Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tipik Meksika Diyeti

Diğer Yan Etkiler

 1. Meksika mutfağında en yaygın malzemeler olan mısır ve fasulye nispeten ucuzdur ve çok miktarda alınabilir. Meksika’nın tipik yemeklerinin çoğu, çoğu Amerikalı’nın kullandığı börekleri, tacoları ve cipsleri içermez. Otantik Meksika mutfağı çok sayıda biber, güveç ve sade tacos içerir.

Tarih

 1. Tarihsel olarak, Meksika yemekleri yerel alanda kolayca bulunabilecek her şeyin bir karışımı olmuştur. İspanyol fetihleri ​​1500'lerin başında geldiğinde domuz eti, pirinç, tavuk, şarap, sarımsak ve soğan gibi yiyecekler getirdiler. Arkeologlar, Aztek uygarlığı sırasında Meksika diyetinde hayvanlardan gelen proteinin rol oynadığına dair önemli bir kanıt bulamadılar; protein kaynakları fasulyeden geldi.

Özellikler

 1. Tacos ve burrito gibi tortilla bazlı Meksika yemekleri, genellikle Amerikan emsallerine göre çok daha basittir ve porsiyon boyutları da geleneksel olarak çok daha küçüktür. Birçok yemek bir antre ya da garnitür olarak bir çeşit mısır içerir. Meksika aşçıları genellikle kendi restoranlarında kullandıkları kendi özel bileşenlerini kullanırlar ve çoğu zaman chihuahua, asadero ve cotija gibi daha geleneksel Meksika peynirlerine dayanarak çedar peyniri gibi genel yiyecekleri kullanmazlar.

Tipleri

 1. Tipik Meksika yemekleri bölgeye göre değişmektedir. Popüler bir yemeğin bir örneği, kızarmış pilavdır. Tacos tipik olarak ana protein olarak balıkla servis edilir ve genellikle tepesinde bulunur veya bibere eşlik eder. Mısır ve pirinç güveçleri de çok yaygındır. Sunu değerini artırmak için, yemekler genellikle muz yaprağına servis edilir.

Beslenme

 1. Fasulye, pirinç ve ekmeğin uygun şekilde birleşmesi, vücutta protein yapan iyi miktarda amino asit sağlar. Fasulye iyi miktarda lif, B vitamini ve magnezyum sağlar. Aynı zamanda iyi bir C vitamini ve antioksidan kaynağı olabilen Chilies ve salsas.

Teorileri / Spekülasyon

 1. Bazı araştırmalar, bir Yerli Meksika diyetinin meme kanseri riskini azaltabileceğini gösteriyor. Dole tarafından yapılan araştırmalar, Meksika’da ve ABD’de Meksika sınırına yakın bir yerde yaşayan kadınların, göğüs kanseri riskine yakalanma riskinin% 32 daha düşük olduğunu ortaya koydu. Araştırmacılar, bu önemli yararın nedeninin, antioksidanlar ve lif sağlayan bir Meksika diyeti kaynağı olan fasulye olduğunu iddia ediyorlar. USDA tarafından yapılan araştırmalar yüksek lifli diyetli kadınların meme kanseri riskini azalttığını gösteriyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407