Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ultra Düşük Yağ içeren bir Diyet Sağlıklı mı? Şaşırtıcı Gerçek

En alt satırda

 1. Onlarca yıldan beri, resmi diyet rehberleri, insanlara düşük kalorili bir diyet yemelerini tavsiye etti; [! 431 => 1140 = 1!

 2. Ancak, yağ alımı için% 30 tavsiyesinin yetersiz olduğunu düşündüğü için, bu sonuçların hatalı olduğunu iddia eden birçok düşük yağlı diyet destekçisi.

 3. Bunun yerine - düşük yağlı bir diyetin etkili olması için - yağın günlük kalorilerinizin% 10'undan fazlasını oluşturmaması gerektiğini söylüyorlar.

 4. Bu makale, ultra-düşük yağlı diyetlere ve sağlık etkilerine ayrıntılı olarak bakıyor.

Ultra Düşük Yağ Diyet Nedir?

 1. Çok düşük yağ içeren veya çok düşük yağ içeren bir diyet, kalorilerin% 10'undan daha fazlasına izin vermez. Aynı zamanda protein bakımından düşük ve karbonhidratlarda çok yüksek olma eğilimindedir - sırasıyla günlük kalorilerin yaklaşık% 10'u ve% 80'i

 2. Yağ vücudunuzda birçok önemli işlevi yerine getirdiğinden sorunlu olabilir.

 3. Bu önemli bir kalori kaynağıdır, hücre zarlarını ve hormonları oluşturur ve vücudunuzun A, D, E ve K vitaminleri gibi yağda çözünen vitaminleri emmesine yardımcı olur.

 4. Ayrıca, yağ yemeklerin tadını iyi yapar. Yağda çok düşük bir diyet genellikle bu besin maddesinde orta veya yüksek olan kadar zevkli değildir.

 5. Bununla birlikte, çalışmalar ultra düşük yağlı beslenmenin birçok ciddi koşullara karşı çok etkileyici yararları olabileceğini göstermektedir.

Potansiyel Sağlık Etkileri

 1. Ultra düşük yağlı diyetler tamamen incelendi ve kanıtlar kalp hastalığı, diyabet, obezite ve multipl skleroz dahil olmak üzere birçok ciddi koşullara karşı faydalı olabileceğini gösteriyor.

 2. Araştırmalar, ultra düşük yağ diyetinin kalp hastalığı için birkaç önemli risk faktörünü iyileştirebileceğini gösteriyor (8, 9, 10, 11, 12, 13):

 3. Kalp hastalığı olan 198 kişiden birinde yapılan bir çalışmada özellikle çarpıcı etkiler bulundu.

 4. Diyeti takip eden 177 kişiden sadece 1'i, diyet takip etmeyenlerin% 60'ından fazlasına kıyasla kalp ile ilgili bir olay yaşamıştır (14). [! 431 => 1140 = 3!

 5. Örneğin, çok az yağlı bir pilav diyetinde tip 2 diyabetli kişilerde yapılan bir çalışmada, 100 katılımcının 63'ü açlık kan şekeri seviyelerini düşürmüştür (20). [! 431 => 1140 = 3!

 6. Başka bir çalışmada, ultra düşük yağ içeren diyetin zaten insüline bağımlı olmayan diyabetli insanlar için daha da faydalı olabileceği belirtildi (17). [! 431 => 1140 = 3!

 7. Çok düşük yağlı pirinç diyeti, obez insanlara etkileyici sonuçlar vermede tedavi edildi.

 8. Büyük kitlelerin 106'sında yapılan bir çalışma, bu diyete katılanların ortalama olarak 140 kilo (63.5 kg) kaybettiğini buldu - bu da temel olarak rafine karbonhidratlardan oluşan bir diyet için şaşırtıcı görünebilir (21).

 9. Multipl skleroz (MS), beyninizi, omuriliğinizi ve gözlerinizdeki optik sinirleri etkileyen otoimmün bir hastalıktır.

 10. Bu rahatsızlığı olan kişiler de ultra düşük yağ diyetinden faydalanabilirler.

 11. 1948’de Roy Swank, MS’e Swank diyeti tedavisi vermeye başladı.

 12. En ünlü çalışmasında Swank, 50 yıldan fazla bir süredir MS'li 150 kişiyi takip etti. Sonuçlar, ultra düşük yağ diyetinin MS ilerlemesini yavaşlatabileceğini göstermektedir (22, 23).

Ultra Düşük Yağ Diyetleri Neden Çalışıyor?

 1. Ultra-düşük yağlı diyetlerin sağlığı nasıl ve niçin iyileştirdiği tam olarak nasıl anlaşılmıyor?

 2. Bazıları tansiyon düşürücü etkilerin doğrudan düşük yağ içeriğiyle bile bağlantılı olamayacağını iddia ediyor.

 3. Örneğin, pirinç diyeti sodyumda oldukça düşüktür, bu da kan basıncını olumlu yönde etkileyebilir.

 4. Ayrıca, insanlar kendilerini daha garip bir yemek yemeye daha az meyilli hissedebileceklerinden, kalori alımında istemeden azalmaya neden olabilecek monoton ve yumuşaktır.

 5. Kaloriyi kesmek hem kilo hem de metabolik sağlık için önemli faydalar sağlamaya meyillidir - karbonhidrat veya yağ kesiyor olsanız da

 1. Aşırı derecede az yağlı bir diyet, diyabet ve kalp hastalığı da dahil olmak üzere ciddi durumların tedavisine yardımcı olabilir.

 2. Bununla birlikte, katı yağda çok düşük katı bir diyeti takip etmek, uzun vadede oldukça zordur, çünkü yenilmezdir ve çeşitliliği yoktur.

 3. İşlenmemiş et, yağlı balık, yumurta, kuruyemiş ve sızma zeytinyağı gibi çok sağlıklı gıda alımınızı sınırlamanız gerekebilir.

 4. Bu diyet ciddi sağlık koşullarına sahip bazı bireylere fayda sağlayabilirken, çoğu insan için gereksizdir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407