Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ton Balıklı Sandviç Diyet

Sağlıklı Bir Diyetin Parçası Olarak Kullanın

 1. Ton balığı, yağ ve kalorisi düşük olan ucuz bir besindir ve kilo kaybı yemek planı için iyi bir seçimdir. Ton balıklı sandviçleri diyetinize dahil etmek, bazı önemli besinleri sunmanın yanı sıra kilo vermenize de yardımcı olabilir. Herhangi bir yeni kilo kaybı programına başlamadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun. Yalnızca ton balıklı sandviçlere odaklanan ve kendinizinkini yaratmanızı gerektiren ticari bir diyet planı yoktur.

Sağlıklı Kilo Verme

 1. Sağlıklı kilo kaybı, tükettiğinizden daha fazla kalori yaktığınızda ortaya çıkar. Sağlıklı ve dengeli bir diyetin yanı sıra bol miktarda egzersiz yapmak da bunu başarmanın yoludur. Bir kilo yakmak için, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, 3.500 kalori açığını oluşturmanız gerekir. Ton balıklı sandviç diyetine bağlı kalmak kilo kaybına yardımcı olabilir, çünkü sudaki konserve hafif ton balığı için 3 ons başına 100 kaloriden daha az ve 1 gram yağ ile kalori düşüktür.

Sağlık Faydaları

 1. Yağ ve kalorisi düşük olmasının yanı sıra, ton balıklı sandviç diyeti de diyetinize diğer önemli besinleri sağlar. Maryland Tıp Merkezi'ne göre, kolesterol seviyelerini sağlıklı tutan, kalp hastalığı riskinizi azaltan ve sağlıklı bir beyin ve ruh halini destekleyen iyi bir omega-3 yağ asidi kaynağıdır. Aynı zamanda kas ve cilt için protein, anemiyi önlemek için demir, kan basıncınızı düzenleyen potasyum, yiyeceği enerjiye dönüştürmek için niasin ve sağlıklı kemikler için kalsiyum emiliminde rol oynayan D vitamini içerir. Ton balıklı sandviçinizi tam buğday ekmeğiyle yapmak, lif ve kompleks karbonhidrat alımınızı artırır. Sebze eklenmesi A ve C vitaminlerini ekler.

Hazırlık

 1. Ton balıklı salataların çoğu sürümü, muhtemelen kilo kaybına müdahale eden yağ ve kalori içeriğini önemli ölçüde artıran çok miktarda mayonez gerektirir. Az yağlı versiyonları seçin ve sadece az miktarda kullanın veya düşük yağlı ve düşük kalorili bir alternatif olarak hardalı deneyin. Suya batırılmış ton balığı seçmek, yağ ve kalori alımını da düşük tutar. Diğer malzemelerin eklenmesi ton balıklı salatalarınızın sunduğu beslenme çeşitliliğini artırır. Kereviz, biber, soğan, dereotu, kekik, haşlanmış yumurta veya artık makarna ekleyin.

Hususlar

 1. Ton balıklı sandviçin sağlığa pek çok faydası olmasına rağmen, yalnızca onları içeren bir diyetin sizi birçok besin maddesinde eksik bırakması olasıdır. Meyve ve sebzelerin elimine edilmesi, sağlık açısından risk oluşturabilecek potasyum, folik asit, karbonhidratlar, lif, A ve C vitaminleri ve antioksidanlar alımınızı kısıtlar. Süt ürünlerini kesmek, her yaşta sağlıklı kemikler için hayati önem taşıyan kalsiyum alamayacağınız anlamına gelir. Sandviçinize az yağlı sosu, bir parça meyve ve bir bardak yağsız süt eklenmiş bir sebze salatası eklemeyi deneyin; bu da kalori alımınızı önemli ölçüde artırmaz ve tüm besin gereksinimlerinizi karşılar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407