Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yassı Diyet

Çeşit Karşılaştırma

 1. Gözleme geleneksel kabartma maya ekmeğine bir alternatiftir ve aynı derecede sağlıklı ve besleyici olabilir. Her ne kadar bazı diyetler diğerlerinden daha fazla gözleme yapsalar da, dikkatli planlama yapmak onu dengeli, düşük kalorili herhangi bir yeme planına sığdırmanıza izin verecektir. En fazla sağlık ve kilo kaybı avantajlarından yararlanmak için, tam tahıllı çeşitlerden birini seçin ve küçük porsiyonlara bağlı kalın. [! 1281 => 1130 = 2!

 1. Kendi gözleme yapınızı yapabilir veya ticari bir çeşit satın alabilirsiniz. Kendinizinkini hazırlarken malzemeleri ve porsiyon boyutunu kontrol etmek en kolay yoldur, bu nedenle en iyi seçeneğiniz olabilecek çok katı bir diyetiniz varsa. Aynı zamanda içerik listesine ve beslenme gerçeklerine de dikkat edin. Rafine beyaz undan yapılmış büyük bir naan ekmeği, 350 kaloriye ve 12 g ya da daha fazla yağ içerebilir. Buna karşılık, küçük bir ev yapımı çürükte 100'den az kalori ve 2 g yağ olabilir.

Faydaları

 1. Gözleme, tam tahıllarla yapıldığında ve az miktarda yağ veya şeker eklendiğinde sizin için en iyisidir. ChooseMyPlate.gov’a göre, tam tahıllı ekmeklerde obezitenin önlenmesine yardımcı olabilecek temel bir besin olan yüksek miktarda lif bulunur. Tam tahıllı gözleme, kabızlık, diyabet, kalp hastalığı ve yüksek kolesterol riskinizi azaltmanıza da yardımcı olabilir.

Beslenme Değerleri

 1. Beslenme gerçekleri, gözleme türüne bağlı olarak geniş ölçüde değişebilir. Örneğin USDA, rafine beyaz unla yapılan bir parça pide ekmeğinin yaklaşık 165 kaloriye, 5.5 g protein, 1 g yağ, 33.5 g karbonhidrat ve 1.5 g lif içerdiğine dikkat çeker. Buna karşılık, tam buğday unu ile yapılan bir pide parçası yaklaşık aynı kaloriye, 170'e ve benzer bir yağa 1.5 g'de, ancak sırasıyla 6.25 g ve 4.7 g'de daha fazla protein ve lif içerir.

Kilo Verme

 1. Kilo vermek sadece yemeyi seçtiğiniz türden daha fazla olur. 1 lb kaybetmek için 3.500 kalori yakmalı veya kaydetmelisiniz ve yavaş yavaş kilo vermek ve uzak tutmak için yediğinizden daha fazla kalori almalısınız. Bu amaçla, yediğiniz kalori miktarı, bu kalorilerin kaynağından ve gözleme, maya ekmeği veya başka herhangi bir yiyecek türünden gelip gelmediklerinden daha önemlidir. Güvenli ve güvenli bir şekilde kilo almak istiyorsanız, Ulusal Sağlık Enstitüleri, yaptığınız fiziksel aktivite miktarının artırılmasını ve tahıllara ek olarak günlük düşük kalorili süt ürünleri, meyveler, sebzeler ve yağsız protein dengesini yemenizi önerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407