Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tüm Dolu Karnabahar: Bu Besleyici Sebzeyi Yenmenin 8 Kolay Yolu

Paket servis

 1. Rice. Tortilla. Pizza. Galeta. Makarna ve peynir için bir sos. Bufalo kanatları! Bu çok yönlü haçlı sebzenin yapamayacağı bir şey var mı?

 2. Evet, karnabahar genellikle memelerin en çok beğendiği şeydir - ve karnabahar çılgınlığının bazen çok fazla alınabileceğini kabul ediyoruz. Ancak karnabahar tariflerinin yaratıcılığını inkar etmek yok.

 3. Karnabahar sadece yaratıcı düşük karbonhidratlı meslektaşlara dönüştürülmez, aynı zamanda lezzetli bir yemek olarak tek başına da durur. Karnabahar bifteği var mı? [! 2975 => 1140 = 1!

 4. Sizin için ne kadar iyi olduğunu öğrendikten sonra, bu besin yoğunluğundaki sebzeyi yemeğinize döndürmenin sekiz farklı ve lezzetli yolunu keşfedin.

Karnabaharın sağlığa faydaları nelerdir?

 1. Biri süper yiyecek mi dedi?

 2. Büyük sebzeler, genel sağlık, uzun ömür ve kardiyovasküler destek için yüksek puanlar alıyor ve karnabahar istisna değil. Brokolinin kuzeni, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bol miktarda vitamin ve mineral içerir:

 3. Karnabahar kalorileri düşük ve lifleri yüksek, bu da hem sağlıklı bir sindirim sistemini hem de kilo vermeyi arttırıyor.

 4. Yüksek seviyede anti-enflamatuar bileşikler (özellikle sülforaphane) sayesinde karnabahar, oksidatif stresle mücadelede harikadır.

 5. Karnabahar özellikle C vitamini açısından yüksek olup, iltihabı orta derecede miktarlarda belirgin şekilde tedavi ettiği ve azalttığı gösterilmiştir. Bu sebze porsiyonundan bir bardak, önerilen günlük değerin dörtte üçünü sağlıyor.

 6. Araştırmalar, az miktarda sebze riskini azaltarak, çapraz sebzelerin tüketimini ilişkilendirmektedir. Bunun nedeni karnabaharın kanserle savaşan bileşikleri - glukosinolatlar ve sülforaptan gibi izotiyosiyanatlar - ve yüksek dozda antioksidanlardır.

 7. Araştırmalar, yüksek inflamasyon seviyelerinin Alzheimer ve Parkinson hastalığı gibi beyin bozukluklarıyla doğrudan bağlantılı olduğunu göstermektedir. Ama kolin'i hatırladın mı? Bu anti-enflamatuar bileşik ayrıca genel beyin sağlığı, hafıza ve biliş ile de ilişkilendirilmiştir.

 8. Karnabahar, en zengin sebze kaynağıdır. Kolin, sinirsel ve bilişsel gelişimi destekleyen, vitamin benzeri temel bir besindir ve araştırma, yeterince alamayacağımızı söylüyor.

 9. Besin yoğunluğu olan karnabaharın birden fazla şekilde sağlıklı bir hamileliği sağladığı gösterilmiştir. Aslında, doğum öncesi takviyelerinde bulabileceğiniz birçok vitamin ve mineral içerir: C vitamini, folat ve kalsiyum.

 10. Folatın özellikle bazı doğum kusurlarını önlemeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Kolin, yukarıda bahsedildiği gibi, omurga ve beyin gelişimi için de çok önemlidir.

Karnabaharı denemenin 8 yeni yolu

 1. Tamamen kavrulmuş karnabahar, hayaller için. Yapması kolay, sunulduğunda etkileyici görünüyor ve kolayca tüm yemeğin yıldızı olabilir.

 2. Tamamen kızarmış olan bu sürümü deneyin; bu, sadece beş malzemeyle basitleştirilen bir sıcaklık ve koyu kırmızı harissa kabuğu ile her şeyi basitleştirir.

 3. Tarifi al!

 4. Bitki bazlı bir biftek? Henüz bize yazma.

 5. Karnabahar bifteği - bu doyurucu ızgara versiyonu gibi - bir kez mükemmel karamelize edildiğinde, en sevdiğiniz pesto ya da sos ile eşleştirilen fantastik tadın. Bu tarifin basitliği ve cevizin sağladığı çift doz antioksidanları beğendik.

 6. Tarifi al!

 7. Hepimiz biliyoruz ki orada tonlarca düşük karbonhidratlı takas var - tortilladan pizzaya ve simitlere. Ancak eğlenceli, paylaşılabilir ve çok çocuk dostu bir şey için, bu peynirli (ve şaşırtıcı derecede kolay) karnabahar ekmek çubuklarını çırpın. Aşırı duygusal peynir şeritleri garantilidir.

 8. Tarifi al!

 9. Üzgün ​​bir öğle yemeğinden daha kötü bir şey yok. Bunun sana olmasına izin verme. Kıştan yaza, en sevdiğimiz haçlı sebzemizin yardımıyla ilham verici salatalar yaratabilirsiniz.

 10. Nihai çıtırtı için traş karnabahar salatası ya da kimsenin "detoks." Kelimesi ile olan negatif ilişkisini tekrar düşünmesini sağlayacak bu bahar detoks karnabahar salatası

 11. Acelesi var mı? Telaşa gerek yok. Bu karnabahar hash browns lezzetli bir sabah muamelesidir ve gerektiği şekilde ileri ve tekrar ısıtılabilir. Onlar iyi pişmiş bir kahvaltı için bazı omlet ve meyve ile mükemmel eşleştirilmiş.

 12. Tarifi al!

 13. Keto, paleo veya Whole30 diyetlerini izlerseniz humus limitsizdir. Ancak, karnabahar ile yapılan bir humus? Kremsi, lezzetli ve tamamen izin verilir.

 14. Meyveli zeytinyağı, tahin, limon suyu ve bol miktarda sarımsakla süslenmiş bu yüksek tarifli tarifi deneyin.

 15. Tarifi al!

 16. Geçtiğimiz yıl bir markete gittiyseniz ya da herhangi bir blog okuduysanız - hiç - karnabahar "pirinç" in ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuz. Pirinç tavaları, kızarmış pilav ve hatta risotto var. Ancak karnabahar için diğer tahılları da değiştirebilirsiniz.

 17. Yaratıcı olun ve kurutulmuş meyve ve bademlerle karnabahar kuskusunu deneyin ya da lezzetli, pişirilmemiş karnabahar tabbouleh oluşturun.

 18. Menüden tatlı bir şeyler bırakacağımızı mı sandınız? Karnabahar o kadar çok yönlüdür ki, tatlı olarak bile yapılabilir

 19. Bize inanmıyorsanız, elinizi bu vegan çilekli cheesecake'de, beyaz çikolatalı meyve daldırmada veya bu çikolatalı pudingte deneyin.

 20. Artık karnabaharın sağladığı güçlü sağlık yararlarını ve bunu hazırlamak için sekiz benzersiz yöntem olduğunu biliyorsunuz, hangi tarifi ilk denemek için çok heyecanlısınız?

 21. Tiffany La Forge, Parsnips and Pastries blogunu işleten profesyonel bir şef, reçete geliştirici ve yemek yazarı. Blogunda dengeli bir yaşam için gerçek yemek, mevsimsel tarifler ve ulaşılabilir sağlık önerileri üzerinde duruluyor. Mutfakta olmadığı zaman, Tiffany yoga yapmaktan, doğa yürüyüşü yapmaktan, seyahat etmekten, organik bahçecilik yapmaktan ve Corgi'sı Cocoa ile takılmaktan hoşlanıyor. Onu blogunda veya Instagram'da ziyaret et.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407