Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Türkiye Beslenme Bilgileri

Gıda Güvenliği

 1. Türkiye, Şükran Günü ve Noel toplantılarında geleneksel olarak bütün bir kuş olarak servis edilen yağsız beyaz bir et. Türkiye sadece tatiller için değil, bütün bir kuş veya göğüs, pirzola, bonfile, hatta toprak olarak her gün tadını çıkarabilir. Çok yönlülüğü, onu çeşitli yemeklerde tavuk, domuz veya sığır etine mükemmel, sağlıklı ve besleyici bir alternatif yapar.

Tarih

 1. Türkiye’ler Kuzey Amerika’nın yerli halkı ve uzun zamandır yerli Amerikan yerlilerinin geleneksel yemekleri. Sonunda Christopher Columbus tarafından Avrupa’ya getirildiler. Türkiye’nin kısa süre sonra hem Kuzey Amerika hem de Avrupa’yı evcilleştirdi. Türkiye şimdi Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Fransa, İtalya ve Birleşik Krallık'ta geniş bir şekilde büyüyor. Bugün her yıl milyarlarca lira hindi üretiliyor.

İçindekiler

 1. 100 g porsiyon başına, türkiye, yağdan gelen 72 kalori ile 160 kalori sağlar. 20 g protein, 8 g yağ ve karbonhidrat içermez. Aynı porsiyon büyüklüğü aynı zamanda niasin, B6, B12, pantotenik asit ve riboflavin vitaminlerini sağlar. Türkiye ayrıca demir, fosfor, potasyum, çinko minerallerini içerir ve özellikle selenyum bakımından zengindir.

Faydaları

 1. Türkiye, gram ve tavuktan daha fazla protein içeren, diğer etlere göre daha düşük yağ ve kolesterolde kalırken, nispeten ucuz bir protein kaynağıdır. Aynı zamanda, özellikle yiyeceklerin elverişli enerjiye dönüştürülmesini kolaylaştıran niasin ve vitaminler ve mineraller ve sinir sisteminin sağlığı için önemli olan Vitamin B6'yı da sunar. Türkiye de uygun tiroid ve bağışıklık sistemi için gerekli olan selenyum'a sahiptir.

Yanılgıları

 1. Türkiye aynı zamanda bir amino asit olan doğal bir triptofan kaynağıdır. Triptofan, gevşeme ve uyku ile ilişkili bir beyin kimyasalı olan serotoninin bir öncüsü olduğundan, yanlış bir şekilde hindi sizi uykulu hale getireceği sonucuna varılmıştır. Bununla birlikte, tek bir porsiyondaki triptofan miktarı uyku hali üretmek için yeterli değildir. Geleneksel hindi yemeklerinde tüketilen fazla miktarda karbonhidratın suçlanması daha olasıdır.

Güvenli Kullanım

 1. Hindi eti kullanıma hazır olana kadar buzdolabında tutulmalıdır. Türkiye taze ve kokusuz, kokusuz veya kokusuz olmalı. Pişmemiş hindi eti salmonella ve diğer yiyecek kaynaklı hastalıkları taşıyabilir. Çapraz bulaşmayı önlemek için hindilerin hazırlandığı diğer yiyecek maddelerini hazırlamayın. Hindiyi buzdolabında çözün ve 165 derecelik bir iç sıcaklığa getirin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407