Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Türkiye Füme Sağlıklı mı?

Hususlar

 1. Şükran Günü’nde birçok Amerikalı’nın tercih ettiği geleneksel et türkiye Türkiye, kızartma, ızgara ve pilav gibi çeşitli yöntemlerle pişiriliyor. Bununla birlikte, içilmesi, zengin bir lezzet ekler. Tamamen pişmiş, tütsülenmiş hindi ve hindi parçalarını uzmanlık dükkanında bulabilirsiniz, fakat evde hindi içmeyi de seçebilirsiniz. Tütsülenmiş hindi, sodyum ve yüksek sodyumlu diyet için uygun olmasa da, çoğu insan için, vitamin ve minerallerle dolu, sağlıklı bir yağsız et tercihidir.

Kaloriler ve Yağ

 1. Füme hindi, porsiyon başına 71.4 kalori içerir - yaklaşık 1.5 ons ağırlığında, derisi veya kemikleri olmayan bir kalın dilim açık veya koyu et dilimi. Dengeli bir yemeğin bir parçası olarak füme hindi dahil etmek, kabak, havuç veya kuşkonmaz gibi sebzelerin bir bölümünü ve sebzelerin bir kısmını eklemeyi gerektirir. Bir tür füme hindi, kalorilerin yüzde 26'sını oluşturan 2.1 gram yağ içerir. Tüm yağ alımınızı, her gün tükettiğiniz kalorinin yüzde 20 ila 35'i ile sınırlandırın.

Protein İçeriği

 1. Ulusal Sağlık Enstitüleri, günde iki ila üç porsiyon protein tüketmenizi tavsiye ediyor ve tütsülenmiş hindi tüketmek, bu beslenme hedefine ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu etin bir porsiyonu, vücudunuzun kas gelişimi, hormon üretimi ve enerji için ihtiyaç duyduğu 12.3 gram protein sağlar. İhtiyaçlarınızı karşılamak için 46 ila 56 gram protein almanızı sağlamak için günlük yemek planınızı izleyin.

Vitamin İçeriği

 1. Bir füme hindi porsiyonunda birçok B vitamini var. Günlük porsiyon başına önerilen alımın yüzde 11,4'ü ile iyi bir B-3 vitamini kaynağıdır. Tütsülenmiş hindideki B-3 vitamini cildinizin sağlığını ve sinirlerini artırır ve vücudunuzun kalsiyum kullanma şeklini etkiler. Her gün ihtiyaç duyduğunuz B-6 vitamininin yüzde 9,7'sini de alacaksınız.

Mineral İçeriği

 1. Füme hindi selenyumda yüksektir; bu etin bir porsiyonu günlük ihtiyaçlarınızın yaklaşık dörtte birini karşılar. Selenyum, cildinize ve serbest radikallerden ve çevresel zararlardan doğabilecek diğer dokulara zarar gelmesini önleyen antioksidan koruma sağlar. MedlinePlus.com, selenyumun kalp hastalığını, arterlerin sertleşmesini, inme ve prostat ve akciğer kanserleri gibi çeşitli kanserleri de önlediğini bildirmektedir.

Türkiye'nin Füme Riski

 1. Bir püreli füme hindi, Amerikan Kalp Birliği'nin tavsiye ettiği günlük limiti 1.500 miligram olan günlük limitin yaklaşık üçte biri olan 418.3 miligram sodyum içerir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, sağlıklı Amerikalıların günde 2.300 miligram sodyum tüketebileceğini söylüyor. Diyetinizdeki yüksek sodyum seviyeleri ile kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve su tutma riski daha yüksek olur. Az pişmiş hindi içmeyin, başka yerde füme veya pişmiş olsun. Türkiye doğru sıcaklıkta pişirilmemiş - dahili olarak 175 derece - gastrointestinal sorunlara neden olabilecek tehlikeli salmonella bakterileri içerebilir.

 2. Füme etler de çeşitli kanser risklerini artırabilir. Amerikan Kanser Derneği, füme gıda alımının artmasının, mide kanseri gelişimi için daha yüksek bir risk ile doğrudan ilişkili olduğunu belirtiyor. "DNA ve Hücre Biyolojisi" nin Mayıs 2012 sayısındaki bir araştırmaya göre, meme kanseri riskiniz de önemli ölçüde artmıştır. [! 2947 => 1130 = 6!

 3. Bir pürede füme hindi, Amerikan Kalp Birliği'nin tavsiye ettiği günlük limiti 1.500 miligram olan günlük limitin yaklaşık üçte biri olan 418.3 miligram sodyum içerir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, sağlıklı Amerikalıların günde 2.300 miligram sodyum tüketebileceğini söylüyor. Diyetinizdeki yüksek sodyum seviyeleri ile kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve su tutma riski daha yüksek olur. Az pişmiş hindi içmeyin, başka yerde füme veya pişmiş olsun. Türkiye doğru sıcaklıkta pişirilmemiş - dahili olarak 175 derece - gastrointestinal sorunlara neden olabilecek tehlikeli salmonella bakterileri içerebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407