Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tencere İçin Sağlıklı Metal Türleri

Temizleme

 1. Ailenizin yemeklerini hazırlamak için kullandığınız pişirme kaplarında bile sağlık tehditleri gizleniyor olabilir. Teflon kaplamalı tavalar kullanıcılar için tehlike arz eder. Bunlar toksik kaplamanın eksi minik parçalarını yutmayı ve pişirme sırasında ortaya çıkan zehirli gazı solumayı içerir. Alüminyum kaplar alüminyumu özellikle domates sosu gibi asitli yiyecekleri pişirmek için kullanıldığında yiyeceklerin içine atıyor. Alüminyumun sağlık sorunlarına neden olduğundan şüpheleniliyor. Güvenli metal pişirme kabı alternatifleri mevcuttur ve toksinler veya ağır metallerin yemeğinize sızması korkusu olmadan iyi ısıtma ve pişirme özellikleri sunarlar.

Paslanmaz Çelik

 1. Farklı alaşımlarda paslanmaz çelik pişirme kapları bulunur, 10/18 en güvenli olanıdır. Bu, metalin yüzde 10'unun parlaklığı sağlayan nikel olduğunu ve yüzde 18'inin krom olduğunu ve metalin korozif olmayan hale geldiğini gösterir. Paslanmaz çelik tavalar, bakır veya alüminyum bir çekirdek üzerinde paslanmaz bir tabakaya sahip olabilir. Çekirdek iyi ısı transferi sağlar ve paslanmaz çelik güvenli bir pişirme yüzeyi sağlar. Paslanmaz çelik bazı durumlarda nikel alerjisi olanlar için önemli olabilecek bazı miktarlarda nikel sızdırabilir.

Dökme Demir

 1. Dökme demir pişirme kapları sağlam ve uzun ömürlüdür. Bir dezavantajı, temizlik ve pişirme sırasında kaldırmanın ağır olabilmesidir. Doğal yapışmaz özelliklerini oluşturmak ve paslanmayı önlemek için dökme demir baharatlanmalıdır; Yeni dökme demir pişirme kapları genellikle önceden baharatlanmış ve kullanıma hazırdır. Küçük miktarlarda demir, dökme demir pişirme kaplarından yiyeceğe sızabilir. Clemson Üniversitesi'ne göre, süzülmüş demir, bu besinin yararlı bir kaynağı olarak kabul edilir. Bazı modern demir parçalar, emayeyle veya seramikle kaplanmıştır; bu, liçasyonsuz, bakımı kolay, dayanıklı bir pişirme yüzeyi sağlar.

Titanyum

 1. Titanyum, enstrümanlar, dental implant cihazları ve eklem replasmanları gibi birçok tıbbi amaç için kullanılan toksik olmayan, biyouyumlu bir metaldir. Titanyum hafif ve son derece güçlüdür. Titanyum tencere, eşit ısı transferi ve dağıtımı için alüminyum bir taban kullanır. Gözenekli, yapışmaz titanyum dış yüzeyi, herhangi bir alüminyumun sızmasına izin vermez. Temizleme kolaydır; durulayın ve silerek kurutun. Yemekler titanyuma yapışmaz. Yiyecekleri titanyum tavalarda pişirmek için yağ veya su gerekli değildir, bu nedenle yiyecekler daha fazla lezzet ve besin sağlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407