Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Toprak Türkiye Beslenme Bilgileri

Oksalatlar Zararlı mı?

 1. Hamburger, tacos, spagetti sosu, köfte ve diğer tariflerdeki kıymaların yerine öğütülmüş hindilerin yerine getirilmesi doymamış yağ ve kolesterolü öğünlerinizde azaltabilir. Düşük kalorili ve yüksek proteinli öğütülmüş türkiye, B kompleks vitaminleri ve selenyum için günlük gereksinimlerinize katkıda bulunur. Öğütülmüş hindi içindeki yağ içeriğini azaltmak için yağsız veya yüzde 10'dan fazla yağ içermeyen çeşitleri seçin.

Beslenme İçeriği

 1. 4 oz. Çiğ, yağsız öğütülmüş hindilerin porsiyonu 127 kaloriye, 2.21 gram yağ, 62 miligram kolesterol ve 27 gram proteine ​​sahiptir. Bu porsiyondaki vitaminler ve mineraller 11 miligram niasin, 1 miligram B-6 vitamini ve 257 miligram fosfor içerir. USDA'nın Gıda Güvenliği ve Denetimi Servisi'ne göre, "öğütülmüş hindi" olarak satılan et, ekli ciltte doğal olarak oluşan yağ dışında, yağ içermeyen kas kesimlerinden oluşmalı.

Sağlık Faydaları

 1. 4 onsluk bir ızgara, yağsız hindi burgeri günlük protein değerinin kabaca yüzde 48'ini veya sağlıklı vücut işlevi için her gün tüketmeniz gereken miktarı sağlar. Protein hücreleriniz, dokularınız, organlarınız ve hormonlar ve enzimler gibi sıvı bileşikler için yapısal materyal sağlar. Bu hindi burgeri, sağlıklı kan dolaşımını destekleyen, glikoz metabolizmasını kolaylaştıran ve kolesterol seviyenizi kontrol etmenize yardımcı olan B kompleksi vitamini olan günlük niacin değerinizin yüzde 50'sini sağlar. Öğütülmüş hindilerde bir başka besin olan B-6 Vitamini sağlıklı sinir fonksiyonuna katkıda bulunur ve kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Öğütülmüş hindi ayrıca bağışıklığı destekleyen, tiroid fonksiyonlarını kontrol eden ve vücudunuzu kansere veya diğer kronik hastalıklara yol açabilecek hücresel hasara karşı koruyan selenyum bakımından da zengindir.

Kırmızı Etin Azaltılması

 1. Diyetinizdeki kalorileri, doymuş yağları ve kolesterolü azaltmak için kırmızı eti geri kesmeye çalışıyorsanız, kıymalarınızı öğütülmemiş yağda hindi ile değiştirmek tariflerde yardımcı olabilir. senin hedeflerin. Yüzde 95 yağsız etten oluşan 4 onsluk bir kıyma porsiyonu, aynı miktarda yağsız öğütülmüş hindi içindeki 127 kaloriye kıyasla 155 kaloriye sahiptir. Kıyma bifteği porsiyonunun iki katından fazla yağ vardır - öğütülmüş hindide 2 gr'a karşı kıyma porsiyonunda 5.65 gram yağ. Hem sığır hem de hindi kolesterol içerir, ancak 4 ons yağsız kıyma, Türkiye'de 62 miligram yerine 70 miligrama sahiptir.

Yağ ve Kolesterol

 1. Amerikan Kalp Derneği, öğütülmüş hindi ve diğer hayvansal gıdalardaki doymuş yağları günlük kalorilerinizin yüzde 7'siyle sınırlamanızı ve günde 300 miligramdan fazla kolesterol almamanızı önerir. yüksek kan kolesterolü ve kalp hastalığı. 4 onsluk hindi burgerindeki yağ, 1.800 kalorili bir diyet uygularsanız günlük kalorilerinizin yüzde 1'ini oluşturur. Hindi burgerindeki kolesterol tavsiye edilen günlük kolesterol alımınızın yüzde 18'ini oluşturur.

Gıda Güvenliği

 1. Salmonella gibi bakterilerin gıda zehirlenmesini önlemek için, hindi ile yapılan burger veya köfte gibi yiyecekleri 165 derece F sıcaklığına kadar iyice pişirin. Pişmemiş öğütülmüş hindiyi 40 derece F veya daha soğukta soğutun ve iki günden fazla bekletmeyin. Pişmiş toprak hindiyi buzdolabında tutun ve dört günden fazla bekletmeyin. Çiğ hindili yemek tarifleri hazırladıktan sonra, bakterileri gidermek için ellerinizi, kaplarınızı, tezgahlarınızı ve kesme tahtalarınızı iyice yıkayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407