Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Taze Ispanaklı Vs. Dondurulmuş Ispanak

Diğer Kuruyemişleri Dene

 1. Ispanak her öğün için masada bir yere sahiptir. Biftek yemeği eşliğinde ıspanakla doldurulmuş kahvaltılık omletlerin, marul yerine taze ıspanaklı sandviçlerin ve kremalı ıspanağın tadını çıkarabilirsiniz. Yine de, donmuş ıspanağın, bazı beslenme açılarından taze ıspanakla olumlu bir şekilde karşılaştığını öğrenince şaşırmış olabilirsiniz. Taze ıspanaktan veya dondurulduktan sonra sağlıklı ıspanaktan en iyi şekilde yararlanın.

Beslenme

 1. 2007'de, Kaliforniya Üniversitesi, Davis "Gıda ve Tarım Bilimleri Dergisi" nde yayınlanan bir araştırmada araştırmacılar, taze, dondurulmuş ve konserve sebzelerin ve meyvelerin değişken besin içeriğini gözden geçirdiler. . Bulgularına göre, "taze toplanmış sebzeler sürekli olarak, çalışılan tüm sebzelerde en fazla miktarda askorbik asit içermekteydi." Bununla birlikte, yazarlar oda sıcaklığında saklanan ıspanağın, askorbik asidinin yüzde 100'ünü dört günden daha az bir sürede kaybettiğini keşfetti. Dondurulmuş ıspanak, toprağı terk ettikten sonraki birkaç saat içinde koruyan bir flaş-dondurma işleminden geçer, böylece taze ıspanaktan daha fazla C vitamini içeriğini korur. Her iki ıspanak türü de yüksek A vitamini içeriğini iyi koruyor.

Kolaylık

 1. Sporadik bir sebze yiyicisiyseniz veya sık sık dışarıda yemek yiyorsanız, buzdolabında bozulmayı önlemek için nadiren taze sebzeler satın alabilirsiniz. Dondurulmuş sebzelerle, yemeklerinizle birlikte birkaç dakika içinde sağlıklı bir garnitere her zaman erişebilirsiniz. Diğer yandan, evde düzenli olarak yemek pişiriyorsanız, yemeye hazır olmadan çözülmesini gerektirmeyen taze ıspanağın rahatlığını tercih edebilirsiniz.

Tat

 1. En lezzetli yiyecekler bile, eğer hoş bulmazsan senin için çok az şey yapar. Zevkinize bağlı olarak, yumuşak dokusu için çözülmüş dondurulmuş ıspanağı veya canlılığı için taze ıspanağı tercih edebilirsiniz. Yemek yemeyi tercih ettiğiniz ıspanağı seçmek, tabağınıza eklemenizi daha olası kılar. Dondurulmuş ıspanak ne kadar C vitamini tutarsa ​​tutsun, servisinizi bitirmek için yeterince yemekten zevk almazsanız, tamamen tüketeceğiniz taze bir ıspanak salatası alacağınızdan daha az besin alırsınız.

Fayda

 1. Dondurulmuş ıspanak isteyen hemen hemen her tarifte taze ıspanak kullanabilirsiniz, ancak bunun tersi her zaman doğru değildir. Salatalar ve sandviçler gibi çiğ müstahzarlar için sadece taze ıspanak yeterli olacaktır. Yemek pişirmeyi gerektiren tariflerde, kompakt dondurulmuş ıspanak kullanımı önemli ölçüde pişen taze ıspanak yapraklarından daha kolay olabilir. Düzenli olarak pişirirseniz, her iki ıspanağı elinizde bulundurmak, verilen bir yemek için tercih ettiğiniz şekli seçmenize izin verir.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c