Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Waffle Sağlıklı Bir Yiyecek mi?

Adım 4

 1. Şurubu, meyveleri ve çırpılmış kremayla kaplı çökmekte olan Belçika waffle, rüyaların yapıldığı besinler; ama sağlıklılar mı? İnsanlar genellikle kendilerini belirli gıdaların kendileri için iyi olduğuna ikna ederler, sonra besin içerikleri en iyi şüphelidir. Ancak, waffle, doğru hazırlandığında, kesimi gerçekten yapabilir.

Hususlar

 1. Amerikan Diyet Birliği'ne göre, sağlıklı bir diyet tam tahıl, meyve ve sebze, az yağlı, yağsız protein ve sağlıklı süt seçenekleri arasında bir dengeye sahiptir. Bu diyet size sağlıklı bir yaşam sürdürmek için ihtiyaç duyduğunuz kalori, lif, vitamin, mineral ve proteini verir. Diğer yiyecekler de yenebilir ve daha az sağlıklı yiyecekler ılımlı olarak yenildiği sürece sağlıklı bir diyeti devam ettirebilirsiniz.

Tam Tahıl alımı

 1. Beyaz unun besin değeri az. Düşük lif içeriğine sahiptir ve sisteminizi tıkayabilir, sindirim sorunlarına yol açarak, uzun süre diyetinizde temel bir madde olarak kullanılırsa sonuçta büyük hastalıklara neden olabilir. Öte yandan kepekli tahıllar elyafla doludur ve sindirim sisteminizin MayoClinic.com'a göre tam kapasite çalışmasına yardımcı olur. Beyaz undan yapılan gofretler her şeyden daha zararlı olabilir, ancak tam tahıl unu ile yapılan gofretler mükemmel bir lif kaynağıdır ve günlük karbonhidrat payınız için sağlıklı bir seçimdir.

Diğer Malzemeler

 1. Tipik bir waffle tarifinde un yanında yumurta, süt, yağ ve tuz bulunur. Yumurtalar değerli bir protein kaynağıdır ve süt sağlıklı beslenmenin önemli bir bileşenidir. Kanola yağı gibi düşük doymuş yağlara sahip yağlar ve yüksek omega-3 yağ asidi seviyesine sahip yağlar da sağlıklı beslenmenin bir parçası olabilir, bu nedenle waffle besin değerine sahip olabilir. Tuz daima minimumda tutulmalıdır, ancak bütün tarif başına tuz miktarı, yaklaşık 1/4 çay kaşığı. 6 waffle için bu miktarın içinde.

Günlük Diyetin Bir Parçası Olarak

 1. Kepekli tahıllar ve çok faydalı yağlar içeren veya hiç yağ içermeyen waffle sağlıklı bir gıdadır ve sağlıklı bir diyete dahil edilebilir. Meyveler ve yoğurt gibi ilaveler, besin değerlerine katkıda bulunur ve sağlıklı bir kahvaltı sunar. Yüksek şekerli şurubu olan sade waffle sağlıklı değildir ve ideal olarak protein ve süt dozunuzu diğer kaynaklardan almalısınız. Bununla birlikte, ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bölümüne göre, genel olarak sağlıklı bir beslenme planında hala ılımlı miktarda beyaz un ve şeker yiyebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407