Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Vücut Geliştirme İçin Ne Kadar Fıstık Ezmesi Yenir

Hususlar

 1. Fıstık ezmesi, birçok vücut geliştiricinin diyetindeki temel bir gıda maddesidir. Besin yoğun ve sağlıklı yağlar ve proteinlerle dolu olmasına rağmen, kalori oranı da çok yüksektir. Yemeniz gereken fıstık ezmesi miktarı, hedefleriniz ve mevcut performans düzeyiniz gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Fıstık Ezmesi Faydaları

 1. Sağlıklı kalmak ve en üst düzeyde antrenman yapmak için, vücut geliştiriciler, bol miktarda vitamin ve mineral sağlayan, besleyici gıdalar bakımından zengin bir diyete ihtiyaç duyarlar. Yer fıstığı yağı, antioksidanlarda çok yüksektir ve bu da kandaki serbest radikallerin hücre hasarına karşı korunmasına yardımcı olur. Ayrıca, kalp hastalığı riskinin azalmasıyla ilişkilendirilen çok miktarda tekli doymamış yağ içerir.

 2. Vücut geliştiriciler vücut ağırlığının kilosu başına yaklaşık 0.5 gram yağ yemeyi hedeflemelidir, bunun üçte biri tekli doymamış yağ olmalıdır. Yerfıstığı ezmesi, 100 gram başına yaklaşık 35 gram mono doymamış yağ içerir, bu nedenle iki yığın çorba kaşığı günlük mono doymamış yağ toleransına sahip 200 kiloluk bir vücut geliştiricisi sağlayacaktır.

Fıstık Ezmesi daki Protein

 1. Protein, vücut geliştiriciler için kas lifi oluşturmaya ve onarmaya yardımcı olduğu ve vücuttaki besin maddelerinin taşınmasında rol oynadığı için çok önemlidir. Kas inşa etmek isteyenler için genel öneri, vücut ağırlığının kilogramı başına 1 gram protein tüketmek olmasına rağmen, vücut geliştiriciler kilo başına 2.5 gram kadar yükselir. [! 16483 => 1140 = 3!

Bu Kalorileri İzle

 1. Fıstık ezmesinin pek çok faydası olmasına rağmen, aynı zamanda çok fazla kalori içerir. Markaya bağlı olarak, 100 gramda 600'den fazla kalori içerebilir ve yuvarlak bir çorba kaşığı 250'den fazla kalori içerebilir. Ancak, sezonun dışındaysanız ve kilo almaya çalışıyorsanız, bol miktarda tüketmesi kolay, kalorisi yoğun yiyeceklere ihtiyaç duyduğunuz için bu avantajlı olabilir.

 2. Her yemeğe bir çorba kaşığı yer fıstığı yağı eklemek ya da protein sallamakla karıştırmak kas oluşturmaya çalışırken yardımcı olabilir. Ancak, bir rekabet için diyet yapıyorsanız, kalorileriniz biraz kısıtlanmış olabilir. Bu durumda, fıstık ezmesi en iyi yiyecek tercihiniz olmayabilir, bu yüzden alımınızı günlük bir çorba kaşığı ile sınırlandırmaya çalışın.

Ne Kadar Yemelisiniz?

 1. Vücut geliştirme için ne kadar yerfıstığı yağı yediğiniz, büyük ölçüde sevip beğenmemeniz ve yağ ve kalorileri bir dizi besleyici gıda sağlayan iyi dengelenmiş bir diyete sığdırmaktan ibaret. kepekli tahıllar, yeşil yapraklı sebzeler ve diğer sebzeler ile taze veya dondurulmuş meyveler dahil.

 2. Fıstık ezmesinden hoşlanmıyorsanız ve yağsız et, balık, süt ürünleri ve ağaç fındık gibi diğer kaynaklardan bol miktarda yağ ve protein alıyorsanız, yemek yemenize gerek yoktur. hiç de değil. Ancak eğer zevk alırsanız ve diyetiniz ek kalorileri alabiliyorsa, bu harika bir besindir.

 3. Vücut geliştirme için ne kadar yerfıstığı yağı yediğiniz, büyük ölçüde sevip beğenmemeniz ve yağ ve kalorileri bir dizi besleyici gıda sağlayan iyi dengelenmiş bir diyete sığdırmaktan ibaret. kepekli tahıllar, yeşil yapraklı sebzeler ve diğer sebzeler ile taze veya dondurulmuş meyveler dahil.

 4. Fıstık ezmesinden hoşlanmıyorsanız ve yağsız et, balık, süt ürünleri ve ağaç fındık gibi diğer kaynaklardan bol miktarda yağ ve protein alıyorsanız, yemek yemenize gerek yoktur. hiç de değil. Ancak eğer zevk alırsanız ve diyetiniz ek kalorileri alabiliyorsa, bu harika bir besindir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407