Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Vejetaryen Sosis Beslemesi

Balık

 1. Sosis, başlangıçta, hayvan etini kullanmanın ve muhafaza etmenin ekonomik bir yolu olarak tasarlandı. Genellikle kıyma, karışık baharatlar ve kasaya doldurulmuş tuzlardan oluşur. Et bazlı sucuk ürünlerinin çoğu kalori ve yağ bakımından yüksek. Diyetinizdeki kalori ve yağ ile ilgili endişeleriniz varsa, tipik et veya domuz sosisini vejetaryen sosisle değiştirmeyi düşünün.

Porsiyon Büyüklüğü ve Kaloriler

 1. Sağlıklı bir kiloyu korumak için gıda alımınızı dengelemeye çalışırken, bir gıda maddesinin servis büyüklüğüne ve servis başına kalorisine dikkat etmek önemlidir. Günlük olarak vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kadar kalori alırsanız, kilo alırsınız. ABD Tarım Bakanlığı Beslenme Veri Tabanı'ndan standart bir vejetaryen sosis köftesi 38 gr'lık bir kısımda 98 kaloriye veya bir köfteye sahiptir. Bir Morningstar Çiftlikleri vejeteryan köftesi, ayrıca 38 gr veya iki Morningstar Çiftlikleri vejeteryan sosis bağlantıları 80 kaloriye sahiptir. Gimme Lean marka vejeteryan sosis, 2 oz veya 57 gr. İçerisinde 60 kalorili en düşük kalorili vejetaryen sosis.

Yağ

 1. Etsiz bir ürün olarak, vejeteryan sosisindeki yağ içeriği daha sağlıklı ve doymamış çoklu doymamış ve tekli doymamış yağlardan gelir. American Heart Association'a göre diyetinizde daha fazla çoklu doymamış yağ ve tekli doymamış yağların kullanılması, kan kolesterol seviyenizi düşürmenize yardımcı olabilir. USDA standart vejetaryen sosis köftesi porsiyonunda 7 g toplam yağ ve 1.1 g doymuş yağ bulunur. Morningstar Farms'ın bir porsiyonunda vejeteryan sosis patty veya sosis bağlantıları 3 g toplam yağ ve 0,5 g doymuş yağ içerir. Gimme Yalın marka vejetaryen sosis yağsızdır.

Karbonhidratlar

 1. Soya, vejetaryen sosisinde birincil maddedir. Baklagil olarak karbonhidrat içerir. Karbonhidratlar vücudunuzun birincil enerji kaynağıdır. Standart vejetaryen sosis, porsiyon başına 3 g karbonhidrat ve 1 g lif içerir. Morningstar Farms vejeteryan köftesi 3 gr karbonhidrat ve 1 gr lif içerirken, iki sosis bağı 3 gr karbonhidrat ve 2 gr lif içerir. Gimme Yağsız vejetaryen sucukta 7 gr karbonhidrat ve 3 gr diyet lifi bulunur.

Protein

 1. Vejetaryen sucuktaki soya birincil protein kaynağıdır. Soya, bütün temel amino asitleri size sağlayan ve eksiksiz bir protein kaynağı yapan bitki bazlı yiyeceklerden sadece bir tanesidir. Standart USDA vejeteryan sucuğu, porsiyon başına 7 g protein içerir. Morningstar Farms sosis köftesi porsiyon başına 10 g protein içerir ve iki sosis bağlantısı porsiyon başına 9 g protein içerir. Gimme Lean marka vejeteryan sosisinde 7 g protein var.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407