Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Worcestershire Sosunun Faydaları Nelerdir?

Antioksidanlar

 1. Worcestershire soslu tavuk yemekleri, hindi, sığır eti, kırmızı biber, makarna ve salatalara lezzet katıyor, ancak lezzetli tatma yemekleri Worcestershire sosunun kullanımıyla gelen tek fayda değil. Bu baharat birçok sağlık koşulunun iyileştirilmesine yardımcı olabilecek vitaminlerle doludur.

Gelişmiş Bağışıklık, Daha İyi Bir Ruh, Cilt ve Saç

 1. Worcestershire sosu, pekmez, sarımsak, karanfil ve acı biber özü gibi B6 vitamini yiyecekleri içerdiğinden bağışıklık sisteminin etkisini artırma yeteneğine sahiptir. B6 Vitamini kırmızı kan hücrelerinin oluşmasına yardımcı olur ve sinir sistemini sağlıklı tutmaya yardımcı olur. B6 vitaminini içeren Worcestershire sosu da mavileri uzak tutabilir. Ek bir fayda sağlıklı bir cilt.

 2. Worcestershire sosundaki bileşenlerden bazıları, güçlü bir bağışıklık sistemine katkıda bulunan E vitamini içeriyor. Bu besinler hamsi, karanfil ve acı biber özüdür. Yaşlanmaya karşı koruma sağlayan, cildin görünümünü iyileştiren ve saç dökülmesini kontrol altında tutan antioksidanlar olarak görev yaparlar.

Serbest Radikal Hasarına Karşı Koruma

 1. Diyet takviyeleri ofisine göre, C vitamini vücudu serbest radikallerin zararlarına karşı koruyabilir. Worcestershire sosu, sarımsak, soğan, karanfil ve acı biber özü gibi C vitamini bileşenleriyle hazırlanır. C vitamini, kanser ve kalp hastalığının önlenmesine yardımcı olabilecek bir antioksidandır. Daha genç görünen cilt, Worcestershire sosunu tükettiğinizde ortaya çıkan bir başka faydadır, çünkü C vitamini, bağ dokusunun büyük bir parçası olan kollajenin destekçisidir.

Aşırı Kanamaya Karşı Koruma

 1. "Linda Page'in Sağlıklı İyileşmesi, Tüm Yeni On Birinci Baskı" yazarlarına göre, K vitamini kanamaya karşı koruma sağlar. K Vitamini, özellikle kan kaybeden kan miktarını azaltmaya yardımcı olduğu için, dönemlerini geçirince ağır kanaması olan kadınlara faydalıdır. Page ayrıca K vitamininin kemik kaybını durdurmaya yardımcı olduğunu da belirtiyor. Worcestershire sosunda içerik olarak bulunan K Vitamini yiyecekleri hamsi, karanfil ve acı biber özüdür.

Geliştirilmiş Sindirim

 1. Niasin sindirime yardımcı olur ve Worcestershire sosunun önemli bir bileşeni olan hamsilerde bulunur. Worcestershire sosunun tüketimi ayrıca osteoartrit hastalarına güç verebilir ve eklemlerin daha iyi performans göstermesine yardımcı olabilir.

Daha İyi Akıl Sağlığı

 1. Worcestershire sosunda tiamin içeren malzemeler sinirlere fayda sağlayabilir ve sağlıklı bir düşünce tarzına katkıda bulunabilir. Tiamin ayrıca, hareket rahatsızlığı yaşayan insanlara yardımcı olabilir. Worcestershire sosunda tiaminli sosu yapmak için kullanılan yiyecekler arasında soğan ve acı biber özü bulunur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407