Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Vejetaryen Diyeti: Kilo Verin, Para Kazanın

Alt satırda

 1. Bitki bazlı bir diyet, daha iyi sağlık, hastalık önleme ve ... uygun fiyatla mı ilişkilendirildi? Vejetaryen olmak gerçekten daha mı ucuz?

 2. Bu yıl Viyana’daki Avrupa Obezite Kongresi’nde sunulan araştırmada, vejetaryen diyetlerin çevrimiçi yiyecek satın alırsanız diğer diyetlerden daha uygun fiyatlı oldukları bulundu.

 3. Araştırmaya göre, ortalamada bir vejeteryan olmak için günde ortalama 2.00 dolar daha az pahalı.

 4. İsviçre’deki Nestle Araştırma Merkezi’ndeki bilim adamları tarafından yürütülen çalışma, vejeteryan, Akdeniz ve ABD’deki diyet kurallarına dayalı diyetleri karşılaştırdı.

 5. Vejetaryen bir diyet tamamen bitkiye dayanıyor olsa da, Akdeniz diyeti kırmızı ete az miktarda izin verir ve ABD diyet kuralları yağsız et ve az yağlı veya yağsız, çok yönlü bir diyet önerir. Günlük Ürünler.

 6. Araştırmada kullanılan tüm ürünler Amazon Bakkal ve Gurme Yiyeceklerinden satın alınmıştır.

 7. Et ve kümes hayvanları vejeteryan planına dahil edilmemiş olsa da, tüm diyetlerin beslenme kalitesi puanları benzerdi. Vejetaryen diyeti, Akdeniz diyeti planından çok daha uygun oldu.

 8. Her bir günlük menü planı için ortalama vejetaryen diyet yapanlar için kişi başı 15,40 dolar, ABD diyet kuralları için günlük kişi başına 17 dolar ve Akdeniz'deki insanlar için günde 17,30 dolardı. diyet.

 9. "Çevrimiçi alışveriş, hükümet önerilerini karşılayan besleyici bir diyet için yiyecek satın almayı uygun hale getiriyor, ancak pahalı olabilir. Bir vejetaryen menü planı diğer sağlıklı menü planlarından daha uygun olsa da, Kişi başına günlük 15.40 $ hala pahalı, "dedi. [! 5920 => 1140 = 1!

 10. Ucuz ve sağlıklı? Vejetaryen olmak ya da bitki bazlı bir diyet yemek, birçok Amerikalı'nın sağlıklı olmaları için ihtiyaç duydukları besinleri almasına yardımcı olabilir. Amerikalıların yaklaşık yüzde 75'i federal kurallara göre yeterli meyve, sebze veya süt alamıyor.

 11. Bunun yerine birçok insan kalorisini şeker, doymuş yağ ve tuzlu yiyeceklerden alır.

Para biriktir, vejeteryan mı git?

 1. Özellikle mevsimsel ürünler yiyorsanız ve gurme gıdalar ve takviyeler almıyorsanız, bitki temelli yemek, araştırmaya göre oldukça uygun maliyetli olabilir.

 2. Açlıkta Çevre Beslenme Dergisi'nde 2015 yılında yapılan bir vejetaryen diyetin Amerikalıları yılda yaklaşık 750 dolar kurtarabileceğini buldu.

 3. “Fasulyeleri et yemekten daha ucuz.” İyi planlıyorsanız, bitki bazlı bir diyet daha ucuza gelebilir ”dedi. [! 5920 => 1140 = 2!

 4. “Bütçeye dayalı bitki yemenin bir yolu var, ama vejeteryan yemek servisi bakkaliye masraflarınızı otomatik olarak düşürmeyecek” dedi. [! 5920 => 1140 = 2!

Yemek kalitesi en iyi faydaları sağlar

 1. Vejetaryen ya da öncelikli olarak bitki bazlı bir diyet yemek sağlığın birçok yararı ile ilişkilendirildi, ancak yiyecek kalitesi bu sağlık sorunlarına ulaşmak için önemli.

 2. "Eğer bütün bitki besinlerini temel alan bir diyet yerseniz, yüksek oranda işlenmiş yiyeceklerle dolu vejetaryen diyetlerden bile daha fazla fayda elde edersiniz," diye ekledi Palmer. [! 5920 => 1140 = 3!

 3. Sunulan çalışmalardan birinde, hayvansal proteinlerden daha fazla bitki bazlı protein yiyen kişilerde koroner kalp hastalığı gelişme riski daha düşüktü.

 4. Başka bir çalışmada, daha fazla bitki proteini yiyen katılımcıların da arterlerinde daha az plak olduğu görülmüştür.

 5. Diğer araştırmalar, vejeteryan yiyenlerin vücut kitle indeksi düşük, bel çevresi düşük, karın yağının azaldığı, kolesterolün azaldığı ve tüketilen demografik gruptaki insanlara göre daha düşük kan şekeri olduğu tespit edildi. et.

 6. Konferansta bildirilen başka bir araştırmaya göre, sağlıklı bitki temelli seçimler yüksek kaliteli hayvansal gıdalar yiyenleri değil, ölüm oranlarını yüzde 27, kanserden gelen ölümleri yüzde 37 düşürdü ölüm riskini azaltın.

Sağlıklı beslenme - sadece vejetaryen değil

 1. Çoğu insan vejetaryen bir diyet yemenin sadece etsiz bir şey yemediğinizden emin olmak için dikkatli bir şekilde dikkat gerektirdiğini bilir - örneğin, patates kızartması vejetaryendir, sağlıklı bir diyetin düzenli bir parçası.

 2. 4 yıllık bir süre içinde 125.000 erişkinde kilo değişikliklerine bakarak yapılan araştırma, yüksek kaliteli bitki bazlı yiyecekler yiyen insanların - kepekli tahıllar, fındık, meyveler ve sebzeler - kazandıklarını düşündü - tatlılar ve rafine tahıllar gibi bitki bazlı yiyecekleri yiyenlerden daha az.

 3. Krakerler, gazlı içecekler, unlu mamuller ve peynir gibi yiyecekler teknik olarak vejetaryendir, ancak bu yiyecekler ya yüksek oranda işlenir ya da yağ oranı yüksektir.

 4. "Vejeteryan diyetlerin sağlığa yararları üzerine yapılan araştırmalar, vejeteryan diyetlerin düşük kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve obezite riski ile bağlantılı olduğunu belirten bilim organıyla tutarlıdır. "Dedi Palmer. “Bu faydalar nedeniyle insanlar vejetaryen diyetlerinde daha uzun yaşama eğilimindedirler.”

Vejetaryen olur

 1. McKercher, çevreyi ve hayvanları korumak ve böylece vejeteryanlar olmak isteyen daha fazla müşteriyle çalışıyor.

 2. “Yaygın bir yanılgı, bitki temelli yemeklerin tadının iyi olmadığını” diyor. “İnsanların vejetaryen yiyeceklerin yeterince doldurmadığından şikayet ettiğini de duyuyorum.”

 3. Bu yüzden bol miktarda baharat ve baharatla yemek yapmalısınız ve protein açısından zengin malzemeler kullanmalısınız.

 4. "Doğru yaparsanız bitki bazlı yemek lezzetli ve tatmin edici olabilir" diye ekledi McKercher.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407