Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Vejetaryen Diyetleri: Düşündüğümüzden Daha Sağlıklı

Alt satırda

 1. Vejetaryen diyetlerin, etin yoğun olarak kullanıldığı diyetlerden daha sağlıklı olduğu konusunda uzun zamandır fikir birliği var. Ancak sadece ne kadar sağlıklı olabileceklerini öğrenmeye başlayabiliriz.

 2. Yeni araştırmalar, hepimiz vejetaryen bir diyet yersek, erken ölümlerin üçte birinin önlenebileceğini öne sürüyor.

 3. Uzmanlar, aslında bitki bazlı yiyecek yemenin faydalarını hafife aldığımızı söylüyorlar.

 4. "Sadece ölüm oranını ne kadar azaltabileceğimizi sordurarak bazı hesaplamalar yapıyorduk, [!sağlıklı bir şekilde daha bitkisel bir diyete geçerek - kesinlikle tamamen vegan değil - ve bizim tahminlerimiz, erken ölümlerin yaklaşık üçte birinin önlenebileceği yönünde. "Harvard Tıp Fakültesi'nde epidemiyoloji ve beslenme profesörü olan Dr. Walter Willett, geçen ayın sonunda Vatikan'daki bir tıbbi konferans sırasında dedi.

 5. “Bu fiziksel aktivitelerden bile söz etmiyor veya sigara içmiyor bile, ve hepsi ölüm - sadece kanser ölümleri değil” diye ekledi. “Bu muhtemelen küçümsenmez, ayrıca obezitenin önemli olduğunu ve obeziteyi kontrol ettiğimizi hesaba katmaz.”

Beslenme uzmanları şaşırtmadı

 1. “Kesinlikle hayır,” dedi California Beslenme ve Diyetetik Akademisi'nin diyetisyen ve sözcüsü Melissa Halas-Liang. “Biz kelimenin tam anlamıyla biz yedik.”

 2. “Aslında hiç şaşırmadım” diye ekledi Cleveland Clinic Wellness Institute'da lisanslı, kayıtlı bir diyetisyen ve sağlık müdürü olan Kristin Kirkpatrick, MS, RD, LD. [! 448 => 1140 = 2!

 3. Hultin örgütü, 2009 yılında “toplam vejetaryen veya vegan diyetleri de dahil olmak üzere uygun şekilde planlanmış vejetaryen diyetlerin sağlıklı, besleyici olarak yeterli olduğu ve bazı hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde sağlık yararları sağlayabileceği” sonucuna varmıştır.

 4. Spesifik olarak, bu diyetler daha düşük kalp hastalığı, yüksek tansiyon, obezite, kanser ve kronik hastalıklar riskine bağlıdır.

 5. “Vejetaryen diyete daha fazla yaslanmanın otoimmün konular üzerinde olumlu bir etkisi var” dedi. [! 448 => 1140 = 2!

 6. Genel olarak, AICR, sağlıklı bir diyet yiyerek ve sağlıklı bir kiloyu koruyarak ABD kanser vakalarının üçte birinden fazlasının önlenebileceğini belirtmiştir.

Vejetaryenliğe geçmek o kadar basit değil

 1. Tüm bu potansiyel faydalarla hepimiz vejeteryan olmamalı mıyız?

 2. O kadar basit değil.

 3. Hultin, sık sık kalp hastalığı veya tip 2 diyabet gibi kronik durumları yönetmeye veya engellemeye çalışanlara “bitki besinlerini arttırırken et alımını azaltmaya” çalışanlarını tavsiye ettiğini söyledi. [! 448 => 1140 = 3!

 4. "Bazı insanlar için, peynirden veya Cuma gecesi burgerinden vazgeçmek inanılmaz derecede zor olabilir. Hasta anlatılmak yerine diyet denemek için bir beraberlik hissettiğinde daha iyi yapar Bunu yapmak için, "dedi.

 5. Halas-Liang, tüm müşterilerine vegan olmalarını söyleyen bir meslektaşı olduğunu söyledi. Onları müşterilerin "sadece seni ayarlayacağı" konusunda uyardı. [! 448 => 1140 = 3!

 6. Halas-Liang, 20 yıldan fazla bir süre et yememiş olsa da, vurguladığı en önemli şey, işlenmiş etlerden kaçınmak ve etleri her yemeğin merkezinde değil, aksan olarak kullanmaktır.

 7. "Eğer biri haftada birkaç kez bir biftek yemeğine oturmayı seviyorsa ve 'Hey, vejeteryan olmalısın' diyerek, onları tamamen kapatacaksın, "Halas-Liang dedi. “Bu, nerede oldukları bir müşteriye ulaşmakla ilgili.”

 8. Tüm bu potansiyel faydalarla hepimiz vejeteryan olmamalı mıyız?

 9. O kadar basit değil.

 10. Hultin, sık sık kalp hastalığı veya tip 2 diyabet gibi kronik durumları yönetmeye veya engellemeye çalışanlara “bitki besinlerini arttırırken et alımını azaltmaya” çalışanlarını tavsiye ettiğini söyledi. [! 448 => 1140 = 3!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407