Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yarım Raflı Kaburga: Beslenme Bilgileri

Vitaminler ve Mineraller

 1. Yarım bir kaburga askısı tam bir raftan daha küçük olmasına rağmen, bu kısım kalori bakımından düşük değildir. Kaburgalar, gram başına 9 kalori içeren en fazla kalori yoğun besin maddesidir. Ayrıca, karbonhidratlar düşük olmasına rağmen, kaburgalar yüksek miktarda protein içerir. [! 5481 => 1130 = 2!

 1. Yarım bir kaburga rafı, 2.000 kalorili bir diyetle günlük önerilen kalori alımının yüzde 27'sinden fazla olan 550 kalori içerir. Bu, yarım çubuk kaburga kalorisinde, 350 kalori sağlayan 6 onsluk bir fileto mignon gibi diğer et bazlı mezelerden daha yüksek kılar.

Yağ

 1. Bu yemek, aynı zamanda yağ içeren cildin yanı sıra yağlı et de içerir. Sonuç olarak, yarım kaburga rafı 37 gram yağ içerir. Bu kısımdaki yağın 13 gramı, kolesterol seviyenizi artırabilen doymuş yağdan gelir. Amerikan Kalp Birliği, her gün 50 ila 70 gram yağ tüketmek zorunda kalırken, doymuş yağı günlük 16 gramla sınırlamanız gerektiğini belirtir. Bu, yarım kaburga rafının toplam yağ alımınızın yaklaşık yüzde 62'sini ve doymuş yağ alımının yüzde 81'ini sağladığı anlamına gelir.

Protein

 1. Bütün etler protein sağlar ve yarım kaburga parçası, vücudunuzun dokusunun yapı taşları olan amino asitleri sağlayan hayati bir besin olan 52 gramdan fazla protein sağlar. MedlinePlus'a göre her gün 50 ila 65 gram protein tüketmelisiniz.

Karbonhidratlar

 1. Et karbonhidratlarda çok düşük olma eğilimindedir ve yarım kaburga yarısı istisna değildir. Her bir yarım kaburga askısı, elyafsız, sadece 2 gram karbonhidrat sağlar. Bu, düşük karbonhidratlı diyetler için uygun bir yarım kaburga rafı yapabilir. Karbonhidratlar vücudunuza enerji sağlasa da, bazı araştırmalar karbonhidratları kısıtlamanın kilo kaybına yardımcı olabileceğini öne sürüyor. “New England Tıp Dergisi” nin Temmuz 2008 sayısında yayınlanan bir araştırma, düşük karbonhidratlı diyetlerin, kilo vermeyi teşvik etmede düşük yağlı veya Akdeniz diyetlerinden daha etkili olduğunu buldu.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407