Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Testosteron İçin Et Diyet

Sağlık

 1. Birçok insan testosteronu cinsiyet, saldırganlık ve erkeklik ile ilişkilendirir, fakat aynı zamanda genel sağlık ve gelişim için gerekli olan birçok hayati vücut işlevi ile de ilişkilendirilmiştir. Ayrıca, yükselen testosteron seviyeleri hastalığı önleyebilir ve yaşam tarzınızı iyileştirebilir - her ikisi de et açısından zengin bir diyetle elde edilebilir. Bununla birlikte, bir dereceye kadar dikkatli olmanız çok önemlidir, çünkü aşırı et tüketimi bazı riskler doğurur.

Fonksiyonu

 1. Protein bakımından zengin olan et yemek, kas inşa etmeye yardımcı olur ve her ikisi de testosteron seviyesinin yükselmesine katkıda bulunan hormon glukagon salgılanmasını uyarır. Testosteron, bir dizi sağlık yararını kolaylaştırmanın yanı sıra, öncelikle sperm üretiminden ve cinsel dürtüden, ayrıca kasık ve yüz kıllarının, kemik ve kas kütlesinin büyümesinden sorumludur. Erkeklerde testisler tarafından üretilir ve kadınlarda yumurtalıklar ve böbreküstü bezleri tarafından salgılanır.

Önemi

 1. "Testosteron Faktörü" nün yazarı Dr. Shafiq Qaadri’ye göre, testosteron, yüksek tansiyon, diyabetin önlenmesi yanı sıra, artan enerji ve canlılık gibi çok sayıda sağlık yararını teşvik ediyor kalp krizi, obezite ve zayıflama kemikleri ve kasları. "Aslında," diyor Qaadri, "testosteronun fiziğiniz, duygular, akıl, ilişkiler, davranışlar ve cinsellik üzerinde yaşam boyu olumlu etkileri var." Her ne kadar hormon replasman tedavisi testosteron düzeylerinde azalma yaşamanız halinde uygun bir seçenek olsa da, Kaadri'ye göre, et bakımından zengin bir diyet tüketmek de dahil olmak üzere erkek hormon seviyelerinizi artırmanın doğal yolları var.

Çözüm

 1. Et tüketimi ile testosteron seviyelerini artırmak için, proteinde yüksek etleri seçin. Tavuk göğsü, ons başına yaklaşık 10 g, yüksek protein içeriği sunarken, domuz pirzolası ortalama değeri 22 g proteindir. Sığır eti ve balık, ons başına ortalama 7 ila 6.5 g ağırlığındadır, yani ortalama bir biftek veya fileto 22 ila 25 g protein içerir.

Hususlar

 1. Yüksek etli bir diyet yemek, testosteron seviyelerinizi yükseltebilirken, araştırmacılar aşırı protein alımının, özellikle karbonhidrat tüketimi azaldığında, aslında testosteron seviyelerinin düşebileceğini buldular. "Yaşam Bilimleri" dergisi tarafından yapılan bir çalışmada, yedi erkek yüksek proteinli bir diyet ve daha sonra her biri 10 günlük bir süre içinde karbonhidrat içeren yüksek bir diyet tüketmiştir. Her iki diyet de kalori ve yağ bakımından eşit olmasına rağmen, yüksek protein diyeti testosteron seviyelerinde önemli bir düşüşe neden olurken, yüksek karbonhidrat diyeti testosteron sekresyonunda belirgin bir artışa neden oldu.

Uyarı

 1. Testosteron seviyelerinizi potansiyel olarak düşürmenin yanı sıra, aşırı et tüketimi sağlığınıza doğrudan tehlikeler getirir. ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi'ne göre, çok fazla protein tüketmek böbrekleriniz üzerinde strese neden olur ve gut ve ayrıca yüksek kolesterol seviyelerine yol açabilir. Ayrıca, “Uluslararası Spor Beslenme ve Egzersiz Metabolizması Dergisi” tarafından yayınlanan bir incelemede 35'ten fazla protein içeren bir diyetin ishal, mide bulantısı, hiperinsülinemi, hiperammonemi veya hiperaminoasidemiye yol açabileceği belirtilmektedir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407