Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Türkiye senin için uygun mu?

Türkiye senin için uygun mu?

 1. Tatiller hindi tüketimi için önemli bir zaman olmasına rağmen, türkiye aynı zamanda popüler bir sandviç etidir ve yıl boyunca kıymaya alternatif olur. Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en büyük hindi eti üreticisidir.

 2. Her yıl tüketim için yaklaşık 250.000.000 hindi yetiştiriliyor.

 3. Bu MNT Bilgi Merkezi özelliği, popüler yiyeceklerin sağlığa yararları üzerine bir makale koleksiyonunun bir parçası.

 4. Hindilerin beslenme dağılımını ve olası sağlık yararlarına, ne tür bir hindi satın almanız gerektiğine, türkiye içeren besleyici tariflere ve tüketmenin olası sağlık risklerine derinlemesine bir bakış sağlar. Bu popüler kuşun eti.

Beslenme

 1. ABD Tarım Bakanlığı (USDA) Ulusal Besin Veritabanına göre, 3 ons veya 85 gram (g) arttırılmamış kavrulmuş hindi göğsü:

 2. Buna karşılık, aynı miktarda koyu kavrulmuş hindi eti içeriyor:

 3. Türkiye ayrıca şunları içerir:

 4. Hindilerin koyu renkli etleri daha fazla vitamin ve mineral içerme eğilimindedir, aynı zamanda daha fazla yağ ve kaloriye sahiptir.

 5. Türkiye amino asit triptofanı içeriyor. Bu, büyük bir Şükran günü yemeğinden sonra kestirmek isteyenlerin nedeni olduğu söyleniyor.

 6. Türkiye'nin triptofan içerdiği doğru olsa da, uykululuk yaratacak kadar yüksek bir miktarı yoktur. Aslında, tüm etlerde triptofan bulunur. Şükran Günü'nde hindiyi yemek sizi sıradan bir akşam yemeğinde domuz pirzolasından daha fazla uykulu yapmamalı.

Faydaları

 1. Protein bakımından zengin hindi gibi yiyeceklerin tüketilmesi tokluk hissini artırmaya yardımcı oluyor, bu da bir insanı daha uzun süre daha dolu hissettiriyor.

 2. Yeterli miktarda protein almak yağsız kas kütlesini korumaya ve yemeklerden sonra insülin seviyelerini sabit tutmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, protein, çoğu et yiyicinin zaten yeterli miktarda elde ettiği bir besindir.

 3. Her öğündeki protein miktarının önemli olduğunu unutmayın. Sadece bir seferde çok fazla emebilirsin. Her öğünde yağsız bir protein kaynağına sahip olduğunuzdan ve alımınızı gün boyu yaydığınızdan emin olun. Protein için diğer iyi seçenekler fındık, balık, yumurta, süt, soya ve baklagillerdir.

 4. Hindi içerisindeki yağ içeriğinin büyük bir kısmı ciltte olduğundan, cildi çıkarmak ve bunun sonucunda daha zayıf, daha az yağlı bir yemek yemek kolaydır.

 5. Türkiye’deki triptofan içeriği, vücuttaki sağlıklı serotonin seviyelerini desteklemeye yardımcı olabilir, bu da uyanıklık ve iyi bir ruh hali teşvik eder. Miktarlar düşük olsa da, bu hindi yemenin olası bir faydasıdır.

 6. Hindi göğsü diğer et kesimlerinden daha az yağ ve kaloriye sahiptir. Ancak, sadece bir ürünün türkiye'den üretildiği için sizin için daha iyi olduğunu varsaymayın. Örneğin, öğütülmüş hindiden yapılan bir burger, öğütülmüş hindide ne kadar koyu et bulunduğuna bağlı olarak bir sığır burgeri kadar doymuş yağ içerebilir.

 7. Ambalajı yağ içeriği veya zayıflık açısından kontrol ettiğinizden ve ürünleri karşılaştırdığınızdan emin olun.

Diyet

 1. Tamamı sodyum oranı yüksek olan şarküteri, sosisli sandviç ve hindi domuz pastırması şeklinde işlenmiş hindiyi sınırlayın veya bunlardan kaçının. Dondurulmuş olsa bile, önceden paketlenmiş hindi burgerleri eklenmiş tuz ve koruyucularla dolu olabilir.

 2. İnsanlık koşullarında antibiyotik kullanılmadan yetiştirilen taze, yağsız, organik ve mera yetiştirilen hindileri tercih edin. Fabrikada yetiştirilen ve geleneksel olarak yetiştirilen hindilere, raf ömrünü uzatmak ve maliyetleri düşürmek için işleme sırasında genellikle tuz, su ve diğer koruyucu maddeler enjekte edilir. Vejetasyona erişimi olan mera yetiştirilen hindiler de fabrika tarımı hindilerine göre daha yüksek bir omega-3 içeriğine sahiptir.

 3. Miras hindileri, daha küçük sürüler halinde yetiştirilir, dış mekana erişime izin verilir ve büyüme için ekstra zaman verilir. Daha lezzetli et sağlarlar ve tuz veya koruyucu madde enjekte edilmezler.

 4. Gıda kaynaklı hastalık riskini azaltmak için iç sıcaklık 165 ° C'ye ulaşana kadar hindi pişirdiğinizden emin olun.

 5. Kayıtlı Diyetisyenler tarafından geliştirilen bu lezzetli tarifleri deneyin:

Riskler

 1. İşlenmiş hindi ürünleri sodyum bakımından yüksek ve sağlığa zararlı olabilir.

 2. Birçok işlenmiş et tütsülenir veya sodyum nitrit ile yapılır. Bunlar ette doğal olarak bulunan aminler ile birleşerek kanserojen olarak bilinen N-nitroso bileşiklerini oluşturur.

 3. Çalışmalar, işlenmiş etlerin kanserin gelişimi ile bağlantılı olduğunu göstermiştir.

 4. Obezite, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, kanser ve kısırlık riskleri et alımının seviyesiyle birlikte artıyor. Tüm işlenmiş hindi ürünleri alımınızı en aza indirin.

 5. Türkiye mineral selenyum içeriyor. Bazı çalışmalar selenyumun yüksek alımının kolorektal, prostat, akciğer, mesane, cilt, yemek borusu ve mide kanseri riskini azaltabileceğini öne sürdü.

 6. Sağlığın korunmasında ve korunmasında en önemli olan genel diyettir. Bir dizi yararlı gıdaları orta derecede tüketmek, iyi beslenmeye açılan bir kapı olarak bireysel besin maddelerine konsantre olmaktan daha iyidir.

 7. Adam Felman tarafından en son 22 Şubat 2018 tarihinde güncellenmiştir. Bu konuyla ilgili en son haberleri almak için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun / Diyet.Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 8. Temel rapor: 05176, hindi, bütün, sadece et, pişmiş, kavrulmuş. (2016, Mayıs). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/989?manu= fgcd = ds =

 9. Temel rapor: 05184, hindi, tamamen koyu et, koyu et, pişmiş, kavrulmuş. (2016, Mayıs). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/1009?fgcd= manu = lfacet = format = count = max = 50 ofset = sort = default order = asc qlookup = dark + turkey% 2C adresinden alındı. + kızartma ds = qt = qp = qa = qn = q = ing =

 10. Cai, X., Wang, C., Yu, W., Fan, W., Shan, W., Shen, N., ... Wang, F. (2016) . Selenyum maruziyeti ve kanser riski: Güncellenmiş bir meta-analiz ve meta-regresyon [!Özet

 11. Selenyum. (2016, 11 Şubat). Https://ods.od.nih.gov/factsheets/Selenium-HealthProfessional/#h7

 12. Sodyum nitritlerle kanser arasındaki bağlantı. (2013, 31 Mayıs). Https://www.cancercenter.com/discussions/blog/the-link-between-sodium-nitrites-and-cancer/

 13. Türkiye gerçekleri. (N.d.). Http://extension.illinois.edu/turkey/turkey_facts.cfm

 14. Türkiye, mera yetiştirmiştir. (N.d.). Http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice dbid = 125

 15. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 16. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407