Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tost Sağlıklı Bir Kahvaltı mı?

Beslenme

 1. Tost, sağlıklı bir kahvaltının bir parçası olabilir, ancak günlük aktivitelerinizin tamamını yakmak için muhtemelen basit bir kızarmış ekmek parçasından daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Sabah yemeğinizin besin değerini artırmak için başka kahvaltı ürünleri eklemeyi düşünün. Sabahları besleyici seçimler yapmak, tüm gün boyunca elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olmak için gününüzü besinlerle yüklemenize yardımcı olabilir.

Sınırlamalar

 1. Tost, kullanılan ekmeğin türüne bağlı olarak karbonhidrat ve bazı lifler sağlar. Bununla birlikte, tost protein, yağ ve besin bakımından düşüktür, bu nedenle sağlıklı bir kahvaltı yapmak için tipik olarak başka yiyecekler gerekecektir. Genel olarak, sağlıklı bir kahvaltı süt, protein ve meyve veya sebzelerden seçilen bir veya daha fazla porsiyon içerir.

Tahıl Seçimi

 1. Kahvaltıda kızarmış ekmek seçerken, tahıl türünü ve kalitesini düşünün. % 100 tam tahıl unu ile yapılan tam buğday ekmeği, beyaz ekmek yapımında kullanılan undan çıkarılmış lif, vitamin, mineral ve fitokimyasallar sağlayabilir. Hızın değişmesi için, çavdar veya hecelenmiş gibi farklı bir tam tahıllı ekmek türünden yapılan tostu deneyebilirsiniz.

Eklemeler

 1. Tostunuza yumurta veya bir dilim yağsız jambon veya somon eklemek, enerji seviyesini koruyan ve gün boyunca hücresel onarımı gerçekleştiren protein sağlayabilir. Süt, peynir veya yoğurt gibi güçlendirilmiş süt ürünleri aynı zamanda bir miktar proteine, değerli kalsiyum ve D ve A vitaminlerine sabah kalori miktarınızı çok fazla arttırmadan sağlar. Bir parça meyve, kahvaltı yemeğinizin besin değerini artırabilir ve sağlıklı bir kahvaltı yapılmasına yardımcı olabilir.

Alternatifler

 1. Günlük kahvaltınız son zamanlarda kızarmış ekmeklerden oluşuyorsa ve farklı bir karbonhidrat kaynağı denemek istiyorsanız, başka birçok seçenek var. Kepekli bir İngiliz çöreği veya simit tek başına yenebilir, krem ​​peynir veya yer fıstığı yağı gibi basit bir kabartma ile veya sağlıklı bir kahvaltı sandviçinin temeli olarak. Kruvasanlar, bisküviler ve rulolar, sabah dilim kızarmış ekmek için diğer alternatiflerdir.

Özel Koşullar

 1. Hasta olduğunuzda, hastalık, yaralanma veya ameliyattan kurtardığınızda, sabah olduğu gibi hissedeceğiniz bir parça tost olabilir. Temel bir dilim kızarmış ekmek, alabileceğiniz tek şey gibi görünüyorsa, bu kalorileri almak hiç olmamasından iyidir. İyileştirme kahvaltınızın besin kalitesini arttırmak için, sizi rahat hissetmenize neden olacak yiyecekler eklemeden, bu yiyecekler midede kolay olma eğiliminde olduğundan biraz elma püresi veya muz eklemeyi deneyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407