Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Votka Yağ Yakmanıza Yardım Ediyor mu?

Uzman Görüşü

 1. Votka, nispeten az kalori içeren alkollü bir içecektir. Kilo vermeye çalışırken ölçülü alkol alabilirsiniz. Ancak votka ve diğer alkollü içecekler özel yağ yakma özelliklerine sahip değildir. Başarılı bir şekilde kilo vermek ve yağ yakmak için, düzenli direnç seansları ve kardiyo egzersizleriyle düşük kalorili bir diyet uygulayın. Alkolden kaçınmanızı veya sınırlandırmanızı gerektiren bir tıbbi durumunuz varsa, doktorunuza danışın.

Boyut

 1. Alkol, ölçülü olarak içtiğiniz sürece tüketmek için güvenlidir. Amerikalılar için 2010 Diyet Kılavuzuna göre, votka gibi damıtılmış alkollü içecekler günde 1,5 onstan fazla miktarda tüketilmemelidir. ABD Tarım Bakanlığı'na göre, 80 kanıt votka için bu, yaklaşık 96 kaloriye eşittir.

Yerine Koyma

 1. Yüksek kalorili alkollü içecekler yerine düşük kalorili votka içecekleri seçmek, kalori alımınızı azaltmanıza ve potansiyel olarak kilo vermenize yardımcı olur. Örneğin, ABD Tarım Bakanlığı'na göre, normal bir bira kutusunun servis başına yaklaşık 153 kalorisi var. Karışık bir votka ve soda suyu içeceği yaklaşık 64 kalori içerir.

Hususlar

 1. Bütün votka içecekleri kalorileri düşük değildir ve kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaz. Örneğin, 10 onsluk bir Mudslide, porsiyon başına 556 kaloriye sahipken, 10 onsluk bir Long Island Buzlu Çay, Calwineries'in "Diyette İçme" kılavuzuna göre 543 kalori içerir. Kilo vermek istiyorsanız ve ara sıra bir şeyler içmek istiyorsanız, sadece düşük veya 0 kalorili karıştırıcılar kullanın.

Uzman Görüşü

 1. Alkol içmek, özellikle çok miktarda tüketilirse, kilo verme hedeflerinize zarar verebilir. "Epidemoloji Dergisi" nde yayınlanan 2005 tarihli bir araştırmaya göre, alkol, en az miktarda en fazla miktarda alkol alan içicilerde kilo alımına katkıda bulunmuştur. Günde sadece bir alkollü içki içen denekler, bir oturuşta dört veya daha fazla içecek içenlerden daha zayıftı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407