Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yatmadan önce yemek yemenin faydaları nelerdir?

Kalori Hakkında Daha Fazlası

 1. Diyet ve beslenme konusundaki devam eden ulusal konuşmanın ortasında, sağlıklı ve sağlıklı olmayan seçimler dizisinden hangi yiyecekleri yemeyi seçeceğinizi bulabilirsiniz. Buna zamanlama değişkeni ve karışıklık potansiyeli artabilir. Sağlık ve beslenme uzmanları yatmadan önce yemenin göreceli yararları ve potansiyel sağlık tehlikeleri hakkında önemli görüş farklılıkları sunmaktadır. Bireysel sağlık gereksinimleriniz ve hedefleriniz için en iyi ve en güvenli yaklaşıma ulaşmak için, herhangi bir diyet veya yaşam tarzı değişikliği yapmadan önce sağlık uzmanınıza danışın.

Kilo Verme

 1. Kilo vermek için diyet yapıyorsanız, akşamları belli bir süre sonra yemek yememenin, daha hızlı kilo kaybına neden olacağı veya gece yarısı atıştırmalarında tüketilen kalorilerin yağa dönüşme olasılığı daha yüksektir. Öyle değil, Columbia Üniversitesi Sağlık Hizmetleri'ne göre. Gece geç saatlerde tükettiğiniz kaloriler, herhangi bir zamanda tükettiğiniz kalorilerle aynı enerji değerine sahiptir. Bazı insanlar açlıktan kurtulmak için bir akşam yemeği atıştırmak ve ertesi gün fazla yemek yemeyi de dahil ederek kilo verme hedeflerine ulaşmada başarılı olmuşlardır. Diğerleri için, akşamları belli bir süre yemek yememek, aksi takdirde sağlıklı bir kilo verme planını raydan çıkarabilecek şekerli veya yüksek yağlı yiyeceklerden başarıyla kaçınmak demektir.

Kan Şekeri

 1. Gece yemek, vücudunuzun doğal gündüz / gece döngüsünü bozabilir ve düşük kaliteli uykuya yol açabilir, "Diabetes Forecast" için yazan Erika Gebel diyor. Pankreasınızı daha aktif olmaya ve gündüzleri geceleri olduğundan daha fazla insülin üretmeye hazırlayan ince ayarlı biyolojik saatinizin kafası karışabilir. Sonuç olarak, gece yarısı atıştırma işlemi uykunuzu ve kan şekeri seviyelerinizi yönetme kabiliyetinizi bozabilir. Zamanla insülin direnci ve diyabet gelişimine daha duyarlı olabilirsiniz.

Hazımsızlık

 1. Akşamları daha sonra yemek yemek, genellikle yemek yemekten sonra diğerlerinden daha erken yatacağınız anlamına gelir. Dolu bir mideyle yatmak, mide ekşimesi, rahatsızlık ve gaz gibi semptomlara yol açarak gıdaları sindirim sisteminizden geçiren yerçekimi destekli sindirim sürecini bozabilir. Tam bir midede uyumayı alışkanlık haline getirmek hassas insanlarda gastroözofageal reflü hastalığı veya GÖRH olarak bilinen bir duruma neden olabilir. GERD, yemeğin mideden çıktığı alt sfinkterin daralmasını içeren bir hazımsızlık türüdür ve göğüs kemiğinin arkasında veya orta karın bölgesinde yanma hissi ile karakterize edilir. Ulusal Sağlık Sağlık Sindirim Sistemi Enstitüleri Bilgi Toplama Merkezi, GÖRH semptomlarını kontrol altına almak için yatmadan iki veya üç saat önce yemek yememeyi tavsiye eder.

Healing

 1. Yatmadan önce yemek yemek yeme metabolizmayı yavaşlatıyor ve kilo almayı destekliyor, ”diyor Dr. Mark Hyman" Ultrametabolizm: Otomatik Kilo Vermek İçin Basit Bir Plan ". Daha önce akşam yemeği yeme alışkanlığı edinin ve vücudunuzun iyileşme, onarım ve büyüme gibi diğer iç temizlik fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için sindirim için gereken zamanı ve enerjiyi azaltmak için daha küçük, daha hafif bir yemek yemeyi seçin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407