Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tilapia Yeme Domuz Yiymekten Daha Kötü

Kızarmış Kısa Kaburga Nasıl Yapılır

 1. Hepimiz sağlığa gelince balık yemenin pastırma yerine daha iyi seçenek olacağı fikrine sahibiz. Gerçek şu ki, gerçekten ... çoğu zaman! Balık, çeşitli sağlık yararları olan az yağlı, yüksek proteinli bir besindir. Ancak, bugün balıklar ve kaynakları hakkında bildiklerimiz göz önüne alındığında, bu ifadeyi yeniden incelememiz gerekebilir.

 2. Window.onload = function () {hellobar ("contentUpgrades"). Show (499407);};

 3. Balık sizin için en iyi yiyeceklerden biri olabilir veya nereden geldiğine bağlı olarak sağlığınıza zarar verebilir. Çiftlikte yetiştirilen veya çiftlikte yetiştirilen balıklarla yabani hayvanlarda yakalanan balıklar arasında fark dünyası vardır. En yaygın çiftlikte yetiştirilen balıklar: somon, tilapia, yayın balığı, swai, "deniz" levreği ve morina balığı (son iki kişi bir sürü insanı şaşırttı). [! 5064 => 1140 = 1!

6 Sebep Tilapia Çiftçiliği Sağlığınız İçin Tehlikeli

 1. Çiftlik tilapisi, sadece ABD’de yaygın olarak bulunabildiği için, aynı zamanda balıklar için de popüler bir kaynak olmuştur, fakat aynı zamanda çok ucuzdur. (1) Bununla birlikte, tilapiiye başlamadan önce, iltihaplanma ile ilişkisi hakkında bilmek isteyebilirsiniz. Son çalışmalar, tilapia yemenin kalp hastalığı, artrit, astım ve diğer ciddi sağlık sorunlarının olduğu bir dünyaya yol açabilecek iltihapları daha da kötüleştirebileceğini göstermiştir.

 2. Omega-3 yağ asidi dozlarını almanın bir yolu olarak daha fazla balık yemeye çare olan ve kalp krizi riskini azaltan insanlar tilapiyi uzak tutmak isteyebilirler. Aslında, Wake Forest Üniversitesi'nden bir bilim adamı, tilapinin enflamatuar potansiyelinin bir hamburger veya domuz pastırması olandan çok daha büyük olduğunu ve bu nedenle yememeniz gereken bir balık yaptığını keşfetti. (2)

 3. Bu muhtemelen çiftlikte yetiştirilen balıklarda kullanılan yemlere bağlanabilir. Çiftlik yetiştiriciliğinin balığına ne girdiğini bilseydin dehşete kapılırdın. Görünüşe göre, tavuk dışkı, çiftlik balık yemi içine giden ana bileşenlerden biridir. Sadece bu değil, domuz ve ördek atığının balık çiftliklerine transferi de Çin tilapyalarında olduğu gibi çok yaygın bir uygulamadır.

 4. Çiftlik yetiştirilen balıklar antibiyotiklerini nereden alıyor? Balık çiftliklerinin kalabalık koşulları balıkların hastalığa karşı daha duyarlı olmalarına neden olmaktadır. Onları canlı tutmak için, çiftlik sahipleri balıklara hastalıktan kurtulmaları için antibiyotikler veriyor - sığırlar için sınırlı feedlot operasyonlarında meydana gelenlere benzer. (3)

 5. Çin tilapyaları gibi çiftlikte yetiştirilen balıklara, deniz biti ile savaşmak için böcek ilacı ile de tedavi edilir. Bu balıkları tedavi etmek için kullanılan pestisitler öylesine ölümcüldür ki kazara onlara maruz kalmış vahşi somonları öldürürler. Bu pestisitler ayrıca sonunda diğer deniz yaşamının bedenlerine ve sistemlerine girdikleri okyanusta serbest bırakılır.

 6. Birçoğumuz, beraberinde gelen omega-3 yağ asidi yararlarından faydalanmayı umarak balık tüketiriz. Ancak, çiftlikte yetiştirilen balıklarda bulunan omega-3-asitlerinin, vücudumuzda yabani balıklarla karşılaştırıldığında daha az kullanılabildiğini biliyor muydunuz? Çiftlikte yetiştirilen balıklar ayrıca daha düşük protein içeriğine sahiptir.

 7. Sadece bu değil, yetiştirilen balıklar kafeslerde tutulduğundan, daha şişman olma eğilimindedirler ve daha yüksek bir omega-6 asit konsantrasyonuna sahip olabilirler. Çok fazla omega-3 ve omega-6 asitleri almakta olan problem, vücutta tekrar iltihaplanmalarına neden olmalarıdır.

 8. Dibutilin toksiktir ve ayrıca iltihaplanmalara da katkıda bulunurken immün sistem fonksiyonunu bozabilir. Dibutilin, son yıllarda astımda, şişmanlıkta, alerjilerde ve diğer metabolik hastalıklarda neden bir yükseliş olduğunun nedeni olabilir. (4, 5)

 9. Çevresel Çalışma Grubuna göre, "ABD'deki bakkallardan ilk kez yapılan somon balığı testlerinde, somon balığı yetiştiriciliğinde en fazla [!dioksin benzeri

 10. 7. Gölde yetişen balıklarda bile aşırı civa ve özellikle hamile kadınlar için tehlikeli

 11. Dr. J.K. tarafından yapılan bir çalışmada Çevre Kirliliği dergisinde yayınlanan McCrary, Managua Gölü ve Apoyo Gölü'ndeki su ve balıktaki toplam civa konsantrasyonları ölçüldü. Managua Gölü'ndeki ticari olarak avlanan tilapinin dörtte biri, hamile kadınlar ve diğer risk altındaki gruplar arasındaki tüketim için tavsiye edilen maksimum cıva seviyelerini aştı. (7) Sonuç olarak, çalışma, uluslararası ticarete yönelik tatlı su balıkları arasında civa takibi yapılmasını tavsiye etti.

 12. Bunlar, çiftlikte yetiştirilmiş balık yemeye bağlanan tehlikelerden sadece birkaçı. Bu bize ne anlatıyor? 1 numara, balıklarımızın nereden geldiğini bulmalıyız. Tüm balıklar eşit yaratılmamış ve söylenmeleri üzülmemiş, bize yardım etmek yerine çiftlikte yetiştirilen balıklar bize zarar bile verebilir.

Tilapia Tarihi, Tilapia Gerçekleri + Tilapia Çeşitleri

 1. Neredeyse 100 çiklit balığı türü için kullanılan ortak isim üç ayrı cinsten geliyor: Oreochromis, Sarotherodon ve Tilapia. Temelde bir tatlı su balığı olan tilapia sığ akarsularda, göletlerde, nehirlerde ve göllerde yaşar - ve çiftçiliğe iyi uyum sağlar.

 2. Tarihsel olarak, tilapia, Afrika'daki sözde balıkçılıkta popüler hale geldi ve kısa sürede Afrika dışındaki su ürünleri yetiştiriciliği ve aquaponics'de popüler oldu. Kuzey Afrika tilapisi hızla büyüdüğü için, stok yoğunluğuna toleranslıdır ve adapte edilebilir. Modern su ürünleri yetiştiriciliğinde, yabani tip Nil tilapisi (en sağlıklı çeşitlilik) çok sık görülmez, çünkü etlerinin koyu rengi birçok müşteri tarafından istenmez olarak kabul edilir.

 3. Tilapia, Asya ve ABD’nin pek çok bölgesinde yoğun bir şekilde yetiştirilmektedir. Çin, Papua Yeni Gine, Filipinler ve Endonezya gibi tropik ülkelerde açık hava balık çiftliklerinde giderek daha fazla bulunurlar. ABD'de olduğu gibi ılıman bölge iklimlerinde, suyu tropik sıcaklıklara ısıtmak için tilapia tarımı işlemleri enerjiye ihtiyaç duyar. (8)

 4. Geri dönerken, Nil tilapisini kullanan su ürünleri Eski Mısır'da başladı. Aslında, Tilapia, İncil zamanında Celile Denizi'nden yakalanan üç ana balık türünden biri olarak kabul edilir.

 5. Bugün en yaygın olarak avlanan ve yenen üç tilapia türü Nil, Mavi ve Mozambik'tir. Oreochromis niloticus veya Nil Tilapia, en eski tilap çeşididir.

 6. Nil Tilapia, göller ve bozulmamış göller gibi çeşitli şekillerde yetiştirilebildiği için en uyumlu balıklardan biri - ve en sürdürülebilir çiftlik balıklarından biri olabilir. ABD'de yenen en iyi taze tilapia tamamen doğaldır (kimyasallar veya antibiyotikler kullanmaz) ve göl yetiştiriciliğidir. Gölde yetişen tilapiaların çoğu aslında Honduras veya Meksika'dan geliyor. (9)

 7. Bu nedenle, eğer hiç tilapia yerseniz, yetiştirilip yükseltilmediğini sorduğunuzdan emin olun. Seafood Watch, “dolaşımdaki su ürünleri yetiştiriciliği sistemlerinde, Ekvador'da göletlerde ve Peru'da yarış pistlerinde yetiştirilen tilapia (“ suşi'de "izumidai") satın alınmasını önerir. (10)

 8. Mavi Tilapia, Florida'nın göllerinde, nehirlerinde ve akarsularında bulunur - ve hem tuzlu suda hem de tatlı suda yaşayabilir. Nil Tilapia kadar hızlı büyümez, o kadar yaygın değil. Bu arada, Mozambik Tilapia ABD'de spor amaçlı balıkçılık ve su bitkileri kontrol aracı olarak tanıtıldı.

Çiftlik Karides: Tüm Deniz Ürünlerinin En Kirli

 1. Çok sayıda karides beslenme gerçekleri var, ancak karides aslında "tüm deniz ürünlerinin en kirli" olma özelliğini taşıyor, diyor Food and Water Watch'ın müdürü Marianne Cufone. ABD'de satılan karideslerin yüzde 90'ı ithal edildiğinden kaçınılması zor diyor. (11)

 2. Bunun bir kısmı, ithal edilen TÜM deniz ürünlerinin (karides, yengeç, yayın balığı veya diğerlerinin) yüzde 2'sinden daha azının satılmadan önce denetlenmesi gerçeğiyle ilgili. yerli deniz ürünleri satın almak önemlidir.

Tilapia Tarifleri Yerinde Ne Yenir

 1. Yabani avlanan balıklarla giderseniz, sağlık yararları kanıtlanmış sockeye somonu gibi balık avına giderseniz, balıklar sağlık açısından inanılmaz bir gıda olabilir. Sağlıklı yağlarla doludur ve beyninize, eklemlerinize, kaslarınıza ve cildinize yardımcı olabilir!

 2. Fakat ucuz, dondurulmuş tilapia filetosu almak yerine, hem ucuz hem de yapımı kolay olan daha iyi bir seçenek omega-3 yağları ve proteini yüksek olan ev yapımı somon köftesi tarifi.

 3. Ayrıca somon, serbest radikalleri emen neredeyse tüm antioksidanlardan daha güçlü olduğu kanıtlanmış astaksantin içermektedir. Hafta boyunca somon veya başka bir avlanan balık tüketmiyorsanız, o zaman astaksantin ile zengin bir balık yağı takviyesi tüketmenizi şiddetle tavsiye ederim.

 4. Dışarıda yemek yerken, sunucuma da balıkların çiftlikte yetiştirildiğini ya da yakalandığını soruyorum. Çoğu sunucu bu cevabı bilir veya hızlı bir şekilde baş şefe gidebilir. Somon balığı için hızlı bir kural olarak, eğer Pasifik ya da Alaska ise, büyük olasılıkla vahşi yakalanmış; Atlantik somon balığı ise, neredeyse her zaman çiftlikte yetiştirilir.

 5. Sesinden sızan bağırsakların sadece sindirim sistemini etkilediğini düşünebilirsiniz, ama gerçekte daha fazla etkileyebilir. Çünkü Leaky Gut çok yaygın ve böyle bir bilmecedir. Sızdıran bağırsaklarla ilgili ücretsiz bir web semineri veriyorum. Web semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407