Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Votka'nın Tehlikeleri

Genel Sağlık Faydaları

 1. Votka, diğer alkol türleri gibi, ölçülü olarak tüketilmezse tehlikeli olabilir. Votka türüne ve bölgeye bağlı olarak yüzde 40 ila 50 saf alkol olabilir. Sonuç olarak, votka alımınızı yaklaşık 1.5 oz ile sınırlamanız gerekir. günde kadın ve yaklaşık 3 oz. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi veya UMMC'ye göre, genel sağlık tavsiyelerine uygun olarak, erkekseniz günlük.

Zehirlenme

 1. Votka, fermente edilebilir materyallerden yapılabilecek distile bir ruhtur, ancak çoğu votka tahıllara dayanır. Aşırı miktarda votka içmek, karar vermenizi engelleyen ve ince motor kontrolünüzü ve koordinasyonunuzu azaltan sarhoşluğa yol açar. Ayrıca alkolle etkileşime giren ilaçlar veya ağrı kesiciler kullanıyorsanız, düşük votka tüketimi seviyelerinde bile şiddetli sarhoşluk yaşayabilirsiniz. Aşırı seviyelerde ve tüketim oranlarında, sizi öldürebilecek alkol zehirlenmesi oluşur.

Alkolizm

 1. Çok fazla votka içmek, özellikle ailenizde alkolizm varsa, alkolizm riskini artırabilir. UMMC'ye göre hiç kimse alkolizmin temelini oluşturan mekanizmaları bilmese de, alkol sorunu yaşayan akrabaları olan kişilerin alkolizm gelişmesi daha olası olabilir. Alkol sorunu yaşamamanın en etkili yolu tamamen alkollü içki içmekten kaçınmaktır.

Gözetledin

 1. Bazı insanlar votkalarını doğrudan gözlerine dökerek hızlıca vızıldadığını iddia ediyor. Uygulamaya göz küresi adı verilir. Bu yöntemin etkinliği tartışmalıdır, ancak fikir "göz küresi" votkasının hızlı bir şekilde yüksek olduğu anlamına gelir çünkü ilk olarak sindirim sisteminde gezinmenin aksine, gözlerin arkasına girdiğinde kan dolaşımına girer.

Uzman Görüşü

 1. Göz küresi tartışılabilir bir şekilde yaygın olmasa da, Mayıs 2010’da Amerikan Oftalmoloji Akademisi’nden bir basın bülteni alınması konusunda yeterince dikkat topladı. hasar. "Göz küresi" olan votka miktarına bağlı olarak, kullanıcılar ağrı veya enfeksiyon yaşayabilir ve ayrıca gözün korneasındaki derin endotel hücrelerini öldürebilir ve bu da kalıcı görme hasarına neden olabilir. Ayrıca, kuruluş göz küresi sırasında içilen alkol miktarının "hızlı yüksek" iddiaları desteklemede yetersiz olduğunu öne sürüyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407