Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Türkiye Yumurtalarının Beslenme Analizi

Büyük Resim

 1. Tavuk yumurtası kadar kolay bulunmamakla birlikte, hindi yumurtaları - tüketilmek için satıldığından daha fazla hindi elde etmek için daha yaygın olarak kullanılır, Ohio Eyalet Üniversitesi - dengeli bir diyetin bir parçasını oluşturabilir . Yumurta başına 135 kaloride, hindi yumurtaları yakıt ve gerekli besinleri sağlar. Hindi yumurtaları da doymuş yağ alımınızı artırır, ancak kolesterolü çok yüksektir, bu yüzden onları ölçülü olarak tüketmelisiniz.

Temel Bilgiler: Karbonhidrat, Protein ve Yağlar

 1. Hindi yumurtalarındaki kalorilerin çoğu yağdan geliyor. Her bir yumurta 9.4 gram toplam yağ içerir ve bu da yumurtaların toplam kalori oranına yüzde 63 katkıda bulunur. Bu yağ, sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını beslemek için enerji sağlar, sağlıklı hücre zarları için ihtiyaç duyulan yağ asitlerinin kaynağı olarak hizmet eder ve aynı zamanda besinleri emmenize yardımcı olur. Hindi yumurtaları her biri 10.8 gram protein içerir ve bu da kalori içeriğinin yüzde 32'sini oluşturur. Protein, bağışıklık sisteminizi korur, yeni doku büyümesini destekler ve vücudunuzun kas kütlesini tutmasına yardımcı olur. Hindi yumurtaları, karbonhidrat bakımından düşüktür, yumurta başına bir gram karbonhidrattan daha düşüktür.

Mineraller: Demir ve Selenyum

 1. Hindi yumurtaları, özellikle selenyum ve demir gibi minerallerle doludur. Vücudunuz, demire hem oksijenin depolanmasından ve taşınmasından sorumlu proteinlerin bir bileşeni olan hem de bağışıklık fonksiyonunu desteklemek için kullanır. Her bir hindi yumurtası, sırasıyla kadınlar ve erkekler için önerilen günlük alımların yüzde 18'i ve yüzde 41'i olan 3.24 miligram demir sağlar. Hindi yumurtaları içindeki selenyum, sağlıklı hücre büyümesini teşvik eder ve tiroid fonksiyonuna yardımcı olur. Hindi yumurtası yemek yemek selenyum alımınızı 27.1 mikrogram artırır, önerilen günlük alımınızın yarısını sağlar.

Vitaminler: B-9 ve B-12

 1. Hindi yumurtalarını bir vitamin kaynağı olarak, özellikle de B-9 ve B-12 vitaminlerini kullanın. Her iki vitamin de sağlıklı oksijen nakli için gerekli bir işlem olan kırmızı kan hücrelerini hazırlamanıza yardımcı olur. Folat olarak da adlandırılan B-9 Vitamini aynı zamanda sağlıklı fetal gelişmeyi teşvik ederken, düşük B-9 seviyeleri nörolojik doğum kusurlarına neden olabilir. B-12 Vitamini veya kobalamin, sinir fonksiyonunu destekler ve kanser riskini azaltmaya yardımcı olabilir, Linus Pauling Enstitüsü'ne not verir. Hindi yumurtası 56 mikrogram B-9 vitamini - önerilen günlük alımın yüzde 14'ü - yanı sıra 1,34 mikrogram B-12 vitamini veya günlük B-12 alım gereksiniminizin yüzde 56'sını içerir.

Dezavantajları: Kolesterol ve Doymuş Yağ

 1. Hindi yumurtaları ayrıca lipit içeriğinden dolayı bazı önemli dezavantajlara sahiptir. Her bir yumurta 2.9 gram doymuş yağ asidi ve ayrıca 737 miligram kolesterol içerir. Bu, Amerikan Kalp Birliği tarafından belirtilen günlük önerilen kolesterol sınırının iki katından ve önerilen günlük doymuş yağ sınırının yüzde 13'ünden veya kolesterol sınırınızın üç katından ve yüksek kolesterol veya kalp seviyeniz varsa doymuş yağ sınırının yüzde 18'inin hastalığı. Yüksek kolesterol ve doymuş yağ içeren yiyecekler yemek, kandaki lipit seviyenizi olumsuz etkiler ve kan dolaşımınızdaki zararlı kolesterolü artırır. Hindi yumurtasını arada bir tedavi olarak yiyin ve kardiyovasküler hastalık riski altındaysanız, tüketmeden önce doktorunuzla konuşun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407