Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Türkiye: Yüksek Kolesterol İçin İyi mi?

Alt satırda

 1. Şükran Günü'nün favorisi kolesterolünüzü düşürmenin cevabı olabilir mi?

 2. Kolesterol seviyenizi izliyorsanız, tükettiğiniz gıdalarda kolesterol içeriğinin yanı sıra doymuş ve trans yağlara bakmanın önemini biliyorsunuzdur. Eğer doymuş yağlarınızı sınırlamak istiyorsanız, Türkiye mükemmel bir seçim olabilir, ama elbette, hepsi nasıl hazırladığınızla ilgili.

 3. Açıkçası, hindiyi yüksek yağda kızartırsanız, etin yağ miktarını yükseltir. Doymuş veya trans yağ içeriğini arttırıp arttırmadığı, kızarttığınız yağın cinsine göre belirlenir. Kapak tarafında, etin kızartılması ve yağın ayrı bir kabın içine damlanmasına izin verirseniz, yağ seviyesini kesebilirsiniz. Türkiye.

 4. ABD Tarım Bakanlığı'na (USDA) göre, kavrulmuş hindiyi derili 3 onsluk bir porsiyon porsiyon yaklaşık 22.5 gram protein, 4.7 gram yağ ve 1.3 gram doymuş yağ içerir. Sadece bu miktarda beyaz et yemek (yani, derisiz) size 27 gram protein, 2 gramdan fazla yağ ve 0.6 gram doymuş yağ kazandırır.

 5. Kavrulmuş koyu renkli et - hem et hem de cilt dahil - yaklaşık 22 gramdan fazla protein, yaklaşık 5 gram toplam yağ ve yaklaşık 1.5 gram doymuş yağ içerir. Derisiz koyu renkli etlerde 21.7 gram protein, yaklaşık 9.2 gram yağ ve yaklaşık 2.7 gram doymuş yağ bulunur.

Ne Kadar Kolesterol Olmalı?

 1. Amerikan Kalp Birliği'ne (AHA) göre, bir kişinin günlük kolesterol alımı 300 mg'ı geçmemelidir. Buna dayanarak, derisiz bir 3 onsluk hafif et kısmı bunun yüzde 16'sını ve derisiz koyu etin yüzde 22'sini alıyor. Cildi yerseniz, önerilen günlük alımın yüzde 3'ünü alırsınız.

 2. Yüksek kolesterol veya kalp rahatsızlığınız var mı? Bu durumda, AHA günde 200 mg'dan fazla kolesterol almamanız gerektiğini söylüyor.

 3. Daha Fazla Bilgi: Avokado Herhangi Bir Kolesterol İçeriyor mu? >>

Karanlık vs. Beyaz Et

 1. Beyaz et, kara ete göre daha sağlıklı mı? Genellikle doktorlar evet der. Ancak 2012 çalışmasına göre, koyu ette bulunan bir besin olan taurin, yüksek kolesterolü olan kadınlarda koroner kalp hastalığı riskini azaltabilir. Doktorlar besinin de insanları yüksek tansiyon ve şeker hastalığından koruyabileceğini söylüyor. [! 2948 => 1140 = 3!

 2. Beyaz veya kara et arasındaki tercihe ek olarak, daha sağlıklı bir kesim seçmek, etin yağ içeriğini azaltmaya yardımcı olabilir. Yağsız veya fazladan yağsız türkiye türlerini arayın. Örneğin, öğütülmüş hindi, beslenme etiketindeki ette bulunan yağla işaretlenerek daha bilinçli bir satın alma yapmanızı sağlar.

Yemek Yapın

 1. Kalp sağlığındaki hindi tariflerinin bir kısmını web'den deneyin!

 2. Tıknaz Şef, bu kalp sağlığına hindi biber tarifini sunar. Öğütülmüş hindiden daha fazla yağ almak için, pişirdikten sonra tahliye edebilirsiniz. Alternatif olarak, yüzde 100 hindi göğsünden yapılmış zemin hindiyi seçin. Blogger, sizin için iyi derecede yüksek yoğunluklu lipoprotein (HDL) seviyelerini artırabilecek avokado dahil, sağlıklı malzemeler için bazı iyi önerilerde bulunuyor.

 3. Spagetti kabuğunun üzerine konulmuş, kıyılmış hindi ve kalbin sağlıklı domateslerinden oluşan etkileyici bir kombinasyon bu tarifi vurgulamaktadır. Bu düşük karbonhidratlı bir öğün yanı sıra, özellikle peynir eklemiyorsanız, kalp sağlıklı olan bir yemek. Tarifi alın!

 4. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra - düzenli tam yağlı peynir yerine az yağlı peynir düşünün - bu tarifte kıyma yerine kıyılmış hindi göğsü kullanılır.

 5. Yağ içeriği az olan etleri kullanmanın yanı sıra, kolesterolünü düşürmek isteyen birçok kişi diyetlerine daha fazla sebze eklemeyi deniyor. Bu tarif tam da bunu yapar ve yağsız veya az miktarda peynir çeşidi kullanılarak daha sağlıklı yapılabilir.

 6. Aynı eski hindi burgerlerini yemekten sıkılıyorsanız, çorbaya dönüştürmeyi deneyin. Hayır, gerçekten! Bu sağlıklı hindi çorbası, lezzetli ancak kuru olmayan bir lezzet için taze otlardan yararlanır.

 7. Asya favorilerinden düşük karbonhidrat almak için, marulları sarma olarak kullanmayı deneyin. Biber, zencefil ve sarımsak ile bu marul sargıları lezzet ve sağlıklı besinlerle doludur. Tarifi alın!

 8. Baker by Nature size hindiyi Sriracha köfte kaselerine dahil eden bu lezzetli tarifi getiriyor. Bu tarif tipik olarak normal ekmek kırıntılarından daha düşük sodyumda olan Panko kırıntılarını kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407