Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Veganlar Soya Sütü İçebilir mi?

Vegan Diyet Yeme

 1. Bir vegan diyeti, et, yumurta ve süt ürünleri dahil olmak üzere tüm hayvansal gıda kaynaklarını dışlar. Bu, vitaminler ve mineraller için birçok ortak kaynağı ortadan kaldırır, ancak çoğu vegan, telafi etmek için diğer besleyici gıdaları veya takviyeleri seçmek için çaba gösterir. Örneğin, veganlar kalsiyum ve diğer besinleri sunmasına rağmen hayvan sütünden uzak durur. Bununla birlikte, soya sütü, veganlar için sağlık ve diğer nedenlerden dolayı süt ürünlerinden kaçınmayı seçen herkes için iyi bir alternatiftir ve birçok marka kalsiyum ile güçlendirilir. [! 74108 => 1130 = 2!

 1. Soya sütünden elde etmek için, üreticiler soya fasulyelerini suyla ıslatıp öğütüyorlar. Genellikle soya sütünün Batı tadına daha lezzetli hale gelmesi için elde edilen kaslı-tatma sıvısını tatlandırır veya tatlandırırlar. Bazı durumlarda, üreticiler aynı zamanda inek sütüne benzer bir ağızlık hissi oluşturmak için soya süte koyulaştırıcılar ekler. Aynı ıslatma ve öğütme işlemini takip ederek kendi soya sütünüzü yapabilirsiniz. Bazı insanlar herhangi bir katkı maddesi veya ek işlemden kaçınmak için bu yöntemi tercih eder.

Avantajları

 1. Soya proteini sağlar ve bu, hayvansal proteinlerden düşük bir diyet uygulayan organlara veya herkese önemli bir fayda sağlar. Soya kolesterol içermez ve yağ oranı düşüktür. Soya içeren ürünler ayrıca kalsiyum, D vitamini ve A vitamini gibi önemli besinler sağlarlar. Soya sütünü herhangi bir tarifte normal süt yerine kullanabilirsiniz ve bir bardak içebilirsiniz. Bazı lezzet farklılıklarını fark edeceksiniz, ancak çoğu insan soya sütünün tadına kolayca uyum sağlar.

Alternatifler

 1. Soya sütünün yanı sıra süt alternatifi arayan veganların da bir dizi seçeneği var. Badem sütünde önemli miktarda protein ve lezzet bulunur, ya da pirinç sütü, yulaf sütü veya fındık sütünü seçebilirsiniz. Hindistan cevizi sütü başka bir alternatiftir, ancak bu ürün daha zengin, daha yoğun bir tada sahiptir. Hangisini tercih edeceğinizi belirlemek için çeşitli bitki bazlı sütleri denemek isteyebilirsiniz.

Hususlar

 1. Bir vegan diyetini keşfetmeye yeni başlıyorsanız, özel beslenme gereksinimleriniz için doktorunuzla konuşun. Hayvansal ürünlerin kesilmesi aynı zamanda önemli bir vitamin ve mineral kaynağını ortadan kaldırmanız anlamına gelir ve doktorunuz diğer besin kaynaklarını bulmanıza veya takviyeler almanıza yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407