Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Vahşi Oyunun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Geyik eti nasıl pişirilir

 1. Yabani av etlerinin evcil veya evcil hayvanlardan elde edilen etlere kıyasla sağlığa faydaları vardır. Vahşi oyunun örnekleri arasında geyik eti, bizon, tavşan ve elk sayılabilir. Yabani av hayvanlarının doğal diyetlerini yedikleri ve vahşi yaşamda çok aktif olmaları, etin düşük yağ içeriğine katkıda bulunur. Ek olarak, yabani bitkilerde yeşillikler yemek, daha düşük miktarda pro-enflamatuar omega-6 yağ asidi içeriğine ve daha yüksek bir anti-enflamatuar omega-3 yağ asidi içeriğine katkıda bulunur. Ayrıca, yabani av eti, demir ve çinko gibi iyi bir protein ve mineral kaynağıdır.

Düşük Yağ İçeriği

 1. Yabani av hayvanlarında etler, hayvanlarda vahşi ortamda daha aktif olma eğiliminde olduklarından daha düşük yağ içeriğine sahip olma eğilimindedir. Ek olarak, yabani av hayvanları, genellikle evcil hayvanlara beslenen tahıl ve mısır yerine doğal bir diyetle beslenerek, oyun dışı etin yağ içeriğinin artmasına katkıda bulunur.

Düşük Omega-6 Yağ Asitleri

 1. Mısır ve tahılların çiftlik hayvanlarına beslenmesi sadece toplam yağ içeriğini değil aynı zamanda omega-6 yağ asidi içeriğini de arttırıyor. Linus Pauling Enstitüsü'ne göre, omega-6 yağ asitleri vücuttaki iltihap belirtilerini artırıyor. Kronik inflamasyon, obezite, diyabet, kanser ve romatoid artrit dahil olmak üzere sağlık koşulları ile ilişkilidir. Yabani hayvanlar evcil hayvanlarına göre daha fazla ot, yeşil yaprak ve bitki yer, bu da daha düşük omega-6 yağ asidi içeriğine sahip yağsız et tüketir.

Daha Yüksek Omega-3 Yağ Asitleri

 1. "İyileştirici Yiyecekler Ansiklopedisi" ne göre, geyik eti gibi yabani av eti, mısır veya tahılla beslenen sığır eti ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir omega-3 yağ asidi içeriğine sahiptir. Otla beslenen sığır eti veya bizon, benzer şekilde artan omega-3 yağ asidi içeriğine sahiptir.

Yağsız Protein

 1. Yabani av etleri yağsız protein kaynaklarıdır. Örneğin, 3 oz. geyik eti servisi 3 oz iken 22 g protein sağlar. bizon porsiyonunda 24 g protein bulunur.

Demir ve Çinko Faydaları

 1. Bir çiftlikte yetiştirilen hayvanlardan elde edilen etlere benzer şekilde yabani av etleri, demir ve çinko minerallerinin iyi kaynaklarıdır. Demir eksikliği anemisini önlemek için demir gereklidir. Adet gören kadınların demir eksikliği riski daha yüksektir. Çinko bir antioksidan görevi görür ve bağışıklık sistemi fonksiyonu ve sindirim için önemlidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407