Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Türkiye Uykunun Göğüste Yararları, Beyin Belinize mi?

17 Glütensiz Tatlılar

 1. Şükran günü yuvarlanırken çoğumuz, balkabağı turtası, patates püresi ve yeşil fasulye güveci gibi, tatil zımbalarını hevesle bekliyoruz. Ancak şovun asıl yıldızı elbette ki hindi. Şükran günü tabağınıza oturan büyük hindi göğsü göğsü olmadan tam olmazdı!

 2. Ama lezzetli yemeklerde kendi kilonuzu iki katına çıkarmayı teşvik eden bir tatil ile olan ilişkisinden dolayı birçok insan merak ediyor: Hindi sizin için kötü mü? Hindi kolesterolü düşük mü yoksa ekstra yağ ve kaloriyle mi doludur?

 3. Gerçek şu ki hindi sadece lezzetli değil, aynı zamanda kalori ve yağ bakımından da düşük, ayrıca bazı önemli besinlerde yüksek - söz değil, bütün yıl boyunca tadını çıkarabilirsiniz, sadece tatil sezonunda değil.

 4. Eğer hindi göğsü pişirmeyi merak ediyorsanız, tavuğu nasıl karşılaştırdığını ve neden bu lezzetli kuşu diyetinize dahil etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, öğrenmek için okumaya devam edin. Ayrıca, Şükran sonrası yemeklere atlamak için harika artık hindi tariflerime de dikkat edin.

Hindi ve Hindi Göğsünü Yemek Yararları

 1. 1. Protein İçinde Yüksek

 2. Türkiye hindi göğsü için üç ons porsiyon başına 14.4 gram paketleyen iyi bir protein besindir.

 3. Hemen hemen her şey için proteine ​​ihtiyacımız var. Sadece saçlarımız, cildimiz ve tırnaklarımız proteinlerden oluşmakla kalmaz, aynı zamanda oksijen taşır, kanın pıhtılaşmasına yardımcı olur ve doku hücrelerini onarır ve yeniler.

 4. Ayrıca, diyetinizde yeterli miktarda protein almak, kilonuzu kontrol altında tutabilir, beyin ve kalp sağlığını artırabilir ve hatta normal kan şekeri seviyelerini koruyabilir.

 5. 2. Daha İyi Uyku Teşvik Ediyor

 6. Hindi bayramına girdikten sonra göz kapaklarınızın sarktığını hissederseniz, bunun iyi bir nedeni vardır. Türkiye, uyku düzenleyen bir amino asit olan triptofan bakımından yüksektir.

 7. Triptofan, uyku-uyanıklık döngüsünün kontrolünde rol oynayan bir hormon olan melatoninin öncüsüdür. 19 çalışmadan oluşan bir analiz melatoninin toplam uyku süresini artırabileceğini, uykuya dalma süresini azaltabildiğini ve genel uyku kalitesini iyileştirebileceğini göstermiştir. (1)

 8. Triptofan alımının artırılmasının, çoklu çalışmalarda daha iyi uykuyu arttırdığı gösterilmiştir. Uykululuk artırdığı ve uykusuzluk süresinin azaldığı, uykusuzluk gibi uyku bozuklukları olanlarda uyku kalitesini artırdığı, uyanmaları azalttığı ve REM uykusunu artırdığı gösterilmiştir. (2, 3, 4)

 9. 3. Kilo Verilmesine Yardımcı Olur

 10. Türkiye, sık sık kendinizi doldurma, tatlı patates güveç ve patates püresi rahatsızlık noktasına çekmeyi içeren bir tatil olan Şükran Günü ile ilişkilidir. Yani, türkiye kilo kaybı için sağlıklı mı, yoksa hindi yağıyor mu?

 11. Hindi eti beslenmesi, kalorisi düşük, proteini yüksek, kiloluk almak istiyorsanız harika bir besin takviyesi yapıyor. Yüksek proteinli bir diyet, açlık hormonu olan grelin seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olmakta ve istek duymamalarına yardımcı olmaktadır. (5) Protein metabolizmasını arttırdığı ve kalori alımını azalttığı gösterilmiştir. (6, 7)

 12. Artı, vücudunuzu proteini sindirmek için karbonhidrat ve yağ gibi diğer makro besinlerden daha fazla kalori alıyor. Bu, sindirime daha fazla kalori harcayacağınız ve karbonhidrat veya yağ bakımından yüksek gıdalardan ziyade, hindi gibi yüksek proteinli yiyecekleri yiyerek daha az miktarda kalori alacağınız anlamına gelir. (8)

 13. 4. Selenyum ile doludur

 14. Türkiye, her üç ons hizmetinde günlük selenyum ihtiyacınızın yüzde 27'sini sağlayan iyi bir selenyum kaynağıdır. Bu mineral sağlığın birçok alanında merkezi bir rol oynar. Selenyum metabolizmanıza fayda sağlar, bağışıklığı arttırır ve serbest radikal hasarlarına ve iltihaplanmaya karşı korumak için bir antioksidan görevi görür.

 15. Bu önemli mineralin, antikanser özelliklerine sahip olduğu ve hatta koroner kalp hastalığı riskinin azalmasıyla ilişkilendirildiği gösterilmiştir. (9, 10)

 16. Hindi dışında Brezilya fıstığı, yumurta, ayçiçeği tohumu, somon ve chia tohumu, bu temel mineralden yeterince elde etmenize yardımcı olabilecek diğer iyi selenyum kaynaklarıdır.

 17. 5. Depresyonla Savaşmaya Yardımcı Olabilir

 18. Yüksek triptofan içeriği sayesinde, türkiye ayrıca depresyon gibi durumların tedavisinde de yardımcı olabilir. Bunun nedeni, triptofanın beyinde, sindirim sisteminde ve kan trombositlerinde bulunan bir nörotransmiter olan serotonin üretimini artırabilmesidir. Serotoninin ruh hali dengesini kontrol ettiği düşünülmektedir ve bir açık, daha yüksek bir depresyon riski ile ilişkilendirilmiştir. (11)

 19. Quebec'ten bir çalışmada, triptofan tükenmesinin sağlıklı kadınlarda ruh halini anlamlı derecede düşürdüğü gösterilmiştir. (12) Cochrane Sistematik İncelemeler Veritabanında yayınlanan bir inceleme, triptofanın depresyon tedavisinde plaseboya göre daha etkili olduğu sonucuna varmasına rağmen, araştırmacılar daha fazla kanıt gerektiğine dikkat çekti. (13)

Türkiye Beslenmesi

 1. Türkiye beslenmesi kalori ve karbonhidrat bakımından düşük, fakat protein, selenyum, fosfor ve riboflavin gibi önemli besinlerle dolu.

 2. Hindi göğsüne üç onsluk (84 gram) porsiyon yaklaşık olarak içerir: (14)

 3. Türkiye göğsünde ayrıca demir, potasyum, çinko, tiamin ve B6 vitamini de var.

Türkiye'nin En İyi Yenileme Yerleri

 1. İnsanlar, Türkiye'nin türünün hangi kısmının lezzet açısından en iyisi olduğuna dair farklı görüşlere sahipler. Bazıları memede ve kanatta bulunan beyaz eti tercih ederken, diğerleri bacaklarda ve uylukta koyu renkli etlerin zengin tadını çıkarır.

 2. Koyu ve beyaz et arasında besleyici olarak çok az fark var, ancak bunlar çoğunlukla ihmal edilebilir. Koyu renkli etler tipik olarak beyaz etlerden biraz daha fazla kalori, kolesterol ve yağ içermesine rağmen, demir, çinko ve B vitaminlerinde de daha yüksektir.

 3. Kalorileri ve yağları kesmek istiyorsanız, mümkün olduğunda derisiz hindiyi tercih ettiğinizden emin olun. Hindi bu kısmı kalorilerde ve yağlarda daha yüksektir, ancak türkiye'nin diğer alanlarında bulacağınız besinlerde düşüktür.

 4. Ayrıca, öğütülmüş veya dilimlenmiş hindi gibi diğer hindi türleri için beslenme açısından bazı küçük farklılıklar olduğunu unutmayın. Öğütülmüş hindi hem beyaz hem de kara et içerebilir ve öğütülmüş hindilerin beslenme gerçekleri yağ içeriğine göre değişebilir. Dilimlenmiş hindi beslenmesi ise raf ömrünü uzatmak için eklenen sodyumda yüksek olma eğilimindedir. Hindi göğsü öğle yemeği etindeki kaloriler karşılaştırılabilir olmasına rağmen, paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için mümkün olduğunca taze veya toprağa yapışmak en iyisidir.

Hindi Göğsü ile Tavuk Göğsü

 1. Türkiye ve tavuk bugüne kadar en popüler iki kümes hayvanı türü, farklı lezzetleri yanı sıra sundukları rahatlık ve besin maddeleri için seviliyor. Ama hindi tavuktan daha sağlıklı mı?

 2. Hindi göğsü ile tavuk göğsü karşılaştırıldığında, türkiye tavuktan biraz daha az triptofan içerir, fakat aynı zamanda kalorilerde daha düşüktür. Hindi göğüs proteini de tavuktan biraz daha yüksektir ve ayrıca yağda daha düşük olma eğilimindedir.

 3. Bununla birlikte, hindi birkaç yönden tavuk üzerinde hafif bir kenara sahip olsa da, bu iki kümes hayvanı türü arasındaki fark çok azdır. Her ikisi de protein alımını artırmak ve bazı önemli vitamin ve minerallerde sıkmak için sağlıklı ve besleyici yollar olabilir.

 4. Hindi üzerinde tavukla gitmeye karar verirseniz, hormon seviyelerinde bozulmaları ve sağlığınız üzerindeki olumsuz etkileri önlemek için organik, serbest tavukları tercih etmeyi unutmayın.

En İyi Türkiye Göğsünü Nasıl ve Nerede Bulunur

 1. Farklı insanlar, hindiyi neyin tanımladığına dair farklı fikirlere sahip olabilir. Örneğin, taze kuşlar daha fazla lezzet sunar, ancak donmuş hindi genellikle paranızın karşılığını almak için daha iyi bir değerdir. Dondurulmuş hindiler, önceden alışveriş yapıyorsanız ve pişirmeden önce eritmek için zamanınız varsa, uygun olabilir.

 2. Hindi çoğu bakkalda yaygın olarak bulunsa da, kalite ve lezzet markaya bağlı olarak değişebilir, Butterball hindi göğsü Jennie-O veya Diestel'den çok farklı bir tada sahiptir. Serbest seri, organik hindi arayın ve mümkün olan en iyi kaliteyi elde etmek için mümkün olduğunda antibiyotik içermeyen hindiyi seçin.

 3. Ek olarak, yoğun sezonlarda, birçok mağaza hindiyi vaktinden önce rezerve etme şansı veriyor, böylece Şükran Günü'nden önceki gece kalanlara sıkışıp kalmazsınız.

 4. Genellikle, kişi başına en az bir pound hindi almak - veya buzdolabınızda daha sonra bir miktar yemek bırakmayı umuyorsanız, her birine 1,5 pound almanız önerilir.

Türkiye ve Türkiye Yemek Tarifleri Nasıl Pişirilir

 1. Hindiyi yedikten sonra fırını yakıp pişirme zamanı. İşte bir sonraki tatil yemeğinizle harika olacak bir hindiyi nasıl pişireceğiniz:

 2. Genel hindi göğsü pişirme süresinin pound başına yaklaşık 20 dakika olduğunu, ancak hindi dolması yapılıp yapılmadığına bağlı olarak değişebileceğini unutmayın. Hindi pişirmenin ne kadar zaman alacağına dair daha doğru bir tahmin için bir hindi göğsü pişirme zaman çizelgesine bakın ve yemekten önce güvenli bir sıcaklığa ulaştığından emin olun.

 3. Kuşun tamamını kavurmadan hindi tadını çıkarmak için daha hızlı bir yol mu arıyorsunuz? Denemek için online olarak mevcut hindi göğsü tarifleri ton var. Hızlı bir İnternet araması, büyük bir tatil şöleninden sonra ne kalmışsa kullanmanıza yardımcı olabilecek, kemiksiz hindi göğsü tarifleri, hindi göğsü fileto tarifleri ve hatta artık hindi tarifleri ortaya çıkarabilir.

 4. Daha da kolaylaştırmak için işte size başlamanızı sağlayacak birkaç hindi göğsü tarifi fikri:

 5. Bugünlerde türkiye tatil sezonunda merkezileşiyor. Pek çok insan için, Noel ve Şükran Günü, oyma bıçağını kırmadan ve kazımadan aynı olmazdı.

 6. Hindi geleneği birkaç yüz yıl öncesine kadar uzanıyor. Türkiye tatillerde en iyi seçenek olarak kabul edildi, çünkü diğer kümes hayvanlarına göre daha ucuz ve daha kolaydı, ayrıca bütün bir aileye hizmet verecek kadar büyüktü. [! 1493 => 1140 = 7!

 7. Nadir olmasına rağmen, bazı insanlar hindi gibi et ve kümes hayvanı ürünlerine yanıt olarak alerjik bir reaksiyon yaşayabilir. Ek olarak, bazı insanlar hindi öğle yemeği eti gibi işlenmiş et ürünlerinde bulunan bazı katkı maddelerine karşı duyarlılık veya alerjiye sahip olabilir. Besin alerjisi semptomları, kurdeşen, tıkanıklık, hapşırma, baş ağrısı, astım ve mide bulantısını içerir. Hindi yedikten sonra bunları veya başka bir olumsuz yan etki yaşarsanız, kullanmayı bırakın ve doktorunuzla konuşun.

 8. Hindi göğsü hazırlanırken gıda güvenliği de dikkate alınması gereken önemli bir faktör. Hindi'nizi minimum 165 derece iç sıcaklıkta pişirmek Fahrenheit gıda kaynaklı hastalıkları önlemek için çok önemlidir.

 9. Son olarak, şarküteri eti gibi işlenmiş hindi ürünlerinin sodyumda yüksek olma eğiliminde olduğunu unutmayın. Sodyum alımınızı izliyorsanız, düşük sodyumlu bir çeşitlilik arayın ya da daha iyisi, bunun yerine taze ya da öğütülmüş hindi arayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407