumurta donması var. Son birkaç yılda, belki de hamileliğini sürdürmek isteyen ya da kariyerlerini sürdürmek istedikleri ya da henüz birinci sınıf üreme dönemlerinde bir ortak bulamadıklarını söyleyen kadınlar için seçenek olarak yeniden markalandı.

 4. Google, Apple ve Facebook gibi en iyi Silikon Vadisi şirketleri şimdi çalışanlara fayda olarak yumurta dondurma sunuyor, ayrıca bazı klinikler kadınları yetiştirmek için şarap ve mezeler ile "yumurta sosyalleri" barındırıyor yararları üzerine. Yardımlı Üreme Teknolojileri Derneği’ne göre, 2006’da 6 bin 200’den fazla kadın, 2009’da 475’ten bu yana ABD’deki doğurganlık kliniklerinde yumurtalarını dondu.

 5. Yatırımcılar bu fırsatı açıkça görüyorlar: ABD'de yalnızca bir buçuk yıl önce Manhattan'da açılan yumurtaların dondurulmasına yönelik ilk uygulama olduğunu söyleyen Verimliliği Arttırın. New York özel sermaye şirketi North Peak Capital tarafından desteklenmektedir.

Kalkışa hazır bir pazar tespit etme

 1. Lee Equity’deki iş zihni, ilk kez ABD’de ilk kez annelerin tırmanma yaşını gösteren verilerle doğurganlık alanına çekildi. Aynı cinsiyetten yasallaştırılmaları da ilgisini çekti. çiftlerin havuzunu genişletebilecek evlilik, in vitro fertilizasyon gibi hizmetleri aramaya istekli, bu da bir döngü için ortalama 12.000 dolar tutuyor ancak ekstra hizmetler ile fiyatı iki katına çıkarabiliyor.

 2. Fakat alanı araştırmaya başladıkları için potansiyel pazarın daha da büyük olduğunu gördüler.

 3. "Muhtemelen bu sektördeki yatırım tezi üzerinde çalışmaya başladığımızda bizim için en büyük sürpriz, doğurganlık hizmetlerinin ne kadar düşük farkındalık olduğuydu - sadece IVF değil, aynı zamanda yumurta dondurma gibi bağışçı yumurtaların yanı sıra, "dedi. Lee, Equity'nin doğurganlık klinikleri zinciri olan Prelude'ye yatırım yapan ortaklarından Collins Ward." [! 3288 => 1140 = 3!

 4. Prelude ağına katılan klinikler için bu, hem sosyal medyada hem de çevrimiçi olarak, radyo ve baskı gibi geleneksel kanallarda yerel düzeyde reklam kampanyaları anlamına geliyordu. Prelude ayrıca sosyal medya ve dijital kanallara ulusal bir reklam kampanyası düzenliyor.

 5. İlk hedef: Zinciri doğurganlık bakımı için tek durak noktası olarak atmak, bir kadın gebe olmaya hazır olmadan çok önce başlamak. Ward, "reklamları daha modern hale getiriyoruz ve sosyal ve dijital medyada yaşayan daha genç hastalar ve daha genç Amerikalılarla konuşuyoruz" dedi. [! 3288 => 1140 = 3!

 6. "Özel sermayenin geldiğini, insanları işten çıkardığını, işleri kesdiğini, kemiğe bir şeyi kestiğini ve sonra bir çıkış bulmaya çalıştığını duyuyorsunuz. Gerçekten de böyle olmadı. IVF endüstrisi: Bakım kalitesi çok yüksek ... veya yükseldi, "dedi. Daha önce bir IVF doktoru olarak yıllarını geçiren ve şimdi Wall Street'teki bir fon için biyoteknolojiye yatırım yapan Dr. David Sable.

 1. Verimlilik klinikleri, özel sermaye şirketlerinin dikkatini çeken uzun bir tıbbi uygulama listesinde en sonuncular. Onlar zaten temel bakım uygulamalarını, oftalmoloji uygulamalarını ve dermatoloji kliniklerini satın alıyorlar. Bazı durumlarda, emekliliğe yakın olan doktorlar, kendi finansal güvenliklerini güçlendirmeye ve yeni yatırımcıların iş uzmanlığına girmeye özen göstererek, kliniklerinde bahis satma şansına atlıyorlar.

 2. Fakat diğer doktorlar harekete direndiler.

 3. Atlantik ortalarında hızla büyüyen bir klinik ağı olan Shady Grove Verimliliği, özel sermaye yatırımlarını "zaman zaman" olarak nitelendirdi ancak henüz ısırmadı, dedi CEO Segal. Bunun yerine, 28 doktorunun ortak mülkiyeti olmaya devam ediyor.

 4. Sebep: Dış yatırımcıların kliniği “daha ​​fazla hasta eklemeye devam etmeye odaklanmaya daha fazla odaklanmaya” yöneltmesi endişesi, “Segal,“ bunun hasta bakımını nasıl etkileyeceğine odaklanmadan . "

 5. “Operasyonların ve kararların kontrolünün bizim için önemli olduğunu sürdürmek bizim için önemli” dedi. Dallas Fort Worth Fertility Associates'e eşlik eden dört doktordan biri olan Gada özel sermaye şirketleri. Kendisi gibi bir klinikte mümkün olmayan doğaçlama esnekliğinin - örneğin ikinci ya da üçüncü IVF döngüsüne geri dönen bir kadına indirim yapmak gibi - özel sermaye parasıyla desteklenen bir zincirde mümkün olamayacağından endişe ediyor.

 6. Kliniklerin sağlamlaştırılmasının doğurganlık tedavisi için maliyetleri artırdığına dair kanıt yoktur. Ama onları da aşağı çektiğine dair hiçbir kanıt yok.

 7. Sable, faydalarına rağmen, büyüyen zincirlerin endüstrinin gerçekte neye ihtiyacı olduğunu sağlamadığını söyledi: doğurganlık tedavilerini daha az varlıklı Amerikalılara açacak daha uygun fiyatlı seçenekler. Söylediği gibi: "Holiday Inn'in IVF versiyonuna ihtiyacımız var."Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407