Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Whey Proteini Boş Bir Mideye Almanın Yararları

En İyi İçecek Bahisleri

 1. Peynir altı suyu proteini kanıtlanmış bir antrenman takviyesidir. Ancak peynir altı suyu protein tozu almak için en iyi zamanı bilmek iyi bir fikirdir. Gün boyunca herhangi bir zamanda bu tam proteini tüketmekten bazı faydalar elde etmenize rağmen, su, meyve suyu veya sütle karıştırılan tozu boş bir mideye koymak, egzersiz sonuçlarınızı ve genel beslenmenizi artırabilir - akıllı bir diyet stratejisi.

Whey Protein Hakkında

 1. Peynir altı suyu, sütte bulunan iki temel proteinden biridir. Bir kap yoğurtun üstünde yüzerken gördüğünüz sıvı. Peynir yapımı sürecinde rutin olarak atıldıktan sonra araştırmacılar değerini keşfetti. Artık titreyen veya pişmiş ürünlere rahatça eklediğiniz bir toz olarak satılmak üzere ayrılmış ve kurutulmuş.

 2. Çok fazla ilave bileşen olmadan peynir altı suyu proteini arayın. Seçtiğiniz ürünün karbonhidrat, kimyasal ya da rafine şeker eklemediğinden emin olmak için besin etiketini okuyun.

 3. Besinler, Şubat 2018'de et veya balık gibi bütün proteinli yiyeceklerin, sağlığı destekleyen ek değerli besinler içerdiğini belirten bir makale yayınladı. Peynir altı suyu proteini tozu almak, bütün bu yiyeceklerden günlük alımınızın üzerine 25 ila 50 gram protein eklemek için uygun bir yoldur.

 4. Sadece peynir altı suyu proteininin bütün besin kaynağı proteinleri için bir tamamlayıcı olması gerektiğini unutmayın. Verilen, uygun olabilir - özellikle hareket halindeyken hızlıca kahvaltıya ihtiyacınız olduğunda - ancak tek bir protein kaynağı olmamalıdır.

Peynir altı suyu proteininin faydaları

 1. Bir vücut geliştirmeci veya spor tutkunlarıysanız veya diyetinizde daha fazla proteine ​​ihtiyacınız varsa, peynir altı suyu proteini seçebilirsiniz. Peynir altı suyu proteini de size nispeten az kalori doldurmanıza yardımcı olarak kilo kaybına yardımcı olabilir.

 2. Beslenme Sınırları’nın Eylül 2018 sayısında yayınlanan bir makale, peynir altı suyu proteinini kas onarımı ve büyümesi için değerli bir destek olarak destekleyen yıllarca süren araştırmaları yeniden yayınladı. Yoğun bir antrenmandan sonra sadece karbonhidrat tüketen egzersiz yapanlara kıyasla, peynir altı suyu proteini tüketenlerin iyileşme hızları artmıştır. Araştırmacılar peynir altı suyu proteininin yüksek yoğunluklu patlayıcı sporlara katılanlar için özellikle faydalı olabileceğini belirtti.

 3. Besinlerin temmuz 2017 sayısındaki son araştırmalar da peynir altı suyu protein takviyesinin tüm vücut kas büyümesini arttırdığını ve kuvvetli bir egzersiz seansı sonrasında toparlanmayı iyileştirme potansiyeline sahip olduğunu doğruladı.

 4. Mart 2015'te yayınlanan Journal of Food Science dergisinde yapılan araştırma, peynir altı suyu proteininin hızlı sindirilebilirliği ve amino asit içeriği göz önüne alındığında, üstün bir protein kaynağı olduğunu göstermektedir. Bu nitelikler, peynir altı suyunu yaşlandıkça kas kütlesini korumada değerli kılar. Yaşlanma ile ortaya çıkan doğal kas kaybı olan sarkopeniye direnç, kronik hastalıkların önlenmesinde, yaş ile işlevselliğin sürdürülmesinde ve yaşam kalitesini arttırmada yardımcı olabilir.

 5. Peynir altı suyu proteini en yüksek kalitede proteinlerden biridir ve soya ve kazein de dahil olmak üzere diğer seçeneklerden daha fazla protein sentezini veya büyümesini uyarabilir.

Whey Protein Nasıl Kullanılır

 1. Tartışma, kas onarımı ve büyüme avantajlarından en iyi şekilde yararlanmak için peynir altı suyu proteinini tüketmek için "mükemmel" zamanı çevreliyor. AnterJ'de yayınlanan 30 ila 60 dakikalık dar bir pencerede peynir altı suyunun en iyisi olarak önerildiği halde, PeerJ'de yayınlanan Ocak 2017 araştırması ideal protein alımı aralığının egzersiz öncesi ve sonrası birkaç saat kadar geniş olabileceğini buldu. . Antrenmandan önce veya sonra peynir altı suyu proteinine sahip olabilir ve benzer kas yararları elde edebilirsiniz.

 2. Gün boyunca birçok kez peynir altı suyu proteininden faydalanabilirsiniz, ancak kahvaltı için ya da sabahın erken saatlerinde bir antrenman öncesi yemek olarak porsiyon peynir altı suyu proteini almak akıllıca bir harekettir. Herhangi bir besin maddesi olmadan birkaç saat geçtiniz. Peynir altı suyu proteini, kasları yakmak ve egzersiz sonuçlarını geliştirmek için eksiksiz bir amino asit dizisi sunar.

Sabahları peynir altı suyu proteini

 1. Sabahın erken saatlerinde spor salonuna gitmeden önce, peynir altı suyu proteinini su veya sütle (süt veya alternatif) çalkalayın. Kendinizi çok dolu hissettirmeden yakıt verir. Pastırma ve yumurtalardan oluşan eksiksiz bir kahvaltı yapın ve ağır çömeldiğinizde veya azami ağırlığınızı ölçtüğünüzde pişman olabilirsiniz. [! 31560 => 1140 = 5!] Ayrıca, egzersizden önce peynir altı suyu proteini alarak vücudunuzun enerji için kas kullandığı bir duruma geçmesini önler. Protein kaynaklı amino asitler kas parçalanmasını önlemek için çalışan kaslara iletilir.

Kas Yapısını Geliştirir

 1. Egzersizden önceki sabah ilk peynir altı suyu proteinini tükettiğinizde, amino asitler kas liflerinize zarar vermeye başladığınız anda hazır olacaktır. Vücudunuz onarım işlemine hemen başlayabilir ve yakıt ikmali için beklemeniz gerekmez.

 2. Spor Hekimliği Ocak 2015’te yayınlanan bir araştırmaya göre, protein takviyesinin uyarıcı bir egzersizle birleştirildiğinde kas kütlesini ve fiziksel performansı artırabildiğini gösterdi. Bu, sürekli ağırlık antremanı ile birlikte peynir altı suyu alarak daha iyi kazanç elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Protein Seni Dolu Yapar

 1. Rıhtımda tam bir antrenman olmasa bile, sabahları ilk aç karnına alınca bir doz peynir altı suyu proteini sizi tatmin edebilir. Yüksek proteinli diyetlerin tüketilmesi, Besinler'de yayınlanan Mart 2018 çalışmasında belirtildiği gibi, gelişmiş doygunluk ve iştah kontrolü ile bağlantılıdır. Şeker veya dolgu maddesi içermeyen bir peynir altı suyu proteini seçtiğinizde, düşük kalorili ve doyurucu bir kahvaltı elde edersiniz.

 2. Ayrıca hızlı bir şekilde çalışmayı ve hemen ardından peynir altı suyu proteini almayı da seçebilirsiniz. Bu, bakımınızı veya yağsız kas kütlesinin büyümesini etkilemeden, kendinizi tam hissetmenize ve genel enerji alımınızı azaltmanıza neden olabilir. Avrupa Beslenme Dergisi'nde Kasım 2016'da yayınlanan bir araştırma, bir direnç eğitim oturumundan sonra peynir altı suyu proteini tüketmenin daha sonra kalori alımını azalttığını göstermiştir. Araştırmacılar, insanların kilo kaybı için düşük kalorili bir diyete sadık kalmaya yardımcı olmada değerli olacağı sonucuna vardılar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407