Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Vücut Geliştirme Sırasında Yenmesi Gereken Bir Jambon mu?

Yemekten Önce Bunu Düşünün

 1. Protein bir vücut geliştiricinin diyetinde, protein molekülleri yeni kas dokusunun yapı taşları olduğu için çok önemli bir rol oynuyor. Ancak tavuk, konserve ton balığı ve yumurta gibi aynı yüksek proteinli yiyecekleri yemek sıkıcı olabilir ve diyetinizde çeşitlilik olması önemlidir. Ham, vücut geliştirmenin temelini oluşturmaz, ancak jambonu kas geliştirme ya da yağ kaybı diyetine dahil edemezsiniz.

Sayıların Kırılması

 1. Vücut geliştiriciler, çoğunlukla, her şeyden önce yiyeceklerinin kalori ve makro besin içeriği hakkında endişe duyarlar. Farklı jambon türleri için beslenme şekli değişmekle birlikte, ABD Tarım Dairesi, 130 gram kalorili, 16 gram protein ve 6 gram yağ içeren dondurulmuş halde pişirilmiş 3 onsluk bir jambon porsiyonu listeler. Bu jambon nispeten yağsız bir protein kaynağı yapar. Aynı miktarda 1 gramdan fazla yağ içeren hindi göğsü kadar yağsız değildir. Fakat yüzde 85 yağsız öğütülmüş sığır etinden daha yüksek bir protein-yağ oranına veya 16 gram protein ve 13 gram yağ ve 16 gram protein ve 3 gram başına 12 gram yağ içeren uskumru gibi yağlı bir balığa sahiptir. , sırasıyla.

Ham Sağlık Endişeleri

 1. Jambon gibi işlenmiş etlere çok fazla güvenmek felaket için bir reçete olabilir. Harvard Sağlık Yayınları'na göre, jambon gibi işlenmiş etler, yüksek oranda kolesterol ve tansiyon ile ilgili sorunlara yol açabilecek ve kalp hastalığı riskini artırabilecek tuz ve nitrat bakımından yüksektir. Vücut kompozisyonunu ve performansını optimize etmek isteyen bir vücut geliştirmeci, potansiyel olarak sağlıksız yiyecekleri mümkün olduğunca sınırlamak istiyor olmalıdır.

Denetlemede Et

 1. Jambon, bir ızgara organik tavuk göğsü veya serbest bir aralıkta yumurta kalitesi için yeterince istiflenmemiş olsa da, başka hiçbir protein kaynağı mevcut olmadığında kabul edilebilir bir seçenektir. "Built for Show" adlı kitabında, eğitmen Nate Green, jambonu "C sınıfı" bir yiyecek olarak sınıflandırıyor, bu da işlenmemiş bir taze protein kaynağı kadar iyi değil, bir burger veya cips paketinde atıştırmaktan çok daha iyi. Moderasyon en iyi yaklaşımdır, Harvard Medical School ile haftada en fazla 2 - 3 ons porsiyon tavsiye eder.

Kalite Kontrol ve Diyet Önerileri

 1. Jambonun vücut geliştirme için iyi bir seçim olup olmadığı, satın aldığınız jambonun kalitesine bağlı olup olmadığını - ucuz veya şarküteri jambonundan kaçının ve tercih ettiğiniz jambonu tercih edin eklenmiş hiçbir şey olmadan kendinizi pişirdim. Aynı zamanda hedeflerinize ve diyetinize de iner. İster topluyor, ister kırpın olsun, jambon diyetinizde rol oynayabilir. Yağ yakmak için kalorileri keserken, salatalarda protein kaynağı olarak jambon kullanın ya da kas oluşturmak için daha fazla kalori tüketmeye çalışıyorsanız, biraz avokado ve domatesli bir sandviç alın ya da protein için biraz yumurta ile karıştırın. paketlenmiş kahvaltı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407