Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Votka'nın Sağlığa Faydaları Var mı?

Yeşil Smoothies

 1. Renksiz, tatsız ve kokusuz, votka, kendini belirtmeden veya karıştırıcının tadını düzleştirmeden diğer birçok sıvıyla sorunsuz bir şekilde karışır. Bu nedenle kokteyl içenler arasında popülerdir, ancak votkadan gelen bazı şaşırtıcı sağlık yararları da vardır. Kabul edilirse, buğday çimi suyu değildir, ancak zaten votka içiyorsanız, hamile olmadığınız ya da alkol kullanımını engelleyen tıbbi ya da psikolojik bir durumunuz olmadığı sürece vücudunuz için yapabileceği bazı olumlu şeyleri bilmek güzeldir. Her şeyde olduğu gibi, ılımlılık anahtardır. Emin değilseniz, kendinize bir içki karıştırmadan önce doktorunuza danışın.

Stres Azaltma

 1. İnsanlar alkollü içeceklerin gevşeme etkisine aşina olabilirler, ancak tercih ettiğiniz votkayı içeceğiniz yapmak, bilimsel olarak ölçülebilir fayda sağlayabilir. "Psikofarmakoloji Dergisi" nde yapılan 1997 tarihli bir araştırma, votkanın stresi kırmızı şarabın alkol eşdeğerinden daha etkili bir şekilde azalttığını buldu. "Anormal Psikoloji Dergisi" nde 2009 yılında yapılan bir araştırma, katılımcıların bire beşe 100 prova votka ve tonik karışımı verdiklerini, beyin taramalarında izlenen strese daha az yanıt verdiklerini, ancak katılımcılara göre daha az dikkat gösterdiklerini gösterdi. bir plasebo verildi.

Tıbbi

 1. Rus folkloru, baş ağrısından genel soğuk algınlığına kadar her şeyin tedavisi için votka içeceği ile ünlüdür. Bu ilaçların hiçbiri güvenilir bir etki yaratmadı, ancak votka hala bitkisel ilaçlarda tentür yapımında kullanılıyor. Bitkisel ilaçlar, seçtikleri yaprakları, gövdeleri ve çiçekleri, tıbbi etkileri içeren uçucu yağları çeken, yüksek geçirmez votkaya batırır. Votka kokusuz ve tatsız olduğundan, tentürün bitkilerin lezzetini almasına izin verir. Tenteler oral yoldan alınabilir veya topikal olarak hafif bir anestezik olarak kullanılabilir.

Düşük Kalorili

 1. Kilo vermeye veya düşük karbonhidrat diyeti uygulamaya çalışıyorsanız, votka makul bir alkol seçimidir. USDA Besin Veri Laboratuarına göre, ons başına sadece 64 kalori içerir ve tamamen karbonhidrat içermez; Öte yandan bira, neredeyse tamamen karbonhidrattır ve porsiyon başına 100'den fazla kaloriye sahip olabilir. İşin püf noktası, karıştırıcınız olarak tonik seçmek ya da votkayı düzgünce ya da kayaların üzerinden içmek. Votka'nın kokteyl temeli olarak çok yönlülüğü, birçok insanın onu, düşük kalorili faydayı azaltarak yüzlerce kalori ekleyebilen şekerli meyve suları veya kremalı likörler ile karıştırmaya meyilli olduğu anlamına gelir.

Genel Sağlık Faydaları

 1. Orta düzeyde alkol kullanımı, votka, şarap ve diğer alkollü içeceklerin yanı sıra uygulanan bazı genel sağlık yararları ile ilişkilendirilmiştir. Kadınlar için günlük bir içecek veya erkekler için iki günlük içecek tüketmek, düşük ölüm oranı, artmış kardiyovasküler sağlık, daha az akut hastaneye yatış, daha düşük vücut ağırlığı ve inme riski, Alzheimer, tip 2 diyabet ve büyümüş prostatla ilişkili alkol iç. Aslında, New York Eyalet Üniversitesi’nden Dr. David Hanson’a göre, içmeye başlayan ılımlı kişiler sağlıklarında olumlu değişiklikler yaşıyorlar. Kilit nokta ölçüt: ağır içme hala bazı olumsuz sağlık ve sosyal sonuçlarla ilişkilidir ve günde iki içeceğin aşılması, daha önce almış olabileceğiniz herhangi bir yararı tersine çevirebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407