Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Waffle'lar için Beslenme Rehberi

Günlük Diyetin Bir Parçası Olarak

 1. Tipik bir un meyvesi, kabartma tozu, yumurta, süt, tereyağı ve şeker hamurundan yapılan waffle, "Time" dergisine göre eski Yunanistan'a kadar uzanıyor. Onlara karakteristik bir ızgara deseni veren özel bir presle pişirilirler. Onları sade yemeyi tercih edebilirsiniz; Ancak, gözleme hizmet etmenin en popüler yolu tereyağı ve akçaağaç şurubu.

Kalori

 1. Her biri 4 inç x 4 inç olan 2 waffle porsiyonu 170 ila 250 kalori içerir. Bu miktar, waffle hamurunuzda kullanılan malzemelere ve ayrıca markaya göre değişebilir. 1 yemek kaşığı ekleyerek. tereyağı 102 kalori katkıda bulunur ve 3 yemek kaşığı dökülür. waffle üzerine akçaağaç şurubu, 80 kalori ekler. Git Alice'e Sor !, Columbia Üniversitesi Sağlık S A İnternet Hizmeti, sabahın enerji ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak için 350 ila 500 kalori içeren bir kahvaltı planlamanızı önerir. Kalori seviyesini yükseltmeniz gerekirse, waffle ile jambon veya pastırma gibi bir meyve veya kahvaltı et tarafı servis etmeyi düşünün.

Yağ ve Şeker

 1. İki waffle 6 - 12 gr yağ içerir, 2 - 3 gr doymuş. En iyi uygulama, her gün yağ tüketimini 44 ila 78 g yağ ile sınırlamanızı ve günde 15 g doymuş yağ yememenizi gerektirir. Aşırı doymuş yağ, yüksek kolesterol seviyesi riskini artırır; bu da kalp hastalığı ve felç geçirme ihtimalinize katkıda bulunur. İki waffle porsiyonunda ayrıca 3 g şeker bulunur. Diyetinizde çok fazla şeker tüketilmesi, iltihaplanma ve tansiyonun yükselmesine neden olabilir. Hem yağ hem de şeker aşırı kilo alımına katkıda bulunabilir.

Karbonhidratlar ve Elyaf

 1. Waffle tüketmek yemek planınıza 26-30 g karbonhidrat ekler; Her gün 130 gr karbonhidrat yediğinizden emin olmalısınız. Bu makro besin enerji ihtiyacınızı karşılar ve iki gözleme bölümünde yaklaşık 104 ila 120 kaloriyi hesaplar. Karbonhidratlar kaslarınızda ve karaciğerinizde daha sonra kullanılmak üzere saklanır, ancak diyetinizdeki lif, karbonhidrat bakımından zengin gıdaların bir parçası olarak, vücudun sindiremediği bir karbonhidrattır. Bazen dökme veya kaba yem olarak da adlandırılan lif, kabızlıktan kaçınmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca kilo vermenize yardımcı olabilir. Yüksek lifli yiyecekler midenizi daha uzun süre daha dolgun hissetmenizi sağlar, bu da sizi çok fazla kalori yemekten alıkoyabilir.

Vitaminler

 1. İki waffle günlük önerilen A vitamini alımının yüzde 10 ila 20'sini içeriyor. Bu vitamin sperm üretiminde ve kadın üreme döngüsünün korunmasında kritik bir rol oynuyor ve cildiniz kalmasına bağlı sağlıklı. A vitamini eksikliği kuru cilt ve görme problemleriyle gösterilebilir, çünkü A vitamini gece görüşüne de yardımcı olur. Gofretler ayrıca günlük tüketmeniz gereken C vitamininin yüzde 2'sini de sağlıyor. New York-Presbiteryen Hastanesi / Columbia Tıp Merkezleri'nden Dr. Seth Feltheimer, 2010 yılının Aralık ayında yayınlanan bir makalede "New York Daily News" dergisindeki bir makalenin bu inancı onaylamadığını belirtmesine rağmen, aynı zamanda askorbik asit olarak da bilinen C Vitamini soğuk algınlığı ile savaşıyor .

Mineraller

 1. İki waffle porsiyonu diyetinizde demir sağlar - günlük tüketmeniz gereken demirin yüzde 10 ila 20'si. Bu mineral vücudunuzdaki oksijen verimini artırır ve yeterli miktarda demir olmadan anemi gelişebilir. Bu durum bağışıklık fonksiyonunun azalmasına ve yorgunluğa neden olur. Go Ask Alice'e göre waffle'lerde demir içeriğini bir dökme demir preste pişirerek artırabilirsiniz! "Gıda Bilimi Dergisi" nin Temmuz 2006 sayısında yayınlanan kanıtlar, dökme demir pişirme kabının içinde pişirilen yiyeceklere demir kattığını belirtir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407