Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tortilla Sağlıklı mı?

Yağlandırın ve Yağ Kesin

 1. Tacos, enchiladas, burrito, sarar ve cips genellikle ekmeği ile yapılan yiyeceklerdir. Mısır ve un ekmeği, nasıl hazırlandıklarına bağlı olarak günlük olarak yemek sağlıklı olabilir. Ekmeği evde yapılabilir veya bir marketten satın alabilirsiniz. Besin içeriği markalar arasında farklılık gösterir, bu yüzden satın almadan önce beslenme etiketlerini okuyun.

Un Ekmeği

 1. Un ekmeği, tahıl grubundan porsiyon oluşturan az yağlı bir besindir. Tam buğday ekmeği yemek, lif alımını artırır, bu da daha uzun süre tam hissetmeni sağlar. Bir fajita büyüklüğündeki Mission tortilla, 110 kalori ve 2.5 g yağ içerir. Klasik sandviç üzerinde bir bükülme için soğuk kesilmiş, az yağlı peynir ve dilimlenmiş sebzelerle tortilla doldurun.

Mısır Ekmeği

 1. USDA kepekli tahılları yemenizi tavsiye eder ve glütensiz mısır ekmeği için ideal bir seçimdir. Örneğin, iki La Favorita marka mısır ekmeği, 125 kalori ve 1 g yağ içerir, bu da porsiyon başına bir un ekmeğinden daha az yağda iki mısır ekmeği yapar. Taco, burrito ve quesadillas gibi Meksika yemekleri, yağ ve kalorileri azaltmak için mısır ekmeği ile hazırlanabilir.

Tortilla Çipleri

 1. Yağda kızartmak, tortilla cipslerini kaloride yüksek tutar. Bir ons Tostitos ısırık büyüklüğünde tortilla cips, yaklaşık 24 cips, 140 kalori ve 7 g yağ içerir. Kızartılmış taco ve tostada kabukları da daha fazla yağ içerir ve kalorilerde un ve mısır ekmeğine göre daha yüksektir. Tortilla cipslerini diyetinizden tamamen çıkarmanıza gerek kalmasa da, düzenli olarak birden fazla porsiyon yemek yemek, kilo alma riskinizi ve yüksek kolesterol riskinizi artırabilir.

Sağlık Faydaları

 1. Tam tahıl ekmeği, enerji sağlayan ve sağlıklı sindirimi destekleyen kompleks karbonhidrat ve lif bakımından yüksektir. Yeterli miktarda lif alımı aynı zamanda kolesterol seviyelerinin kontrol edilmesine yardımcı olur ve kalp hastalığı riskinizi azaltır. Ekmeği, sağlıklı bir sinir sistemini destekleyen iyi bir B vitamini kaynağıdır. Tam tahıl ekmeğinde bulunan Folat, çocuk doğurma yıllarında kadın sağlığını destekler ve spina bifida gibi nöral tüp doğum kusurlarını önleyebilir. Ekmeğin içindeki demir kanın vücudunuzdaki oksijeni hareket ettirmesine yardımcı olur.

 2. Tam tahıl ekmeği, enerji sağlayan ve sağlıklı sindirimi destekleyen kompleks karbonhidrat ve lif bakımından yüksektir. Yeterli miktarda lif alımı aynı zamanda kolesterol seviyelerinin kontrolüne yardımcı olur ve kalp hastalığı riskinizi azaltır. Ekmeği, sağlıklı bir sinir sistemini destekleyen iyi bir B vitamini kaynağıdır. Tam tahıl ekmeğinde bulunan Folat, çocuk doğurma yıllarında kadın sağlığını destekler ve spina bifida gibi nöral tüp doğum kusurlarını önleyebilir. Ekmeğin içindeki demir kanın vücudunuzdaki oksijeni hareket ettirmesine yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407