Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tilapia'nın Dezavantajları Var mı?

En İyi Tilapia Tarifi İpuçları

 1. Diğer balıklarda olduğu gibi, tilapya, yüksek proteinli, düşük kalorili bir yemektir. Tüketiciler makul fiyatlarından ve "balık" lezzetinin eksikliğinden hoşlanırlar. Ancak bu aynı tüketiciler yanlışlıkla tüm kalp atışı omega-3 yağ asitlerinde balıkların yüksek olduğunu veya tilapia gibi çiftlikte yetiştirilen türlerin tehlike altındaki okyanus türlerini engellemenin bir yolunu temsil ettiğini varsayıyor olabilir. Ancak, gerçekte, o kadar kesin değil.

Omega Sorunu

 1. Doktorlar, her hafta somon, ringa balığı ve ton balığı gibi omega-3 yağ asitleri yüksek olan balıkları her hafta bir iki porsiyon yemenizi tavsiye ediyorlar. Omega-3 yağ asitleri vücut üzerinde antienflamatuar bir etkiye sahiptir ve kolesterolü düşürme, kan basıncını düşürme, artrit ağrısını hafifletme ve bağışıklığı artırma ile kredilendirilir. Öte yandan Omega-6 yağ asitleri, az miktarda tüketildiğinde kan kolesterol seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olur, ancak düzenli olarak yüksek miktarlarda tüketmek, artrit, kan pıhtıları ve kansere yol açabilecek iç iltihaplanmaya neden olabilir.

 2. 2008'de "Amerikan Diyetetik Birliği Dergisi" nde yayınlanan bir raporda, özellikle tarla yetiştiriciliği yapılan çeşitlerde, tilapia ve yayın balıklarının sağlığa faydaları sorgulandı. Araştırmacılar, tilapia ve yayın balıklarının sağlıklı olarak değerlendirilemeyecek kadar az omega-3 yağ asidi ve çok fazla omega-6 yağ asidi içerdiğini buldular. Genel olarak, omega-6'nın omega-3'e oranı 2-4 ila 1 arasında olduğu kabul edilir. Tilapia, 11 ila 1 oranına sahiptir. Yağsız bir hamburgerden iki kat daha fazla omega-6 yağ asidi vardır ve somonda bulunan omega-3 yağ asidinin sadece yüzde 6'sını sağlar.

Çevresel Etki

 1. 2011 yılında, ABD tilapia balıkçılık iç talebi karşılayamıyordu. "The New York Times" daki Mayıs 2011 tarihli rapora göre, ABD'deki tüketiciler tarafından yenen tilapilerin yalnızca yüzde 5'i Amerikan balıkçılıktan geliyor. ABD dışındaki balıkçılık alanlarından tilapia almak, çevresel açıdan tehlikeli uygulamaların sürekliliğini teşvik edebilir. Örneğin, Nikaragua gibi bazı ülkeler, doğal göllerde ayarlanan kafeslerde tilapiaların çoğalmasına izin vererek balık atıklarından kirlenmeye yol açar. Buna ek olarak, diğer balıklar ve su bitkileri ile beslenen tilapialar, bu nedenle göl kafeslerinden kaçan tilapia olayları, yerel göl balıkları ve bitki popülasyonlarının çok yönlülüğünü tehdit ediyor. [! 5063 => 1130 = 4!

 1. Tilapia birçok vitaminde diğer bazı balıklardan daha düşüktür. Bir C vitamini için, bir somon ve alabalık servisinin sağladığı C vitamini için günlük ortalama yüzde 4 değerinin aksine. Tilapia ayrıca folat, tiamin, riboflavin, niasin, B-5, B-6 ve B-12 gibi B vitaminlerinde daha düşüktür. Konserve somon, sardalye ve istiridye aksine, tilapia kalsiyum içermez. Tilapi, pişmiş fileto başına 331 miligramda önemli miktarda potasyum içerir.

Perspektif

 1. Tilapia, SkipThePie.org’a göre somon gibi diğer bazı türlerden daha az omega-3 - omega-6 yağ asitleri oranına sahip - ama balık doğal olarak sağlıksız değil . Nadiren, tilapiyi yemenin sağlığınız üzerinde olumsuz bir etkisi olması muhtemel değildir, eğer omega-3 bakımından zengin türlerin yerine geçmezseniz, doktorlar haftada iki kez yemek yemenizi önerir. Artı tarafta, tilapia şu anda tüketilen en düşük cıva balık türlerinden biridir. Çok fazla cıva tüketilmesi sinir sistemi hasarına neden olabilir ve beyin gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir. Amerikan Gebelik Derneği'ne göre çocuklar, hamile kadınlar ve gebe kalmaya çalışan kadınlar güvenle tilapiyi yiyebilirler. Biraz civa balık yerseniz, doktorunuza haftalık civa "bütçeniz" için düşük civa balıkları etkisiz hale getirmeniz gerekip gerekmediğini sorun. Tilapia, somon veya alabalıktan daha fazla proteine ​​sahiptir ve doymuş yağda daha düşüktür. Servis başına sadece 128 kalori içerir. Tilapia, selenyumdaki diğer balıkları bile yenerek DV'nin% 78'ine katkıda bulunur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407