Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Top 12 Argan Yağı Cilt Saçlarına Faydaları

Son Düşünceler

 1. Öyle besleyici bir meyve hayal edin ki keçiler sadece onları yemek için ağaçlara tırmanacak! Bu küçük meyvenin içinde bize argan yağı veren küçük fındık var. (1)

 2. Nesiller boyunca, Fas'taki argan ormanlarının yerlileri, bu değerli yağı çıkarmak için argan yağı faydalarını diyet takviyesi olarak kullanmak için somuna bastırdı; yara tedavisi ve kızarıklık gidermek için; ve cildi ve saçı besler. Yavaş büyüyen bu ağaçlar o kadar çok saygı görüyor ki, 1998'de argan ormanı UNESCO tarafından bir biyosfer rezervi ilan edildi. (2a)

 3. Argan yağı nedir? Hem oleik (omega 9 tekli doymamış, esansiyel olmayan) hem de linoleik (omega 6 doymamış) yağ asitlerinde yüksek olan ve her ikisi de akne eğilimli cilde yardımcı olan (genellikle subumdaki linoleik asitte eksik olan) nadir bir yağdır. (2b) Kaynağına bağlı olarak, argan yağı yaklaşık yüzde 35-40 linoleik asit ve yüzde 42-48 oleik asit içerir. Linoleik asit, iltihabı ve sivilceyi azaltıp cildin nemlenme seviyesini arttırırken, oleik asit cildin geçirgenliğini artırabilir ve diğer bileşenlerin cilde daha kolay nüfuz etmesine yardımcı olabilir. (2c)

 4. Ayrıca, ne kadar gözenekleri tıkadığıyla değerlendirildiğinde (komedojenik derecelendirme), argan yağı, gözenekleri tıkamadığı gibi sıfır olarak değerlendirir. (2d) Bunlar, argan yağının sivilce hastaları ve diğerleri için popüler bir taşıyıcı yağ haline gelmesinin sebeplerinden sadece bazıları.

Tarih Boyunca Argan Yağı Faydaları

 1. Dışarıdan uygulandığında, E vitaminden trokoferol, sağlıklı cilt ve saçları teşvik ederken hücre üretimini artırmaya yardımcı olur. Bu nedenle kozmetik şirketleri üst düzey yaşlanma karşıtı, saç ve cilt bakım ürünlerinde yer alıyor.

 2. İyi haber şu ki, argan yağı faydaları elde etmek için lüks saç ve cilt bakım ürünleri satın almak zorunda değilsiniz. Sadece yağ satın alarak, güzellik rutininize çok yönlü bir katkı sağlar. Yüzde 100 argan yağı pahalı olsa da, sadece bir veya iki damla saçları ve cildi gün boyunca besler.

İlk 12 Argan Yağı Faydaları

 1. Jilet ve jilet yanığı rahatsız edici ve çirkin. Argan yağı, hem sakallarını tıraş ettikten sonra erkekler hem de bacaklarını tıraş ettikten sonra kadınlar için, tıraştan sonra cildi rahatlatmak için etkili bir tedavidir.

 2. Argan yağını tüm vücut nemlendiriciniz olarak da kullanabilirsiniz. Umarım, zaten vücudunuzda tamamen doğal bir nemlendirici (hindistancevizi yağı gibi) kullanıyor ve çoğu losyonda ve nemlendiricide bulunan sert ve gizli kimyasallardan kaçınıyorsunuz.

 3. Bu terapötik doğalın tüm faydalarından hemen yararlanabilmek için tercih edilen yiyecek sınıfı taşıyıcı yağınıza (hindistan cevizi, zeytin, jojoba, tatlı badem veya susam) birkaç damla argan yağı ekleyin. sıvı yağ. Topuklarınız, dirsekleriniz veya diğer bölgelerinizde kuru lekeler varsa, rahatlamak için bu bölgelere fazladan bir damla masaj yapın.

 4. Argan yağı sadece cilde faydalı değil, saçlar için de harika. Bu yağsız yağ, sinir bozucu ayrık uçları onarırken saçınızı stillendirmeyi kolaylaştıran mükemmel bir bırakıcı saç kremi sağlar. Argan yağı, kabarma ve uçmalara karşı korunmada ve saç kurutma makinelerinin, bukle maşalarının ve düz ütülerin sıcaklığını korumaya yardımcı olur; [! 4889 => 1140 = 3!

 5. Doğru miktarda almak biraz pratik yapabilir. Bir damla ile başlayın (veya kısa saçlar için 1/2 damla olabilir) ve parmaklarınızı saçlarınızdan geçirmeden önce avuç içlerinizi ısıtın ve uçlarınıza özel dikkat gösterin. Tamamlandığında, parmak uçlarınıza 1/2 damla ekleyin ve saç derinize masaj yapın. Yüzünüze, boynunuza veya ellerinize fazla miktarda sürün.

 6. Eğer kuru, kırılgan saçlarınız varsa, haftada bir kez argan yağı ile bir gece derinlemesine bakım uygulayın. Saç derinize masaj yapmadan önce ellerinizde ılık 4-10 damla. Tamamen sonuna kadar kullanmaya devam edin, döndürün ve üstüne bir duş başlığı yerleştirin. Duş başlığında tutulan doğal vücut ısınız, yastık kılıfınızı yağsız tutarken yağın girmesine yardımcı olur. Sabahları saçınızı yıkayın, tüm artıklar tükenene kadar durulayın.

 7. Kepek veya kuru saç deriniz varsa kepek bitene kadar haftada iki kez bir gece tedavi uygulayın. Haftalık tedavilerle veya gerektiği gibi devam edin.

 8. Argan yağı cildiniz ve saçınızdan daha fazla yarar sağlar; harika bir dudak tedavisi veya dudak kremi yerine geçer! 1-2 damla ovalayın ve fazlalığı silin.

 9. Bu sadece çatlamış dudakları rahatlatmayacak, dudaklarınızı yumuşak, pürüzsüz ve yumuşatıcı tutacaktır. Çatlamış dudakları önlemek için argan yağını kış aylarında el altında tutun.

 10. Şimdi, bunun tırnaklarınıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında konuşalım! Argan yağının yağsız nemi, tırnak etlerini ve tırnakları için ideal bir tedavi yöntemidir. Tırnak ve ayak tırnaklarındaki tüm cilayı çıkarın ve iyice durulayın.

 11. Her defasında bir kerede doğrudan bir damlanın bir kısmını noktalayın ve tırnak yatağına ve kütikül içine sürün. Tüm tırnaklar tedavi edilinceye kadar bırakın.

 12. Yıkayın ve iyice durulayın ve sonra istediğiniz şekilde cila uygulayın. Bu yağ sadece tırnaklarınızı onarmaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda tırnak ağrılarınızı nemli tutmaya da yardımcı olacak, böylece ağrılı hannalar geliştirmeyeceksiniz.

 13. Ayaklarınızda veya topuklarınızda kuru ve çatlamış bir cildiniz varsa, sorunlu bölgelere özellikle dikkat ederek ayağınıza 2 damla sürün. Cildinizin ne kadar kuru olduğuna bağlı olarak, bölgeyi tamamen nemlendirmek için birkaç damla daha uygulamanız gerekebilir.

 14. Yağın ıslanma şansını vermek için bir çift rahat çorapla örtün. Çorapları en az 20 dakika ve tercihen gece boyunca bırakın. Artık yağı ayak tabanınızdan çıkarmak için ılık bir bez kullanın.

 15. İşte bu tamamen doğal yağı günlük güzellik rejiminize dahil etmenin 12 yolu.

 16. Argan yağı hızlı emilir ve yağlı bir kalıntı bırakmaz. Cildinizi tamamen doğal bir temizleyiciyle temizledikten sonra, ılık olması için avucunuza bir damla dökün. Yüzünüze ve boynunuza dairesel hareketlerle uygulayın.

 17. Kış aylarında veya kurutucu iklimlerde, ikinci bir düşüşe ihtiyacınız olabilir, ancak dikkatli bir şekilde kullanmayı unutmayın. Bu yağ göz çevrenizde kullanmak için yumuşak ve güvenlidir.

 18. Bir köprü hareketi kullanarak yüzünüze bir damla uygulayın, burun köprüsünüzden tapınağınıza ve tekrar geri dönün. Sonra aynı nazik dokunuşla gözlerinizin altına bir damla uygulayın. A vitamini ve E vitamini ince kırışıklıkları azaltmaya ve bu hassas bölgeyi nemli tutmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, 2015 çalışmasında argan yağının faydalarının yaşlanma karşıtı etkilerini de gösterdiği görülmektedir. (5)

 19. Cilt tonlaması, cilt bakım rutininizde önemli bir adımdır. Tamamen parıltılı bir parlama için, en sevdiğiniz tonerin 8 onsuna 2-4 damla ekleyin veya daha iyisi, evde kendi kimyasalsız, tamamen doğal toneri kullanın.

 20. Yeşil bir çay poşeti üzerine 1 bardak kaynar su dökün ve 7-10 dakika boyunca dikine bırakın. Çay poşetini çıkarın ve oda sıcaklığına gelmesine izin verin. En sevdiğiniz uçucu yağdan bir veya iki tane ekleyin (portakal, limon veya çay ağacı harika) ve 2-4 damla argan yağı ekleyin ve bir kavanozun içine koyun. Temizlendikten sonra ve nemlendirmeden önce sabah ve gece kullanın.

 21. Kendin yap exfoliators yapmak zor değil ve mağazadan satın alabileceğinden çok daha az pahalı.

 22. Peeling yaparken argan yağı yararlarını tecrübe etmek için, elinizde birkaç damla argan yağı ile 1 çorba kaşığı kahverengi şeker karıştırın. İki ila dört dakika boyunca dairesel hareketlerle yüzünüze sürün; sivilce eğilimli bölgelere ve kuru bölgelere özellikle dikkat edin. Ilık suyla durulayın ve kurulayın.

 23. Düzenli olarak pul pul dökülme, ölü cilt hücrelerini çıkarmaya ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olurken, daha genç ve daha taze bir cilt verir. Esmer şeker yardımı ile argan yağının besinleri cildinize daha kolay emilir.

 24. Bu eksfoliyatörü sadece yüzünüzden daha fazlası için kullanın. Kuru dirsekler veya topuklu ayakkabılarınız varsa (veya evde pedikür yaparken), kuru ve ölü cildinize masaj yapmak için biraz daha karıştırın.

 25. Akne - argan yağından muzdarip herkes için harika bir haber, yağlı cilde sahip kişilerde sebum seviyelerini düşürdüğü kanıtlanmıştır. (6) Daha önce hiç sivilce yaşamayan kadınlar, 30'lu ve 40'lı yaşlarında bu sinir bozucu durumun ortaya çıktığını ve bunun tedavisi genellikle zor olduğunu tespit ediyorlar. [! 4889 => 1140 = 3!

 26. Nemlendiriciniz olarak argan yağı kullanıyorsanız, ancak hala sivilceyle savaşıyorsanız, sivilce ilaçları listesine argan yağı eklemeyi düşünün. Avucunuzun içine bir damla yerleştirin ve hafifçe sorunlu bölgelere biraz fazladan vurun. İnatçı veya inatçı beyaz başlarla savaşmak için, birkaç damla çay ağacı yağı kullanarak toneri yukarıda yaptığınızdan emin olun.

 27. Çay ağacı yağı, argan yağının zengin antioksidan içeriği ve içsel antibakteriyel, antiviral ve antifungal özellikleri ile güzelce tamamlar. (7) Birlikte inflamasyonu ve yara izlerini azaltırken inatçı sivilce ile savaşmaya yardımcı olabilirler.

 28. Argan yağı cildin elastikiyetini artırarak çatlak izlerini önlemeye yardımcı olabilir. (8) Avucunuza 2-3 damla saf argan yağı ılık koyun ve midenize, kalçalarınıza, kalçalarınıza veya diğer olası sorun alanlarına nazikçe sürün.

 29. A vitamini ve E vitamini cildi nemlendirirken gençleştirmeye yardımcı olacak ve bu da gerilme izlerinin oluşma ihtimalini azaltıyor. Zaten çatlak izleriniz varsa, bir sonraki banyonuzdan önce etkilenen bölgelere argan yağı ve kahverengi şeker masaj yaparak başlayın. İyice durulayın ve pansumandan önce yağı etkilenen bölgelere uygulayın.

 30. Elinizde bir damla ya da iki yağı ısıtın ve etkilenen bölgeye hafifçe masaj yapın.

Argan Yağı Depolamak Alımı

 1. Gördüğünüz gibi, argan yağı sabah ve akşam güzellik rutininize dahil etmek kolaydır. Tüm argan yağı faydalarının tadını çıkarmak için, kuru cilt ve saç derisine saç şekillendirici ürün olarak uygulamak, kırışıklıkları uzak tutmak ve sivilceleri tedavi etmek için günlük olarak kullanın. Cildinizin ve saçınızın nemini arttırır, böylece daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilir. (9)

 2. Yüksek kalitede yağ almak önemlidir. Düşük kaliteli bir yağ, aynı konsantrasyonda besin maddelerine sahip olmayacağından, aynı argan yağı avantajlarını sağlamaz. Yağı seçerken, yüzde 100 saf, organik, soğuk preslenmiş, süzülmemiş ve koku giderilmemiş argan yağı arayın.

 3. İyi, saf bir argan yağı daha pahalı olacak, ancak ürün sayısına (göz kremleri, nemlendiriciler, losyonlar, saç şekillendirme ürünleri vb.) Baktığınızda bunları değiştirebilirsiniz. , her kuruşa değer.

 4. Şişeleri doğrudan güneş ışığından uzak tutun ve sıkıca kapatın. Optimum fayda için yağın açıldıktan sonra altı ay içerisinde kullanılması önerilir. Küçük bir şişe ile başlayın ve kalitenin zamanla düşebileceği sürenin ne kadar sürdüğünü takip edin.

 5. Somun alerjiniz varsa, argan yağı kullanırken dikkatli olun. Teknik olarak bir ağaç somunu olmasa da, bir taş meyvesidir ve yağlar fındıktan gelir. Alerjik reaksiyonunuz olmadığından emin olmak için her zaman önce kolunuzun içindeki yağı test edebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407