Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Teknik İşçi Partisi olarak, Sözleşmeli İşçiler Dışarıda Kalsın

 1. Ofis tatil partisi, çalışanların geçen yıl kutlamak için toplandıkları ve bir sonraki güne gelmelerini bekledikleri yerdir. Meslektaşları ile dedikodu ve bağ ve ev hikayeleri ve yağma getirmek için bir zaman olabilir. Hem cömert tatil partileri hem de sözleşmeli çalışanların yaygın kullanımıyla ünlü olan büyük teknoloji şirketlerinde, bu çalışanların paylaşamadığı bir şey daha var.

 2. Yüksek kaliteli sağlık sigortası, ücretli aile izni ve emeklilik planı işveren primi gibi tam zamanlı çalışan sosyal yardımlarıyla karşılaştırıldığında, parti davetiyesi küçük bir sorun gibi görünebilir, ancak bu zor - Yüklenicilerin ikinci sınıf statülerini yıllık olarak belirtmekten kaçının. Ve halka açık olarak açılıyor.

 3. Pek çok durumda, teknik müteahhitler aynı binalarda çalışıyor, aynı projeler üzerinde çalışıyor ve tam zamanlı çalışanlarla aynı yemekleri yiyor, aynı avantaj ve faydaları almadan. Bir Apple müteahhidi, bu yıl gerçekleşene kadar şirketin tatil partisi hakkında bir şey bilmediğini söyledi. Soyadını kullanmadığımızı isteyen eski bir Google müteahhiği olan Jaime, müteahhitlerin şirkette geçirdiği süre boyunca tatil partisine davet edilmediğini söyledi. Birden fazla odada ve kiralık bir katın birden fazla katında gerçekleşen etkinliğin, Google’ın sunduğu en gösterişli ödüllerden biri olduğunu söyledi. Müteahhitler yalnızca doğrudan çalışanın konuğu olsaydı katılabilirdi.

 4. İstekli ve yetenekli bir çalışanın davetiyesini uzatmasını istemek ve beklemek müteahhitlere "yardım davası gibi" hissettirebilir, dedi bir davet alamayan Jaime.

 5. İstihdamlarını tehlikeye atma korkusuyla tanınmayı reddeden iki Google müteahhidi, müteahhitlere yönelik parti politikasının devam ettiğini söyledi. Google’ın Kaliforniya Körfezi’ndeki 2018 tatil partisi San Francisco Belediye Sarayı, Çağdaş Yahudi Müzesi, Güzel Sanatlar Sarayı’ndaki M.H. de katılanlara göre, San Francisco Tasarım Merkezi'ndeki Genç Anıt Müzesi ve Galleria, diğer yerler arasında.

 6. “Bir zamanlar oradaydık, sorun yoktu,” dedi sitede çalışan ve artı bir puan alan bir Google müteahhit. “Ama bütün bilet almak, olması gerekenden çok daha ağır geldi. [!Sormak

Kontrat çalışmasının arafı

 1. Böyle bir sözleşme geçici bir sıkıntı değildir; yıllarca sürebilen ikinci kademe bir vatandaşlık olabilir. Ve bu gölge işgücünün üyeleri, tedavileri konusunda giderek daha fazla endişelenmekte, daha iyi ücret talep etmekte ve diğerlerinin yanı sıra tüm personel iletişimine erişmelerini talep etmektedir.

 2. "Buradaki çoğu [!satıcı, satıcı ve müteahhit

 3. “Kapıda müteahhit olarak bir ayağınızın olduğunu hissetmek doğal, ancak TVC’ler Google’da istihdama yönelik bir boru hattı olarak görülmüyor” dedi. [! 91 => 1140 = 2!

 4. Google’da, örneğin, çalışanların müteahhitlere nasıl davranmaları gerektiği konusunda kesin kurallar var. Müteahhitler, şirket tişörtleri gibi basit bir avantaj elde edemezler. Saha dışı etkinlikleri veya tüm eller toplantılarını ekip olarak davet edemezler. Ve onları müteahhit olarak tanımlayan farklı renkli rozetler giymelidirler.

 5. Dahil olma konusunda şirketlerle çalışan Vaya Danışmanlık CEO'su Nicole Sanchez, teknoloji çalışanlarının sıralayabileceği hiyerarşik sistemi ortaya koydu: En başta, profesyonellerden tam fayda sağlayan maaşlı çalışanlar, sonra profesyonel düzey müteahhitler, sonra servis çalışanları.

 6. 2003’ten 2007’ye kadar Google’ın bir kullanıcı deneyimi tasarımcısı olan Lilly Irani, on yıl önce bile “müteahhit sistem, müteahhitlere tam zamanlı çalışanlar arasında takas sözü verdikleri hiyerarşik bir sistem yarattığını söyledi. Depresif ücretler, zorlayıcı rekabet koşulları ve katı disiplin yapıları almak için. O zamanlar benim gibi tam zamanlı Google çalışanları, diğer taraftaki insanlarla arkadaş olmadıkça, genellikle bu kademeli sistemin farkında değildiler. ”

 7. "Bence bu, sahip olduğunuz etkileşimleri ve birilerinin soracağı bir konumda bile olacağınız türdeki arkadaşlık türlerini gerçekten sınırlıyor, 'Olmak ister misiniz? artı bir tane mi? '"Calou dedi. “Çalışanların yanında, başka bir meslektaşı gibi yaptıklarını söyleyerek kendilerini ya da müteahhitleri riske sokabilecekleri korkusu olduğunu düşünüyorum.”

 8. Google, yüklenicilerin tatil partisine davet edilip edilmediği konusunda yorum yapmayı reddetti. Bir Google sözcüsü, "Temps, satıcılar ve müteahhitler genişletilmiş işgücümüzün önemli bir parçası, ancak Google tarafından değil, diğer şirketler tarafından kullanılıyor." Dedi. Facebook ve Apple - müteahhitlerin ürünleri için geniş bir gölge işgücüne güvendikleri bildirilen diğer iki şirket - tatil partisi politikalarıyla ilgili sorulara yanıt vermedi.

 9. Bu şirketlerin her biri, tüm çalışan türlerinin incelemelerine dayanarak, çalışılacak en iyi yerlerin 2019 Glassdoor listesinde yer aldı.

Parti kime değer verilen ve kim olmayan sinyalleri davet eder

 1. Dışlanmanın sosyal aşağılanması, havalı tatil bayramı partisine gitme konusunda, davetiyenin sembolize ettiğinden daha azdır: yıl sonunda çalışanların sıkı çalışmalarına değer verilmesi. Sanchez, "Bu, o topluluğun tam bir üyesi olarak yanıltmanın bir göstergesidir," dedi. [! 91 => 1140 = 3!

 2. Google’ın müteahhitlerinin ortak bir işvereni olduğu tespit edilirse, şirket çalışanlardan kendilerinden sorumlu tutulabilir. Silikon Vadisi şirketleri bu zorunluluktan kaçınmaya çalışıyor olabilir. Eski bir Google mühendislik çalışanı olan Bob See, 2015 Quora görevinde olduğu kadar çok şey söyledi. “Müteahhitler, şirket üzerinde ciddi, olumsuz yasal, vergi ve diğer finansal etkilere yol açabilecek ortak yanlış sınıflandırmadan kaçınmak için şirket kayak gezilerine, şirket tatil partisine ve şirket tarafından finanse edilen diğer sosyal etkinliklere davet edilmiyor. şirket "diye yazdı.

 3. Harvard Hukuk Okulu Çalışma ve Çalışma Hayatı Programına bağlı bir üye olan Terri Gerstein, tatil partilerinden müteahhitlerin çıkarılmasının olabileceğini, çünkü bu şirketlerin çalışanlar arasında ayrım yapmak için her türlü fırsatı fazladan kullandıklarını belirtti. müteahhit veya personel kurumu için çalışan insanlar. ”

 4. Hastings Kaliforniya Üniversitesi hukuk profesörü Veena Dubal için dışlanmanın nedenleri daha stratejik olabilir.

 5. Kişinin yerini bilmek çalışanlar için de geçerli.

 6. “Çalışanların müteahhitlerle ilişkiler kurmalarını istemiyorlar” dedi Dubal, “büyük çaplı bir seferberliğe yol açabilecek tahvillerin” olduğunu belirtti. [! 91 => 1130 = 4!

 1. Eğer işverenler benzer rollere sahip çalışanlara aynı avantaj ve yararları vermezlerse, işgücü ofis dışında görülen aynı eşitsizlikleri ve sahip olmadıklarını yansıtabilir, dedi. [! 91 => 1140 = 4!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407