Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Yaban mersini'nin Yan Etkileri

Sağlıkla İlgili Hususlar

 1. Yüksek lifli, potasyum ve A, C ve K vitaminleri, yaban mersini ağır bir beslenme kabuğunu paketliyor. Ne yazık ki, bazı durumlarda, bazı reçeteli ilaçlar kullanıyorsanız, gastrointestinal rahatsızlık, hipoglisemi ve artmış kanama riski gibi yan etkileri olabilir.

 2. Sağlıklıysanız, dengeli bir diyetin parçası olarak yaban mersini yemek yan etkilere neden olmaz. Ancak, tıbbi bir sorununuz varsa, diyetinize eklemeden önce doktorunuza danışın.

Salisilat Hassasiyeti

 1. Yaban mersini, yüksek miktarda salisilat içerir - aspirindeki birçok bitkide doğal olarak bulunan etken madde - kendilerine duyarlı insanlarda yan etkilere neden olabilir. Salisilatları tolere edemeyenler için yaban mersini döküntü, baş ağrısı veya mide bulantısı, kusma, reflü, şişkinlik, gaz, ishal ve kabızlık gibi bir dizi gastrointestinal semptomlara neden olabilir.

 2. Yaban mersini suyu özellikle salisilatlarda yüksektir. Ancak küçük miktarlarda yaban mersini yemek salisilatların yutulmasıyla ilişkili ağrı ve rahatsızlığın bir kısmını hafifletebilir.

Kanama Riski

 1. Yaban mersini, 1 fincan porsiyon başına 29 mikrogram K vitamini içerir ve bu da onları "orta" K vitamini besin yapar. K Vitamini vücutta kanın pıhtılaşmasını düzenlemek ve kemik yoğunluğunu korumak dahil olmak üzere birçok önemli işlevi yerine getirir.

 2. Reçeteli kan inceltici kullananlar genellikle kan dolaşım düzeylerini K vitamini günden güne aynı tutmaya teşvik edilir. Doktorunuzdan, kan inceltici dozaj reçetelerinde değişiklik yapmasını istemeksizin, K vitamini açısından zengin gıda alımınızı aniden arttırmak veya azaltmak, kanama riskinin artmasına neden olabilir.

Yabanmersini Yapraklarından Gelen Hipoglisemi

 1. Diyabet tanısı konduysa, yaban mersini yapraklarını ek olarak almak kan şekeri seviyelerinde tehlikeli bir düşüşe neden olabilir. Yaban mersini yaprağı da dahil olmak üzere herhangi bir takviye eklemeden önce doktorunuza danışın ve kan şekerinizi dikkatlice izleyin. Yaban mersini meyvesi yemek şeker hastalığı olan insanlar için büyük olasılıkla güvenlidir; 1 bardak servis 21 gram karbonhidrat içerir.

Dişlerinizdeki Lekeler

 1. Yaban mersini, yoğun pigmentasyonları nedeniyle dişlerinizi lekeleme potansiyeline sahip yaygın gıda suçlularından biri. Onları taze, dondurulmuş, meyve suyu veya jöle veya reçel ile korunmuş olarak yerseniz, masmavi renk tonu diş minesini veya beyaz dolguları boyayabilir.

 2. Yaban mersini yedikten sonra içme suyuyla boyanma etkisiyle mücadele etmek mümkün olabilir. Asidi nötralize etmek ve dişlerinizi güçlü tutmak için sütle devam edin. Yaban mersini yedikten sonra sert peynir porsiyonu yapmak da inci gibi beyaz gülümsemenin korunmasında faydalı olabilir.

Diyetinize Yabanmersini Eklemek

 1. Aşırı derecede yenildiğinde yaban mersini sağlıklı ve dengeli bir diyette önemli bir rol oynayabilir. ChooseMyPlate.gov'a göre, yetişkinler her gün 1 1/2 ila 2 bardak meyve hedeflemelidir ve yaban mersini bu tavsiyeyi yerine getirmenize yardımcı olabilir.

 2. Sıcak veya soğuk kahvaltılık tahıllara yaban mersini eklemeyi ya da hareket halindeyken hızlıca atıştırmak için bir güler yüzlü karıştırmayı düşünün. Ayrıca yaban mersini salatalara veya krepli meyvelere fırlatabilir, tatlılarda pişirebilir veya çorbalara ve garnitürlere ekleyebilirsiniz. MyPlate'teki yaban mersini beslenme dağılımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

 3. Aşırı derecede yenildiğinde yaban mersini sağlıklı ve dengeli bir diyette önemli bir rol oynayabilir. ChooseMyPlate.gov'a göre, yetişkinler her gün 1 1/2 ila 2 bardak meyve hedeflemelidir ve yaban mersini bu tavsiyeyi yerine getirmenize yardımcı olabilir.

 4. Sıcak veya soğuk kahvaltılık tahıllara yaban mersini eklemeyi ya da hareket halindeyken hızlıca atıştırmak için bir güler yüzlü karıştırmayı düşünün. Ayrıca yaban mersini salatalara veya krepli meyvelere fırlatabilir, tatlılarda pişirebilir veya çorbalara ve garnitürlere ekleyebilirsiniz. MyPlate'teki yaban mersini beslenme dağılımı hakkında daha fazla bilgi edinin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407